Factory reset a verzia Androidu

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
azareus
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř pro 23, 2015 19:45
Zařízení: Nokia Lumia 930

Factory reset a verzia Androidu

Příspěvek od azareus »

Zdravim. Chcel by som urobit factory reset na mobile. Na 100% vsetkych internetovych strankch a postupoch som sa docital, ze telefon bude v stave, ako bol vyrobeny, pripadne ze bude v stave "ako po vybaleni z krabice". LENŽE! Co ak som medzitym aktualizoval android na vyssiu verziu? Po factory resete by sa mi logicky mala nacitat verzia "ako od vyrobcu", teda "ako po vybaleni z krabice". Je to pravda? Alebo sa vsetky clanky v tomto mylia? Resp. neuvadzaju uplne informacie? Pretoze na jednom nemenovanom serveri som sa prave docital, ze verzia Androidu ostane ta, aku telefon mal pred samotnym factory reset. Ďakujem za info!
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Re: Factory reset a verzia Androidu

Příspěvek od Jiří Hrma »

Není, pokud uděláš hard reset (obnova továrního nastavení), nevrací se to na verzi Androidu, se kterou si telefon koupil, ale na tu, kterou tam aktuálně máš - pouze dojde ke smazání všech dat. Ničemu to tedy nevadí :-)
azareus
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř pro 23, 2015 19:45
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Factory reset a verzia Androidu

Příspěvek od azareus »

Aha, vďaka. A prečo sa teda všade píše, že po obnove továrenských nastavení budete mať telefón ako keď ste ho kúpili, prípadne ako keď ste ho vybalili zo škatule, keď to nie je pravda? :roll: ;oI
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Factory reset a verzia Androidu

Příspěvek od htcjirka »

Je to pravda, logicky, pokud jsi delal updaty, tak tam bude novejsi verze, ale bude uplne cisty jako pri prvnim zapnuti.
azareus
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř pro 23, 2015 19:45
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Factory reset a verzia Androidu

Příspěvek od azareus »

Aha. Lebo mne to zas logické nepríde - ja som si myslel, že ten Android sa tam natiahne ten, čo tam bol po zakúpení telefónu. A že pri resete sa zmaže komplet všetko práve okrem nejakej "inštalačky", ktorá je tam "od výroby" (takto si to laicky prestavujem :) ) No už som teda múdrejší. Roky som používal windows phone, resp. WM10 a tam je to práve tak, že po resete je tam verzia systému, ktorá tam bola naozaj "od výroby" - a práve takto mi to príde logické. Skrátka myslel som si, že reset je reset, a nie že mi v telefóne ostane niečo, čo som tam dal len pred týždňom :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Factory reset a verzia Androidu

Příspěvek od htcjirka »

Update systemu ale neni instalacka, ale update OS, tak se logicky nemuze mazat, pouzivej hlavu, tahle je to i u iOS, mobilnich Windows a uz z principu se nemuze mazat updatovany OS, to neni instalace aplikace..
azareus
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř pro 23, 2015 19:45
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Factory reset a verzia Androidu

Příspěvek od azareus »

No nech pouzijem hlavu ako chcem, tak mi to vychadza, ze pri resete telefonu sa mi zmaze vsetko. A ostane iba nieco skryté s pôvodnou "inštalačkou" pôvodného systému :) A pri mobilnom windowse to presne tak bolo. Telefón sa mi vrátil na pôvodnú, výrobnú verziu OS. Neviem či to bolo pri windows phone alebo windows mobile - ale keď som mal najnovší a telefón som resetol na výrobné nastavenia - bol tam starý systém. Ale obratom mi ponuklo najnovsiu aktualizáciu a túto som mohol prijať, alebo kludne aj odmietnuť a fugnovať na starom systéme. Takže preto som sa logicky domnieval, ze to tak funguje aj pri androide :)
azareus
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř pro 23, 2015 19:45
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Factory reset a verzia Androidu

Příspěvek od azareus »

ale nic........ :smile:
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů