Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od dufulo »

Opravujem sa, podľa histórie je kontrola mailov každých 60 minút.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od htcjirka »

YAMATO píše:Tak ačkoli jsem odpůrce tohoto řešení, tak jsem do něj nakonec byl dotlačen, neb z ničeho nic přestal Email klient fungovat (odchozí zprávy)...jenže ani s tímto to nefunguje korektně! Mám to 100 % nastaveno podle návodu, přesto ale - teprve teď mi přišel mail, který je na seznam mailu už asi hodinu. Odpověděl jsem na něj z tabletu...neodešel! Android pro mě přestává být použitelný pro maily, třetí přístroj a opět problémy.
Ja jen pripojim zkusenost,Seznam.cz na mem stroji chodi absolutne bezproblemu,takze by me vazne zajimalo,kde u vas je zakopany pes.Email klient v Androidu chodi na jednicku.To je jen doplneni,nikoliv rypnuti.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od YAMATO »

Jak komu...
pepe
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: úte zář 14, 2010 15:01
Zařízení: iPhone 6 64GB, Blackberry 9900
Bydliště: Hradec Králové

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od pepe »

Tak dnes jsem zjistil, kde je zakopaný a co je potřeba udělat, aby emaily chodili hned!

Nestačí pouhý import schránky do Gmail, ale v Seznamu se musí nastavit filtr. Je třeba tam nastavit, aby se email hned po obdržení přeposlal do schránky na Gmailu. Pokud chcete, aby Vám email zůstal i na původní stránce, otevřte vámi vytvořený email a "odoznačte" smazat email po přeposlání. Maily budou chodit do obou schránek a do mobilu je dostanete cca 3 vteřiny po obdržení :wink:

Za hodinu jedu na dovolenou, tak kdyby někdo chtěl, napíšu podrobný návod, až se vrátím :wink:
Jaku
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob čer 04, 2011 11:25
Zařízení: hTC Desire -> Sensation

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od Jaku »

htcjirka píše:Ja jen pripojim zkusenost,Seznam.cz na mem stroji chodi absolutne bezproblemu,takze by me vazne zajimalo,kde u vas je zakopany pes.Email klient v Androidu chodi na jednicku.To je jen doplneni,nikoliv rypnuti.
Kde je zakopaný pes? Zřejmě v konfiguraci klienta nebo v nekompatibilitě protokolu ze strany Seznamu.
Používám protokol IMAP a SSL a všechny přijaté zprávy sice hned dorazí, ale zprávy obsahující přílohu (konkrétně PDF) mají místo těla zprávy pouze zprávu "[Tento e-mail je stále na serveru]", takže si nic nepřečtu. :-(

Jakou konfiguraci používáš ty , když ti funguje "absolutně bezproblémů"?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od htcjirka »

Pouzil jsem autokonfiguraci,tj. nechal se vest klientem.Vse chodi napoprve.Za tri mesice nemam sebemensi problem..ze by neco neprislo ci neodeslo vcas,neslo stahnout apod..
Jaku
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob čer 04, 2011 11:25
Zařízení: hTC Desire -> Sensation

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od Jaku »

Díky.
Donutil jsi mě znovu vyzkoušet email od Seznamu.
Přijde mi to tak, že všechno funguje jen "IMAP" ne.
rraol
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned dub 11, 2010 21:15
Zařízení: LG Optimus Black
Bydliště: Praha 9 - Čakovice
Kontaktovat uživatele:

Import emailové schránky do Gmailu – podrobný návod

Příspěvek od rraol »

Díky, toto je zatím nejlepší rada co jsem k tomuto tématu dostal.

Ikdyž je fakt trapný, že v tomto století musí tolik lidí řešit problém s nefunkčním emailovým klientem. Jsem u Androidu dva dny, a tahle fatální chyba mě dost vykolejila. Nevadilo by kdyby nějaká echt nadstandartní blbůstka v beta verzi nefungovala - ale smířit se s životem bez funkčního mailu fakt nejde :-(

Vše jsem nastavil dle návodu, rozhodně už na 100% vím že nemám problém odesílat maily ze "staré adresy", odzkoušeno. Teď stále ještě probíhá příjem zpráv, takže jsem dosud nevyzkoušel funkci "odpovědět", a taky jsem ještě nevyzkoušel rychlost doručení zprávy. Několik málo minut bych akceptoval. Dám vědět.

Fakt DÍKY, už jsem se chtěl hroutit, a koupil jsem skobu a lano :-) teď jsou k mání, kdyby někdo potřeboval :-D

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv srp 04, 2011 11:29) --

Tak doba zdrrzeni prichozich mailu je skutecne vetsi, Gmail stahuje ihned maily. urcene pro nej, maily pro starou schranku ho zajimaji. jen. kazdou. hodinu. Mozna jde nekde upravit interval, nevim, nehledal jsem, az bude chvilka postouram. Samozrejme jde na stare schrance nastavit okamzite preposilano vsech prichozich zprav, ale nejsem si jist zda Gmail tyto zpravy vyhodnoti stejne. Myslim si ze se bude jednat o zpravy, kde je Gmail coby prijemce, a mozna nebude aplikovana funkce Odeslat odpoved z adresy ktere bylo adresovano. Uz jsem vecer nemel silu toto overit, a ted v praci nemam cas. Vzhledem k tomu,ze mi souslcasny stav uz vyhovuke, nechavam na ostatnich zda maji chut tuto moji domnenku protestovat :-)
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů