Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Příspěvek od matelkoxxl »

Zdravím. Riešil som teraz tento problém a trvalo mi 2 dni kým som to konečne vyriešil k mojej spokojnosti, tak sa o ten návod podelím. Je to jednoduché a celkom rýchle a mal by to zvládnuť každý.

1. Stiahnuť Dotfred's Pim Backup 2.8.
Verzia pre WM2003SE - http://www.dotfred.net/PIM/PPCPimBackup ... 2003se.zip" onclick="window.open(this.href);return false;
Verzia pre WM5 & WM6 - http://www.dotfred.net/PIM/PPCPimBackupV2.8_wm2005.zip" onclick="window.open(this.href);return false;

2. Rozbaliť archív a skopírovať PPCPimBackup.exe do telefónu s WM.

3. Spustiť PPCPimBackup.exe. Odznačiť všetky možnosti a ponechať IBA možnosť Contacts. Klik na Next a tam ponechať označené iba prvé 2 možnosti - Set as default backup folder a Create temp files in memory. Hlavne nezabudnúť odznačiť možnosti Compress backup a Binary backup, pretože to potom nebude fungovať!!!

4. Klik na Next, vytvorí to zálohu v adresári, ktorý ste si vybrali vo formáte PIMBackup_XXXXXXXX.pib (kde XXXXXXXX je dátum kedy bola záloha vytvorená). Tento súbor skopírovať do počítača.

5. Prepísať príponu .pib na .zip, napr. v Total Commanderi. Rozbaľte archív a v ňom nájdete súbor contacts_XXXXXXXX.csc. Prepíšte príponu .csc na .csv.

6. Prihláste sa na svoj účet GMail, ktorý ste zadali aj v Androide. Tam kliknite na Kontakty a Import kontaktov. V otvorenom okne kliknite na Vybrať... a tam nájdite súbor contacts_XXXXXXXX.csv. Potom iba klik na Importovať a počkajte, kým GMail naimportuje všetky kontakty.

7. Kontakty sa zobrazia v novej skupine Importované. Klik na skupinu Importované a tam označte všetky kontakty, ktoré chcete dať do telefónu. Potom klik na Skupiny a tam označiť skupinu Starred in Android.

8. Zapnite v telefóne synchronizáciu a chvíľu počkajte.

9. A je to :) Teraz by ste mali mať v telefóne všetky kontakty.

P.s.: dúfam, že tento návod pomôže aspoň niekomu pri prechode z WM na Android a nebude musieť hodiny googliť rôzne návody a inštalovať kopec nefunkčných programov...
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Nebo prostě jen sesynchronizovat kontakty z WM s Google účtem přes ActiveSync. Setting Up Your Windows Mobile Phone for Google Sync
Uživatelský avatar
Lynx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon čer 02, 2008 13:52
Zařízení: Huawei P30 Pro 8/256GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Příspěvek od Lynx »

Mobil Edit je pro všechny telefony s i bez OS.
domovská stránka: http://www.mobiledit.com/cz/index.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

RE: Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Příspěvek od sssugi »

Aj synchronizacia cez live ucet je moznost avsak zmiznu obrazky kontaktov :)

Sent from my 7 Mozart T8698 using Board Express
speedking
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 29, 2009 22:22
Zařízení: HTC Sensation

Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Příspěvek od speedking »

Potřeboval bych převést kontakty z HD2 na Sensation. Je nějaká možnost, jak to udělat, aby byla u každého kontaktu zanechána historie SMS?
Slid
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 23, 2010 11:31
Zařízení: HTC

Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Příspěvek od Slid »

Ahoj,

mam velky problem a nevim jak ho vyresit.

Mam telefon HTC Touch HD bohuzel mi prestal fungovat. Veskere kontakty jsem mel telefonu.
Pouzival jsem SW na zalohu PIM Backup kterou jsem pravidelne delal. Nyni mam posledni verzi zalohy PIMBACKUP*****.pib
kterou mam v PC. Kdyz ho otevru vidim soubory kde jeden znich je contacts_20110621.pbc to by mely byt kontakty.ALe nevim co dale, jak je mam otevrit vcenem abych je mohl dale exprotovat, precist atd. Koupil jsem si tel s Androidem 2.3.6 a potrebuji je tam dostat za kazdou radu bych byl vdecny.

Diky.

David
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Stav se u kamarada, ktery ma nejake zarizeni s WM a exportuj k nemu kontakty a pak pouzij jeden z navodu zde uvedenych.
Slid
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 23, 2010 11:31
Zařízení: HTC

Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Příspěvek od Slid »

Bohuzel v mem okoli uz WM nikdo nema :( Android nebo Synbian.

Ale nasel jsem reseni, nasel jsem emulator Windows Mobile na PC. Kde jsem nainstaloval aplikaci Pimbackup a obnovil vse do virtualu. Nyni tam mam vse, kontakty, sms,kalnedar, atd. Ted jeste musim necim to dostat ven co pujde do Androdiu a bude hotovo.Je to na dobre ceste :)
jojina20
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 11, 2009 9:09
Zařízení: SGS2

Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Příspěvek od jojina20 »

My phone explorer, měl by být na Win mobile i Androidu.
Nebo jeyo mobile, ale nevím, jestli půjde přes ten vitruál.
Slid
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 23, 2010 11:31
Zařízení: HTC

Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Příspěvek od Slid »

Tak to mam konecne hotove :)

Ve virtualu jsem pouzil aplikaci TBExport na zalohovani kontaktu do csv, bohuzel csv melo trochu posramoceny format, cili jsem musel si snim trochu pohrat.
Nakonec v aplikaci Samsung Kies jsem naimportoval csv a priradil urcite parametry pro ulozeni / zobrazeni.
A hotovo.
Pro mne ponauceni, nepouzivat na zalohy specificke programy pouze pro urcity operacni system, ktery lze otevrit jen v nem.
:idea:
Ante
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pát lis 27, 2009 21:38
Zařízení: Samsung Galaxy Mega 6,3+NOTE3+Yoga tablet 2-1051L
Bydliště: Hradec Kralove

Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Příspěvek od Ante »

WM kontakty jsem pres ActiveSync nalil do Microsoft Outlook.
Koupil jsem Androida, nainstaloval MyPhoneExplorer a dal SYNCHRONIZOVAT.
Behem par minut bylo vse hotovo ;)
jendelin.i
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 28, 2010 3:19
Zařízení: HTC touch cruise-09 (iolite) -> Motorola Defy+

Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Příspěvek od jendelin.i »

Souhlas, MyPhoneExplorer je supr prográmek.
Já jsem chtěl přenést kontakty WM -> Android bez Outlooku, žádnou aktuální zálohu v PC jsem neměl.
Poslal jsem je mezi mobily přes BT, uložily se jako *.vcf na SD kartu do nově vzniklé složky bluetoth.
Když jsem je nechal importovat do androida, naimportovala se sotva 1/4, + zkomolená čeština.

Tak jsem přenesl vizitky vcf do PC. Import všech kontaktů do MyPhoneExploreru proběhl bez problémů a následná synchronizace s Androidem taky.
Ante
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pát lis 27, 2009 21:38
Zařízení: Samsung Galaxy Mega 6,3+NOTE3+Yoga tablet 2-1051L
Bydliště: Hradec Kralove

Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Příspěvek od Ante »

No jo-jenze ja mam ted problem, na ktery mi jeste nikdo nedokazal dat odpoved :
Mam Android telefon Motorola Pro Plus a ten bez problemu synchronizuju prave pres MyPhoneExplorer. Jenze-pres den pridam do seznamu v telefonu novy kontakt a po prichodu domu po spojeni s MyPhoneExplorerem ten novy kontakt v MPE neni videt :( Takze JAKYKOLIV NOVY kontakt pridany do telefonu v MPE proste nemam.
V telefonu se ty nove kontakty od ostatnich co uz tam byly lisi pouze tim, ze ve VLASTNOSTECH je u "Phone-only,unsynced..." pripsane sluvko "from Phone".
Vsechny stavajici kontakty tam maji jen to "Phone-only,unsynced..."

Co s tim-netusim :(

Kdybych si vsak novy kontakt pridal do MyPhoneExploreru, HNED to zesynchronizoval s Microsoft Outlook, tak uz je kontakt bez "from Phone" a v MPE ho vidim...
Bartyx
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 237
Registrován: čtv úno 12, 2009 16:28
Zařízení: Honor 8

Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Příspěvek od Bartyx »

Nejjednodušší cesta jak dostat kontakty, kalendář a tak z WM do Androidu je asi nastavit si ve WM telefonu Active Sync na Google účet (jde to jakoby Exchange server) a pak už stačí jen zapnout Androida, přihlásit se na svůj účet a je to. Žádná věda ;)
chopper
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 18, 2012 11:29
Zařízení: Nokia LUMIA 710

Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Příspěvek od chopper »

čaw prosím tě o radu jak si přesně nastavil ten android účet na lumii, mám stejný problém, mám android a potřebuju nakopírovat přes 200 kontaktů do androida, účet na google už mám, moc tě prosím o podrobnější postup zde na foru, jestli můžeš napsat, děkuji ti mnohokráte dopředu..
hotovyrado

Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Příspěvek od hotovyrado »

Proč to děláte tak složitě? Buď si...

1. Ve svém Google profilu v Kontaktech navolíte Export z Live účtu, čímž se MS kontakty nasypou mezi Google kontakty
2. V telefonu se zalogujete k MS účtu a v Kontaktech zafajfknete "Kontakty k zobrazení - MS Exchange"

Dokonce lze v Androidu nové kontakty i zapisovat nikoliv do Google, ale do MS účtu.

Sampzřejmě to jde i v opačném gardu. Lumie se umí v Lidech zalogovat Google účtem a Googlovské kontakty se nasypou mezi ty Microsoftí, nevidím důvod proč to dělat tak krkolomě....

Samozřejmě tyhle postupy (z Woken do Androidu i opačně) zachovávají všechny položky kontaktů i fotky
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Příspěvek od SmetyCZ »

Myslím, že po 4 letech to už asi neocení.
hotovyrado

Export kontaktov z Windows Mobile do Androidu

Příspěvek od hotovyrado »

Jo aha... díky, na datum posledních příspěvků jsem nekoukal :roll:
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů