PODPOŘTE "čistý Android"

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od bkf1 »

Ale ta vetsina uzivatelu chce take OS, ktery bude bez problemu, kde pojedou vsechny programy atd. Toho se dost dobre s upravami neda docilit a uzivatele si toho vsimaji stale vice. Samozrejme je spousta lidi, kteri tohle nevnimaji a kdyz prijde nejaky problem, tak spise prodaji a koupi Apple, ale tech lidi take ubyva. Navic tady jde hlavne o Google, aby nedochazelo k pospinovani vyrobce OS na zaklade softwarovych chyb vyrobce zarizeni. Google prece chce, aby jeho OS mel dobrou povest a ne takovou, ze je to vlastne OS, na kterem nekdy nefunguje to a nekdy ono, za coz nejcasteji muzou prave vyrobci konkretnich zarizeni :???:
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od Starbuck »

Já si nemyslím, že o aktuálnost systému jde pouze mizivému procentu, aspoň pokud jde o vyšší modely. Tam si naopak myslím, že to procento je dost výrazné. Ale to je statistická informace, která jde velmi lehce zjistit.
Faktem je, že pokud by si Google dupl, tak by výrobcům nic jiného nezbylo.

No, debata to byla pěkná, ale asi skutečně bezúčelná. leda tak napsat otevřený dopis na Google :tlem:
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od bkf1 »

Otevreny dopis na Google urcite nepomuze... pomoct by mohlo jen to, kdyby mnou zpusobeny rozruch nabiral na intenzite a to by se objevovalo nejen ve forech, ale HLAVNE kdyby se o tom psalo v mediich, protoze pak by byly takove otazky PRIMO podavany zastupcum Google nebo nejlepe jejich "nejvyssimu" na ruznych veletrzich, prezentacich apod. a to chce nekdy hodne casu (a take nejake prusery, ktere jeste vice poukazou na to, ze je to spatne). Jak tu uz zaznelo mnoho postu pred timto: "...vse vzdycky zacalo u nespokojenosti jednoho uzivatele...".
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od Starbuck »

Jedna věc, která tvému plánu nepřeje je, že Android není tak děravý jako Win, tutíž není potřeba toliko aktualizací a záplat. A taky do něj nikdo tolik nešije. Jó kdyby bylo potřeba furt spravovat aby to vůbec fungovalo tak jak má, to by nebyl čas na čekání, až výrobci laskavě upraví své prostředí.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od bkf1 »

To je pravda Android bohuzel/bohudik neni tak deravy a podle me se zcela zasadni pruserovost uprav od vyrobcu ukaze az Google zacne vydavat Android, ktery si kazdy uzivatel bude aktualizovat primo od Google :wink:
bub7
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: sob říj 10, 2009 20:00
Zařízení: Google nexus s
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od bub7 »

Rozhodně jsem pro možnost čistého androidu v komunikátoru, docela se mi zamlouvá možnost doinstalace softíků jako Launcher pro, nebo ADW, nebo Spb shell 3D. Ale napevno posazené Sense a Touch wiz, to se mi zdá hodně násilný.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od bkf1 »

Me osobne by nevadilo Sense/TouchWiz jako takove, ale jde o to, ze vyrobci ze schopneho OS delaji OS plny zasadnich a zbytecnych chyb, ktere ho nekdy opravdu hodne zpomaluji nebo zpusobuji jine chyby, ktere samozrejme hodne casto vrhaji spatne svetlo NE na vyrobce, ale na samotny OS :???:
MiCM
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 15, 2010 0:40
Zařízení: HTC HD2

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od MiCM »

Jako nastavby HTC jsou sice pekne, ale HTC s cimkoliv se sekaji apod, to je hnus.. Jedine furt prehravat romky.. Cisty android se spickovym HW = Motorola.. Mne treba nadchla Defy... Displej jak Desire a rozmery jak HD mini.. K tomu je odolny a stoji 7300 novy.. Baterka 1540 mAh... Neskutecne..
Revin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pon zář 24, 2007 0:16
Zařízení: Samsung Nexus S

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od Revin »

Tak jsem o víkendu aktualizoval Dell Streak a hned mne 'mile' překvapila aplikace ooVoo (co dělá si může každý najít na marketu), která se vždy automaticky spustí při startu zařízení (toto nelze nikde vypnout a nejsem sám komu to vadí).

Jedna věc je dát do telefonu nějaký vlastní launcher, nebo pár aplikací které můžu používat nebo ne, ale takhle uživateli vnucovat aplikace to je hnus! V minulé aktualizaci zase na pozadí pořád běžel nějaký free assistant služby Page Once nebo co to bylo a taky se toho nešlo zbavit.

Je mi jasné, jak tohle funguje - autor služby se dohodne s výrobcem zařízení a ten to uživatelům doslova vnutí. 90% uživatelů to bude pořád vypínat, budou se toho zbavovat pomocí rootu atd., ale těch 10% se chytne a začnou to používat.
Takhle ale ne! Jak už jsem psal na fóru o Dell Streaku, pokud máte v zařízení nějakou takovou aplikaci která vás obtěžuje a nejde se ji zbavit, tak si ji najděte na marketu a dejte ji nejhorší možné hodnocení! (samozřejmě jen v případě že tam je). Uvidíme, jestli se příště vyplatí vnucovat uživatelům aplikace!
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od bkf1 »

Mno to je presne situace, kdy to proste cloveka neskutecne otravuje a NEMUZE zarizeni vyuzivat naplno, protoze je umele omezovan a nemuze to ani odinstalovat, ani vypnout :-( A nekteri z uzivatelu jeste reknou, ze je to vlastne moc dobre :) To uz ale fakt nechapu, co se na tom tem lidem libi, ze za svoje penize dostavaji mene, nez je slibovano... :???:
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od mike-biker »

Já mám ve Streaku čistý Android a doinstaloval jsem si jen co jsem chtěl. Další možností je Root - Titanium Backup a vyházet šmejd od výrobce. 8-)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od bkf1 »

A kde jsi ten Android sehnal? Neoficialne nebo jak? Jinak co se tyce rootu, tak si nejsem jisty, jestli by se do toho chtelo mene zkusenemu uzivateli navic je to svym zpusobem risk (uz parkrat jsem cetl na forech, jak si lidi rootli tel. a kdyz pak chteli hodit na reklamaci (napr. s chybou displeje nebo chybou cteni sim karty atp.), tak samozrejme hard-reset nic nevyresil :-( ). U takoveho notebooku mam taky nainstalovanych hromadu kravovin od vyrobce, ale mam dovoleno si to proste odinstalovat a nemusim delat zadne specialni zasahy...
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od mike-biker »

Na XDA:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1003525. Ale Root a Clockwork recovery nutné. :!:
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od bkf1 »

Aha takze neficialni cela ROM tzn. flashovani... tak to ale je samozrejme neco uplne jineho, nez kdyby byla nejaka prosta moznost odinstalace neceho, co uzivateli nevyhovuje :-(
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od biscuit84 »

Uplne v pohode by stacilo, keby Google rozsiril portofolio svojich Nexusov a potom by uz bolo na kazdom uzivatelovi, ci si vyberie "Pure Android" alebo s nadstavbami od vyrobcov. Vacsine beznych uzivatelov smartphonov tie nadstavby totiz vyhovuju.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od bkf1 »

biscuit84 píše:Uplne v pohode by stacilo, keby Google rozsiril portofolio svojich Nexusov
To by musel ale HODNE rozsirit!
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od biscuit84 »

Uplne v pohode by postacilo mat v portofoliu 5 modelov: 3 s rozne velkym displayom, 1 lacnejsi model a 1 model s Qwerty klavesnicou. Naco mat x modelov ako HTC, ktore sa beztak podobaju ako vajce vajcu.
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od Starbuck »

No to si myslím, že je blbost. Že se někomu líbí nexus, neznamená že se musí líbit aj všem ostatním. 100lidí, 100chutí. Ale to je staré známé pravidlo.

Právě cpaním různých nepotřebných aplikací do nadstaveb se tyto nadstavby znehodnocují nejvíc. A´t si je tam předinstalují, a kdo chce ať si je nechá, ale ať je tady možnost normální odinstalace a natvrdo ať jsou jenom věci, které jsou pro běh nezbytné. pochybuji o tom, že např. Akcie jsou nutné pro běh. Ale já si myslím, že toto by sebou automaticky přineslo, pokud by výrobci museli dávat možnost volby spuštění systému - s nadstavboou nebo bez.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od htcjirka »

Ja mam take radsi ciste OS,nez balast od vyrobce,u Arcu me ale SE prekvapil a prostredi Androidu vypada moc pekne a serazene,takze Android nepusobi tolik "rozbordelene".Ale to je pouze vyjimka,vetsinou je to ku skode.
dan542
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 15, 2011 22:15
Zařízení: Samsung Galaxy S

PODPOŘTE "čistý Android"

Příspěvek od dan542 »

Bkf1 asi nepochopil, že Android JE OPENSOURCE a že každý si ho může upravovat jak chce. Nemyslím tím jenom výrobce, ale i komunitu kolem CyanogenModu a jiných upravených ROMek. Google nemůže říci, že nesmíte Android upravovat, leda že by další verzi uzavřel a měl podmínky podobné WP7. To by pak ale výrobci vzali poslední otevřenou verzi Androidu (Gingerbread) a vesele si jí upravovali dál, jak by chtěli....a potom by vznikaly další nekompatibilní rozšíření od výrobců a Android by pomalu přestal být kompatibilní... Leda, že by Google dovolil používat jméno Android pouze pokud upravený Android splňuje určité požadavky. Kdo by s tím nesouhlasil by si musel pojmenovat svůj systém jinak např. HTC Sense OS a třeba by ani nedostal licenci na Google Apps (Market, Gmail, Mapy, ...)
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů