Telefon samovolně vyzvání

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
Bartyx
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 237
Registrován: čtv úno 12, 2009 16:28
Zařízení: Honor 8

Telefon samovolně vyzvání

Příspěvek od Bartyx »

Ahoj.
Už si nevím rady a tak se zkusím zeptat tady. Mám problém s telefonem Honor 8. V poslední době mi začal samovolně vyzvánět, jako by mi někdo volal. Ale displej se nerozsvítí, nevidím žádnou notifikaci, není to žádný příchozí hovor. Zvoní prostě vyzváněcím tónem, který mám nastavený třeba 10 minut v kuse a pak z ničeho nic přestane. Nejde to nijak zrušit, pomůže jen restart, nebo ztlumení na vibrace (nevibruje, jen zvoní).
Začalo to dělat asi dva dny poté, co jsem nainstaloval MiFit a propojil s MiBand druhé generace. Předtím to nedělalo a nic jiného se v telefonu nezměnilo. Nedokážu vypozorovat, která aplikace to dělá, i když všechny aplikace zavřu, stejně zvoní. Když použiju aplikaci Správce telefonu a dám optimalizovat, tak se to vypne, takže nejspíš to dělá nějaká aplikace. Je nějaká možnost zjistit, která to dělá?
Tovární nastavení je ve hře, ale rád bych ho až jako poslední možnost. Mám v telefonu některé pracovní aplikace, které nemají možnost zálohovat data a docela by mi to zkomplikovalo život, kdybych to musel znovu vše dohledávat a nastavovat (vzdálené přístupy ke kamerovým systémům a tak).
Nemá někdo zkušenosti s podobným problémem, nebo nevíte, jak se dopátrat toho, co to způsobuje? Odinstalovat MiFit bych mohl, problém je, že se to kolikrát třeba půl dne nestane. Nedokážu ani vypozorovat to, za jakých okolností to začne zvonit. Připadá mi to náhodné.
Předem děkuji.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Telefon samovolně vyzvání

Příspěvek od Jiří Hrma »

Ahoj, já sám jsem MiFit appku používal, ale ne na Honoru (zkoušel jsem ji s Xiaomi Mi8) a nic podobného se mi nedělo. Zkusil bych Mi Fit odinstalovat a vysledovat, jestli se problém opravdu neobjeví třeba i několik dní, případně pak počkat na vydání novější verze. Jinak co se týče ukládání hesel pro různé aplikace v telefonu (nebo na webu), tak doporučuji skvělý 1Password. Používám ho už roky (na PC, notebooku, telefonech…) a nemá chybu :-)
Bartyx
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 237
Registrován: čtv úno 12, 2009 16:28
Zařízení: Honor 8

Telefon samovolně vyzvání

Příspěvek od Bartyx »

Díky za odpověď. Asi zkusím tedy vyhodit MiFit.
Co se hesel týče, mě nejde ani tak o hesla, ale máme korporátní aplikace pro vzdálené přístupy k systémům a ty ukládají sériová čísla zařízení. Ta jsou v aplikaci zašifrovaná, takže už je neopíšu a abych je dostal do aplikace znovu, musel bych fyzicky navštívit všechna zařízení :D Proto se mi nechce do továrního nastavení.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Telefon samovolně vyzvání

Příspěvek od koumes »

A co nejaka zapomenuta notifi?Nastavit jen to dulezite a nechat.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Telefon samovolně vyzvání

Příspěvek od Jiří Hrma »

Bartyx píše:Proto se mi nechce do továrního nastavení.
Jasan, to chápu :-) zkus odinstalovat tu appku a uvidíš. Ještě jsem si vzpomněl, kamarádka měla kdysi na Androidu nějaký budík, kde si nastavila buzení a vím, že ji to pak zvonilo i když všechny budíky měla vypnuté (a ještě si nastavila stejný tón jako na zvonění), tak jí to taky samovolně od sebe zvonilo. Ale to bylo na hodně staré verzi OS, takže to asi tento problém nebude :)
Bartyx
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 237
Registrován: čtv úno 12, 2009 16:28
Zařízení: Honor 8

Re: Telefon samovolně vyzvání

Příspěvek od Bartyx »

MiFit jsem vyhodil a asi tak po hodině začal telefon zvonit. MiFit to nedělá [emoji52]
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Telefon samovolně vyzvání

Příspěvek od koumes »

A co konkretne to je za notifi taky nezjistis?Po odemknuti,je neco na displeji?
Bartyx
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 237
Registrován: čtv úno 12, 2009 16:28
Zařízení: Honor 8

Re: Telefon samovolně vyzvání

Příspěvek od Bartyx »

Vůbec nic. Telefon nic neukazuje. Prostě jen zvoní. Žádná notifikace, prostě nic. Jen ten zvuk.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Telefon samovolně vyzvání

Příspěvek od Jiří Hrma »

To je vážně zvláštní :( nemůžeš tam mít nějaký malware nebo něco podobného? Obávám se ale, že tady asi fakt nic jiného, než HR nepomůže. Případně ještě zkusit postupně odinstalovávat aplikace, které si v té době (kdy to začalo) nahrával. Jinak už mě nic jiného nenapadá.
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů