[Návod][Unlock Bootloader, Root, ROM] HTC ChaCha

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fatal_Soldier
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát črc 25, 2008 11:42
Zařízení: Google Nexus S 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

[Návod][Unlock Bootloader, Root, ROM] HTC ChaCha

Příspěvek od Fatal_Soldier »

Zdravím, snažil jsem se v poslední době vyřešit problémy s nedostatkem vnitřní paměti u telefonu přítelkyně, HTC ChaCha. Proto jsem se rozhodl sepsat malý návod, který by potenciálním zájemcům o root pomohl. K tomuto telefonu se vyskytují především návody, pokud máte telefon ve stavu S-OFF. Ovšem tento návod se bude zabývat rootem ve stavu S-ON.

Před prvním krokem si z telefonu zálohujeme to, co potřebujeme...(kontakty apod.)

a) Unlock Bootloader přes HTCdev
1. přejdeme na tento odkaz HTCdev
2. nejprve se na pravé horní straně zaregistrujte (zadejte si Váš reálný e-mail, protože Vám na něj dojde později aktivační soubor)
3. v kolonce select your device si vybereme HTC ChaCha a klikneme na Begin Unlock Bootloader (pak se nám to ukáže několik oken, ohledně porušení záruky apod., vše zaškrtněte a klikneme na Proceed to Unlock Instructions)
4. stáhneme si tento soubor, jedná se o Google Android SDK
5. stáhneme si HTC Europe pro HTC ChaCha, dále si stáhneme na stránce HTCdev Java runtime enviroment a HTC Sync (oba odkazy ke stažení jsou k dispozici v pravé horní části stránky
6. nyní se přesuneme dolů a jdeme na to. klikneme na "proceed to step 1". pak už jedeme podle hezky zpracovaného obrázkového návodu. je zde jen jedna změna, soubory adb.exe, AdbWinApi.dll, fastboot.exe nehledejte v program files, ale najdete je ve staženém souboru v bodě 4.

pokud by vše vyšlo tak jak má, tak po rozjetí bootloaderu (volume down + power) by jste měli vidět úplně vlevo nahoře v růžovém rámečku nápis "Unlocked"


s touto částí by neměly být žádné problémy, ovšem kdyby se nějaké vyskytly, neváhejte a napište.

přesuneme se do druhé fáze
b) Root
1. telefon máme normálně zapnutý
2. na liště ve Vašem PC si vypneme HTC Sync
3. stáhneme si tento soubor
4. poté, co jej stáhneme ho rozbalíme a spustíme runme.bat
5. ověříme si, zda máme v telefonu povoleno instalovat neznáme zdroje a máme povoleno ladění USB
6. připojíme telefon k počítači v režimu nabíjení
7. v cmd okně, které se nám otevřelo po spuštění runme.bat stiskneme libovolnou klávesu
8. po chvíli by mělo být vše hotovo

správnou instalaci ověříte tak, že se podíváte po menu a tam uvidíte nainstalovanou aplikaci Superuser

c) instalace CWM Recovery
1. stáhneme si tento soubor a rozbalíme jej
2. jakmile jsme soubor rozbalili, otevřeme složku a v ní nalezneme soubor "recovery.img" a ten zkopírujeme do C:\Android
3. telefon přepneme do bootloaderu (vyjmout a znovu vložit baterii, volume down + power) a rozjedeme jej do fastbootu
4. připojíme pomocí USB k PC
5. spustíme cmd a napíšeme následující příkazy:
cd C:\Android (enter)
fastboot flash recovery recovery.img (enter)
6. po chvíli by mělo být vše hotovo

d) ROM
nejsnažší část celé operace.
1. vyberete si ROM, kterou chcete použít, např.: SuperOSR ROM, CyanogenMod 7.2.0 a další
2. nakopírujeme zip se staženou ROM na SD kartu
3. přepneme telefon znovu do bootloaderu
4. v bootloaderu zvolíme možnost recovery
5. po chvíle práce se nám zobrazí menu recovery a zde zvolíme možnost "install zip from SD card"
6. najdeme si na rootu karty kam jsme dali instalační zip nové ROM a dáme instalovat.

e) Google apps (snychronizace kontaktů, gmail apod.)
1.stáhneme si tento soubor
2. zkopírujeme celý zip na SD kartu
3. nainstalujeme přes recovery (volume down + power, recovery)
4. install zip from sd card
5. jakmile bude vše hotovo restartujeme telefon

f) pokud máte nefunkční mobilní internet (Edge, 3g) nebo Vám blbne signál, stáhněte si tento soubor a zip rozbalte a soubor po rozbalení dejte na sd kartu a pak v telefonu přesuňte do /system/lib (pomocí aplikace např. Root Browser)

A vše by mělo být v pořádku a hotovo.

Doufám že Vám tento návod k něčemu bude :)
Ante
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pát lis 27, 2009 21:38
Zařízení: Samsung Galaxy Mega 6,3+NOTE3+Yoga tablet 2-1051L
Bydliště: Hradec Kralove

[Návod][Unlock Bootloader, Root, ROM] HTC ChaCha

Příspěvek od Ante »

MOC hezky sepsane. DIKY !!!
Uživatelský avatar
Fatal_Soldier
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát črc 25, 2008 11:42
Zařízení: Google Nexus S 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

[Návod][Unlock Bootloader, Root, ROM] HTC ChaCha

Příspěvek od Fatal_Soldier »

není zač :)
H1Sss
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 29, 2012 22:06
Zařízení: HTC ChaCha

[Návod][Unlock Bootloader, Root, ROM] HTC ChaCha

Příspěvek od H1Sss »

prosel jsem vsechny kroky bez problemu, nainstaloval vse co mel, ale pri spusteni se vzdycky zacykli uvodni animace hacknute ROM (a je jedno jaky release to je a v jake verzi) a telefon dal nenabehne,.. co s tim?
Uživatelský avatar
Fatal_Soldier
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát črc 25, 2008 11:42
Zařízení: Google Nexus S 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

[Návod][Unlock Bootloader, Root, ROM] HTC ChaCha

Příspěvek od Fatal_Soldier »

zkus po flashnutí ROMky udělat wipe
spielmacher
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 17, 2012 9:45
Zařízení: HTC cha cha

[Návod][Unlock Bootloader, Root, ROM] HTC ChaCha

Příspěvek od spielmacher »

Dobry den, predne dekuji za prehledne a jednoduse popsany root pro ChaCha. Mam ale prosbu, dostal jsem se az k bodu c) Root, kde mi bohuzel nejde stahnout uvedeny link. Co to je z program? Mate jiny odkaz? Diky moc.
Uživatelský avatar
Fatal_Soldier
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát črc 25, 2008 11:42
Zařízení: Google Nexus S 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

[Návod][Unlock Bootloader, Root, ROM] HTC ChaCha

Příspěvek od Fatal_Soldier »

Zdravím, bod "c)" je instalace CWM Recovery a až bod "d)" je root. kontroloval jsem všechny linky uvedené v návodu a jsou funkční!
saatanasti
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 31, 2013 9:47
Zařízení: iPhone 5 s androidom ;)

[Návod][Unlock Bootloader, Root, ROM] HTC ChaCha

Příspěvek od saatanasti »

zdravím, kúpil som htc chacha je v nom "CyanogenMod" no zopar veci v telefone nejde tak ako ma a chcel by som vlozit povodnu verziu androidu...ako sa mam k nej dopátrať, čo mám hladať?? Nasiel som tuto STRANKU , ale ziadna verzia z toho nefunguje..a mozno robim nieco zle...
postup co som urobil: nakopiroval na SD kartu tuto verziu "RUU_ChaCha_HTC_ASIA_WWE_1.57.707.2_Radio_47.23.35.3033h_7.51.35.19"
a cez recovery som dal "instal from SD card", no ale ked to zacalo pracovat napisalo "instalation aborted"
Surne potrebujem poradit, manzelka uz zuri ze co som to zas kupil :grin:
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[Návod][Unlock Bootloader, Root, ROM] HTC ChaCha

Příspěvek od koumes »

A proc sis neco nenasel?Ten soubor je ofiko ROM a v PC ji rozbal,pres kabel smarta pripoj a pak spust exe soubor. http://www.androidfiles.org/ruu/?developer=Chacha" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak tady http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1045" onclick="window.open(this.href);return false; je toho dost napsaneho.
F.Kubrt
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 29, 2015 9:46
Zařízení: LG Optimus L9 ll

[Návod][Unlock Bootloader, Root, ROM] HTC ChaCha

Příspěvek od F.Kubrt »

Zdravím,bude to fungovat na LG-D605 Optimus L9 ll ???Nebo nevíš jak na root tohoto mobilu?
Děkuji
Ante
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pát lis 27, 2009 21:38
Zařízení: Samsung Galaxy Mega 6,3+NOTE3+Yoga tablet 2-1051L
Bydliště: Hradec Kralove

[Návod][Unlock Bootloader, Root, ROM] HTC ChaCha

Příspěvek od Ante »

http://androidforum.cz/lg-optimus-l9-ii ... -f875.html" onclick="window.open(this.href);return false; ?
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů