Android a bezpečnost

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Android a bezpečnost

Příspěvek od kope »

Nerad bych rozpoutal flame, ale chtěl bych se zeptat zkušenějších-jak je to vlastně s bezpečností Androidu?
Proč se ptám - až doposud jsem byl spokojeným uživatelem telefonu s Windows, ale jelikož od konce roku sám Microsoft ohlásil konec podpory mobilních Windows a už mi začaly chodit připomínky od vydavatelů některých aplikací, že jejich aplikace přestanou fungovat, stojím před nutností přejít na jiný systém.
No a volby jsou už jen dvě - Android a iOS. Pro Android samozřejmě hovoří cena telefonů - uvažoval jsem o něčem od Xiaomi s min 64 GB paměti (u iPhone mám pocit, že poměr cena/užitná hodnota tak úplně neodpovídá tomu, co člověk zaplatí), ale zase na druhou stranu kolem sebe slyším názory typu "Android je děravý, nezabezpečený, výrobci telefonů nevydávají záplaty nebo je vydávají pozdě, i na oficiálním marketu si můžeš stáhnout nebezpečnou aplikaci..." atd, atd.
Nikdy jsem zařízení s Androidem neměl, takže fakt nevím a rád se nechám poučit. Jde mi o to, že na telefonu používám mimo jiné mobilní bankovnictví, pomocí authenticatoru potvrzuji připojení na korporátní servery u zákazníka a pod., proto mne bezpečnost zajímá. Uvažoval jsem i o kombinaci Android+nějaký antivir, ale pak zase nevím, jak ovlivní běžící antivir výkonnost telefonu-jestli v tom případě člověk nemusí sáhnout po telefonu, kde už se cenově blíží tomu iPhone.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Android a bezpečnost

Příspěvek od koumes »

Bezpecnost na droidu je dana nevice uzivatelem,co si on sam stahne a instaluje. Az pak je teprve podpora updatu ze strany vyrobce.
Pokud chces Smartphone jako sluzebni-prace a pak soukromy, jde to dat do nakladu. Cili iPhone X nebo Xs
Soukrome jako android a aplikace co jsou na marketu bych si vybiral na co to vubec chci a ktera app co umi. Je tam hodnoceni a pocet stazeni.
Jinak Autentifikator jede na droidu slusne, Dalsi app od MS jsou taky dost povedene.
U kazde app jde upravit,co vse muze cist a pouzivat, napr Facebook chce skoro vse a to co chces ty povolis a zbytek zakazes,hlavne mikrofon,co posloucha porad :( A tak je to i u dalsich app.
Antivir nema moc cenu,u cinskych smartu byva instalovan v systemu a to je problem,nejde smazat.
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Re: Android a bezpečnost

Příspěvek od kope »

2 koumes: Dík za odpověď, mobil bude soukromý, ovšem využívaný i pro práci. Takže do nákladů ne, možná by ho šlo koupit na firmu, takže cena bez DPH. Co se týká aplikací, tak v tomhle ohledu jsem celkem nenáročný uživatel :) . Na mobilu nehraju hry, FB nepoužívám. V podstatě vystačím s WhatsAppem, Tapatalkem, Chronos kalendářem, již vzpomínaným autetifikátorem od MS, nějakým konvertorem jednotek, slovníkem, pdf readerem, MS Office reader/writerem, aplikací mého operátora a banky, Outlookem nebo jiným poštovním klientem, www prohlížečem, zip extractorem, nějakým správcem souborů, svítilnou, navigací (ideálně Here) a to je vlastně vše, když tak o tom přemýšlím. Líbily by se mi stopky s hlasovým odpočtem :) .
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Re: Android a bezpečnost

Příspěvek od kope »

Ještě k těm oprávněním (jak jsem psal-jsem naprostá Android Lama) pokud aplikace požaduje nějaká oprávnění a já jí je zakážu, znamená to, že aplikace nepůjde nainstalovat nebo bude nefunkční?
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Android a bezpečnost

Příspěvek od koumes »

No apek je dost,ale Tapatalk nefunguje uz tak jako driv,diky webum s mobilnim zobrazenim.
Dalsi si uz najdes,banky jak ktera je aktualni nevim,Here nee mas Google mapy stopky netusim.
A ty opravneni,ty se upravuji v nastaveni app po instalaci,co jim povolis,to pujde,jen budou treba otravovat s povolenim v app samotne.A vse pojede jak ma.
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Re: Android a bezpečnost

Příspěvek od kope »

2 koumes: Dík za Tvé rady, možná ještě Android zvážím. Ještě jedna věc-docela často kolem sebe slyším, že se lidem po roce nebo dvou začne Android sekat, lagovat. Předpokládám, že je to proto, že mají zařízení s menší pamětí a rychle jí zaplní. Uvažuju správně? Kolik je vlastně rozumná velikost pro plynulý běh zařízení s Androidem tak, aby ten plynulý běh vydržel nějakou dobu (vím, že záleží na počtu appek, fotek, písniček...) - 2-3 GB operační, 64 GB úložiště?
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Android a bezpečnost

Příspěvek od koumes »

No laguje diky zasirani vnitrni pameti pozustatky od odinstalovanych aplikaci.Nebo kdyz prijde update droidu napr z 8 na 9 je dobre udelat HR a jet vse na cisto.Samo ze zaloha potrebnych veci predem.
S pameti asi nejmin 4GB Ram a 64 Rom,melo by stacit,jinak vic nevadi u obojiho plus pametovka.
Uživatelský avatar
GamesBx2020
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 08, 2020 3:02
Zařízení: iphone

Re: Android a bezpečnost

Příspěvek od GamesBx2020 »

Opravy zabezpečení systému Android jsou speciální opravy určené ke zlepšení mnoha funkcí zabezpečení systému Android. Žádný operační systém není dokonalý a hackeři v Androidu stále objevují nová zranitelná místa. Proto je důležité aktualizovat bezpečnostní software.

Nejnovější aktualizace zabezpečení můžete zkontrolovat také pomocí bulletinů zabezpečení Android. Bulletiny také podrobně opravují chyby v každé nové opravě zabezpečení, pokud jste zvědaví, na které bezpečnostní chybě bezpečnostní tým systému Android pracuje.

Opravy zabezpečení se ve výchozím nastavení automaticky aktualizují. V závislosti na výrobci telefonu nebo na způsobu konfigurace možností aktualizace však nemusí být možné spustit nejnovější opravu zabezpečení - i když je systém aktuální.

Vývojáři systému Android označí opravu podle data vydání. Například bezpečnostní oprava byla vydána 5. listopadu 2019, označená „2019-11-05“. Tým zabezpečení Android obvykle tlačí 2 nebo více bezpečnostních oprav na začátku každého měsíce. Pokud bezpečnostní oprava existuje již několik měsíců nebo déle, je to znamení, že je zastaralá.

Telefony, které jsou příliš staré a nejsou již podporovány výrobcem, neobdrží novou opravu zabezpečení.
romiro007
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: sob črc 18, 2020 7:34
Zařízení: Samsung J5

Re: Android a bezpečnost

Příspěvek od romiro007 »

Ahoj. Mám dvoufázové ověření, změníl jsem tel číslo a teď se nemohu přihlásit na account. Poradíte co s tím ? Děkuji,
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Android a bezpečnost

Příspěvek od htcjirka »

Prihlas se v PC do google uctu a zmen si telefoni cislo u uctu.
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů