Nedostatek místa v uložišti

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
Petr1995
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 24, 2017 19:11
Zařízení: Aligator S4540 Duo

Nedostatek místa v uložišti

Příspěvek od Petr1995 »

Ahoj všem. Mám takovej problém. Cokoliv si chci stáhnout z GooglPlay tak mi to píše nedostatek místa v uložišti. Mám nastevený disk pro zápis kartu SD ale přesto se mi to chce ukládat do telefonu. Interní uložiště mám volno 59,16 MB volného místa. Pamětť telefonu mám 5.10 GB volného místa a SD karta je prázdná. Mám android 4.4.2
s.s.rock
varování
varování
Příspěvky: 108
Registrován: stř úno 03, 2010 9:06
Zařízení: Samsung Note2, dříve HTC Desire S, HTC Touch Pro2

Re: Nedostatek místa v uložišti

Příspěvek od s.s.rock »

Už sem to tu jednou psal na SD kartu se ti samo nic nenaistaluje android už to od verze 4.x nepodporuje. Maximálně můžeš aplikace ve správci aplikací na kartu manuálně přesunout ale automaticky tak přicházíš o widget pokud ho ta daná aplikace má. Jinak ti doporučím nainstalovat neco na cisteni cache a provést očistu systému pokud už to nemáš. Divil by ses kolik to vymaže svinstva a uvolní interní paměti.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Nedostatek místa v uložišti

Příspěvek od Jumbo78 »

Na čištění cache nic instalovat nemusí. To umí telefon v nastavení-úložiště-soubory v mezipaměti nebo podobně ale jednotlivě.
Miro 556 nirik
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 03, 2018 9:38
Zařízení: Huawei p9 lite 2017

Re: Nedostatek místa v uložišti

Příspěvek od Miro 556 nirik »

Huawei p9 lite 2017(telefon mám půl roku a teď sem zjistil jak trapně skrz tukani na kolonku číslo sestavení odemkne vývojářské možnosti.) :lol:
Čaute, mám stejný problém no, všechny app co jsem instaloval potřebuji mít celý na sd xc kartě, problém je v tom že v nastavení-aplikace... Tak potom u dané app vidí že ji mám v interním úložišti atd. ale jako u levného zte kde to vše šlo, tady v tom nastavení s nima manipulovat nejde... Popř jestli nevíte nějakou aplikaci která může spravovat kompletní úložiště "na tvrdo" jako u pc? Skrz soubory a složky by t snad i bylo rychlejší, taky ale, když sem to zkoušel u jedné app takhle přesouvat tak telefon si myslel že je to pořád v i interním úložišti a aplikace nebyla nalezena takže takhle čistě to prostě zatím nejde, musím to nějak vyřešit :cry: když už nestahuju aktualizace abych měl dost místa v telefonu a nebyl pak donucen odstranit hry ve kterých mám svůj postup... A jsou i tak velké a WiFi je nestabilní takže si aplikace od zhruba 500mb výše nestahnu pokud net vypadne.
PS. Našel by se někdo kdo hraje pubg mobile nějak nějak od 6 na min 2 hry? 8-)
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Nedostatek místa v uložišti

Příspěvek od Jumbo78 »

Četl jsi, co tu psali výše?
Android instalaci na SD kartu nativně neumožňuje, pouze aplikace mají možnost dát svá data na kartu - ale to musí vývojář dobře napsat.
Bohužel, SD karty nejsou spolehlivé, takže to není úplně ideální, chtít instalovat aplikace na kartu.
Pokud máš málo místa, tak root a link2sd, tím odkážeš aplikace na kartu.

Btw, postup ve hrách se většinou synchronizuje na GOOGLE. (Pokud to tedy máš nastavené)
Miro 556 nirik
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 03, 2018 9:38
Zařízení: Huawei p9 lite 2017

Re: Nedostatek místa v uložišti

Příspěvek od Miro 556 nirik »

Četl, Huawei to má dobře aktualizovaný a na tohle čištění stačí systém... Věci co v mobilu nemusejí být odstraňuji hned, ale stejně všechny ty obrázky i videa a další věci se obnovují každý den, to by člověk v tom mobilu nemohl mít nic, já jen potřebuju aspoň ty největší hry hodit do sd a hned mám pár gb, aplikace mi zabírají 5gb a v kolonce "jiné" tak v tom mám 2 gb a zajímalo by mě co pod tím jiné je, protože v souborech na interním sem nikde ním nenašel, každou složku sem kontroloval informacemi a v podstatě tak ty aplikace ani nejsou, jen se tam ukládají data na který se bojím už sahat protože pak přijdete o data v aplikaci, nechápu proč se to tam pořád ukládá i když mám od začátku nastavený jako výchozí úložiště jako SD, těším se až někoho napadne udělat z toho telefonu poradnej počítač s pořádnýma střevama, vůbec by mi nevadilo nosit "tablet" nebo "krabičku" ale to jsou jen asi představy, mě by aspoň stačilo aby můj budoucí mobil utáhl hardwarem emulátor ps2, gamecube a konečně napadlo ty emu přidat i do multi PSX emulátoru který má v sobě toho už dost, škoda že nějak nefunguje emuparadise taky nechápu, lituji že jsem si nestahl víc her na psx.
Přílohy
Tohle je takový poloviční řešení když se to ukládá do interního
Tohle je takový poloviční řešení když se to ukládá do interního
IMG_20181103_131439.jpg (43.59 KiB) Zobrazeno 5035 x
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek místa v uložišti

Příspěvek od koumes »

Zapni si to a nepis uz romany.Kdo to ma cist.
Stejne ti to nepomuze,protoze ty app jsou napsane jinak a jen nektere to podporuji.
Jinak kazda app ma nekdy moznost v nastaveni presun a mazani cache.
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů