Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Poslední dobou se množí dotazy tohoto typu. Chtěl bych tomu tedy udělat přítrž a naznačit těm, kterým stále nefunguje příjem, či odeslání mailů ze svých Seznam, Centrum, nebo Email, či jiných schránek, jak na to, aby mohli v klidu spát a mimo jiné v klidu přijímat a odesílat emaily ze svého mobilního telefonu se systémem Android.

Takže.. Zaprvé si otevřete na webu svou Gmailovou schránku, budu jí říkat po zbytek článku „nová schránka“ a budu importovat svou „starou schránku“ (tak budu říkat schránce u konkurenčních poskytovatelů)

OK, jste tedy ve schránce Gmail. Jděte do Nastavení a pak do Účty a import. Kliknutím na tlačítko Importovat poštu a kontakty vyskočí nové okno. V něm do políčka „Z kterého účtu chcete provést import?“ napište adresu Vaší staré schránky, kterou chcete importovat. Do dalšího políčka zadejte její heslo. Pokud ovšem nechcete Googlu předat heslo od Vašeho účtu u konkurence, dál už nečtěte a mějte nadále problémy s odesláním a příjmem pošty v telefonu..

Dále je možné si zvolit, zda chcete nechat na serveru kopii přenesené zprávy, příchozí zprávy rovnou archivovat (přeskočit Doručenou poštu – nebudou se na mobilu notifikovat) či přidat štítek ke všem importovaným zprávám ve Vámi zvoleném tvaru (ten se dá později změnit a dá se změnit i jeho barva). Po té stačí už jen spustit import, který bude trvat několik minut (z vlastní zkušenosti několik sekund), ovšem Google varuje, že to může být až několik hodin. To se mi nikdy nestalo.

Nyní máme hotov import. To znamená, že emaily, které někdo pošle do Vaší staré schránky se automaticky přepošlou do Vaši nové schránky. POZOR !!! – PŘESUNOU SE SEM POUZE EMAILY, KTERÉ SPADNOU VE STARÉ SCHRÁNCE DO INBOXU, NE TY, NA KTERÉ UPLATŇUJETE DALŠÍ FILTRACI. Například ty, které se ve staré schránce automaticky přesouvají do složek. VYMAŽTE TEDY SVOJE FILTRY ve staré schránce.

Pokud budete (a věřím, že ano, budete) chtít z Vašeho Gmailu (nově i v mobilu) z Vaší staré schránky i maily odesílat a nejen je přijímat, budete muset provést ještě jeden nezbytný krok. Jděte znovu do svého Gmailu do Nastavení – Účty a import a v kolonce Posílat e-mail jako: klikněte na tlačítko: Odeslat email z jiné schránky. Poté stačí zadat jméno a emailovou adresu z které chcete posílat. V dalším okně zanechte volbu: Odesláno prostřednictvím Gmail (snadnější nastavení). V dalším okně si přečtete něco o tom, že se bude ověřovat, že stará schránka je opravdu Vaše a odešlete si do své staré schránky potvrzující odkaz. Tedy nejen odkaz, ale bude stačit opsat číslo z příchozího mailu a zadat ho do políčka na další stránce nastavení.

A je to. Gmail ověřil, že jste majitelem staré schránky a od teď budete moci posílat z Vašeho Gmailu poštu nejen z Gmailu, ale i ze schránky například na Seznamu, Centru, Emailu či jinde. Je tu ale ještě jedna maličkost, na kterou by neměl nikdo zapomenout. Pokud bude nutné, aby jste na emaily ze své staré schránky automaticky odpovídali „jako ze své staré schránky“ i v Gmailu, vyberte si v Nastavení – Účty a import položku: Odpovědět ze stejné adresy, na jakou byla zpráva poslána.

Možná se Vám bude zdát tento návod složitý, ale není. Nebojte se ho. Jedná se opravdu o pár kliknutí a je vše hotovo a správu Vašich emailů budete mít na jednom místě a nebudete se zbytečně nervovat, proč tahle, nebo tamta emailová schránka nejde v Androidu nastavit, nebo proč z ní nejde posílat, nebo do ní přijímat emaily.

Já například ze svého Gmailu spravuji dalších 5 schránek.. V telefonu si můžete tedy vybrat při psaní emailu, z jaké schránky jej napsat.
MartyXD
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: sob říj 31, 2009 18:43
Zařízení: HTC Touch HD

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od MartyXD »

zdravim
mel bych malej problem
vse jsem udelal podle navodu ve webovem Gmailu mi to umoznuje zaslat email ktery si vyberu (poslat ze seznamu nebo centrumu), ale v telefonu kdyz dam NOVY EMAIL tak vzdy odesila z Gmail a nenabidne jinou moznost.

Prosim o radu dekuji
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od spermosh »

kdyz das psat novy e-mail, tak nahore je menu, kde si muzes vybrat jinou adresu, ne ? alespon ja to tak mam, send as
MartyXD
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: sob říj 31, 2009 18:43
Zařízení: HTC Touch HD

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od MartyXD »

prave ze na web Gmail to tak mam ale v tel mi to jinou moznost nez Gmail neda
uz jsem z toho :roll:
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od spermosh »

takze z webu ti psat z jinych mailu jde? takze to mas v nastaveni povoleno
tak to potom fakt nevim, me napada akorat wipe (smazat gmail ucet a pridat znovu)
MartyXD
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: sob říj 31, 2009 18:43
Zařízení: HTC Touch HD

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od MartyXD »

ale pokud budu chtit smazat Gmail ucet v DHD tak ho musim dat do tovarniho nastaveni ne ??
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od spermosh »

v podstate ano, to je jediny zpusob, co me ted napada, ale pockej si na nazor nekoho zkusenejsiho
MartyXD
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: sob říj 31, 2009 18:43
Zařízení: HTC Touch HD

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od MartyXD »

no ty koky :cry:
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od spermosh »

a co zkusit maily importovat zvlast jako ucty? i kdyz se mi to pres gmail vzdy vyplatilo, v tomto pripade asi neni jine zbyti - pokud maji imap, tak by to mohlo byt i celkem pruchodne, ne?
MartyXD
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: sob říj 31, 2009 18:43
Zařízení: HTC Touch HD

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od MartyXD »

ted se ztracim
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od spermosh »

takhle, jsou dva zpusoby importu uctu - bud pres gmail, ze ve webovem gmailu si udelas import z jineho uctu, takze o vyber tohoto uctu se stara gmail - anebo to neudelas a v android telefonu si klasicky naimportujes vice uctu, ale tyto ucty nebudou nijak propojene (menu > accounts > tlacitko add account - osobne mam takto v telefonu dva gmail ucty)
MartyXD
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: sob říj 31, 2009 18:43
Zařízení: HTC Touch HD

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od MartyXD »

tak i presto ze jsem uvedl pristroj do továrního nastaveni tak stale mi nenabídne odeslat z vice meilu
poradte prosim

-- doplnění předchozího příspěvku (ned úno 06, 2011 11:58) --
spermosh píše:takhle, jsou dva zpusoby importu uctu - bud pres gmail, ze ve webovem gmailu si udelas import z jineho uctu, takze o vyber tohoto uctu se stara gmail - anebo to neudelas a v android telefonu si klasicky naimportujes vice uctu, ale tyto ucty nebudou nijak propojene (menu > accounts > tlacitko add account - osobne mam takto v telefonu dva gmail ucty)
porad prosim :roll: :-(
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od TMASKA »

poprosim o radu , zalozil jsem si gmail ucet importoval dle navodu vse potrebne z me stare schranky ale kdyz mi prijde nejaky mail na starou schranku tak v ni mi to v kompu ukaze ten novy mail ale v gmailu na kompu mi ten mail neukaze --- nevite co muzu mit spatne nastavene ? dekuji moc

-- doplnění předchozího příspěvku (pon úno 07, 2011 18:30) --

aha uz to asi mam , neukazuje se mi to zvlast pod starou schrankou ale jako v gmailu prijato nebo odeslano ale z stare schranky -- trosku asi krkolomne popsane ale myslim ze uz je to ok

-- doplnění předchozího příspěvku (stř úno 09, 2011 20:13) --

prosim vas tak nakonec mi to nefunguje nevite kde je asi chyba ? treba od kamarada mi prijde mail na muj rekneme hlavni mail AAA na seznamu kde se mi i normalne zobrazi ale uz se mi nezobrazi na mem GMAILU kde mam meho hlavniho maila AAA portovan , nevite kde je chyba prosim
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od YAMATO »

Tak ačkoli jsem odpůrce tohoto řešení, tak jsem do něj nakonec byl dotlačen, neb z ničeho nic přestal Email klient fungovat (odchozí zprávy)...jenže ani s tímto to nefunguje korektně! Mám to 100 % nastaveno podle návodu, přesto ale - teprve teď mi přišel mail, který je na seznam mailu už asi hodinu. Odpověděl jsem na něj z tabletu...neodešel! Android pro mě přestává být použitelný pro maily, třetí přístroj a opět problémy.
pepe
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: úte zář 14, 2010 15:01
Zařízení: iPhone 6 64GB, Blackberry 9900
Bydliště: Hradec Králové

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od pepe »

Po těchto problémech, které jsem si přečetl zde na fóru bych se chtěl zeptat.

1) Budou mi maily chodit do telefonu hned po tom, co dorazí do schránky? hodina už je dost pozdě...
2) Pokud importuji svoje maily do jednoho na Gmailu, budou se mi přijaté maily ukládat i do schránky
například na seznamu, nebo budou pouze na Gmailu?

Pokud to nepůjde, budu si zase muset koupit druhý telefon s WP7 nebo BB

Předem moc díky za odpověď
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od YAMATO »

1) Problém je, že Gmail tu importovanou schránku checkuje jen občas, mě to přijde že tak jednou za hodinu.

2) Budou v obou.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od dufulo »

Kontrola sa dá myslím nadstaviť, ja mám nastavené 30 minútový interval pre 2 schránky
pepe
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: úte zář 14, 2010 15:01
Zařízení: iPhone 6 64GB, Blackberry 9900
Bydliště: Hradec Králové

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od pepe »

Já bych to právě chtěl jako push email. Respektive interval aspoň 1 za 5 minut... Zkusím to a uvidíme, no :)

-- doplnění předchozího příspěvku (pát čer 10, 2011 21:35) --

tak jsem to zkusil a poslal si 5 mailů z různých schránek a je to špatný... Maily dorazili v rozmezí 36 - 48 minut...
Měl jsem jako druhý telefon Omnii 7, kde to chodilo okamžitě, ale prodal jsem ji. Asi pořídím HTC 7 pro...
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Re: Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od YAMATO »

dufulo píše:Kontrola sa dá myslím nadstaviť, ja mám nastavené 30 minútový interval pre 2 schránky
Nedá. A nebo zatím nikdo neporadil kde.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od spermosh »

Refresh POP accounts rozsireni v Gmail Labs? netusim, zda dela prave tohle, ale asi je potreba klikat rucne, nevim...nikdy jsem nepotreboval
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů