Aplikace Český rozhlas nově pro Android a iOS

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Aplikace Český rozhlas nově pro Android a iOS

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jestliže rádi posloucháte vysílání Českého rozhlasu, můžete si do zařízení s Androidem či systémem iOS stáhnout novou aplikaci, která je pochopitelně dostupná zcela zdarma. Jak verze pro iOS, tak i pro Android nabízejí přístup ke všem celoplošným, regionálním a digitálním stanicím Českého rozhlasu. Samozřejmostí je program vysílání včetně právě vysílaného a následujícího pořadu. Stanici si můžete uložit jako oblíbenou, abyste ji mohli zapínat rychleji. Vysílání běží ve dvou kvalitách a podporuje multitasking, takže je slyšet, i když zrovna používáte jiné funkce telefonu. Na iPhonu poslech můžete ukončit ručně, nebo díky časovači po předem nastavené době.

obrázek

U Androidu aplikaci můžete vytáhnout na plochu telefonu jako widget a spouštět pak vysílání jedním kliknutím. Na výběr je nižší a vyšší kvalita streamu. Při příchozím a odchozím hovoru se hlasitost automaticky ztlumí. Podporováno je nahrávání do formátu MP3 a integrace s budíkem v telefonu, takže vám ranní vstávání zpestří vysílání Českého rozhlasu.

V Android Marketu naleznete aplikaci pod názvem Český rozhlas, v App Store pak pod označením CRo iRadio.

Zdroj: iRozhlas.cz
Martin Prokop
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 225
Registrován: čtv led 07, 2010 19:08
Zařízení: HTC 8X, Optimus 4X HD a HP Touchpad
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Aplikace Český rozhlas nově pro Android a iOS

Příspěvek od Martin Prokop »

Buď na ukázkovém Desire jede neofic. ROM, nebo je ten jen screenshot, vložený do telefonu :)
slawski
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: Nokia 3110C, E51, HTC HD2 16Gb

Aplikace Český rozhlas nově pro Android a iOS

Příspěvek od slawski »

:) Na HD2 to jede!
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Aplikace Český rozhlas nově pro Android a iOS

Příspěvek od Pistolník »

Mně se to zobrazuje stejně jako na obrázku. Kde však Jirko najdeš ten časovač? To by mě fakt zajímalo.
rozanekcz
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 11, 2011 19:59
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha

Aplikace Český rozhlas nově pro Android a iOS

Příspěvek od rozanekcz »

Martin Prokop píše:Buď na ukázkovém Desire jede neofic. ROM, nebo je ten jen screenshot, vložený do telefonu :)
Dobrý postřeh, Martine :-) Skutečně jsme snímek graficky upravili, protože reálná fotografie nedopadla podle očekávání. Ale podstatné je, že aplikace funguje... :grin:
tom028
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát kvě 23, 2008 9:52

Aplikace Český rozhlas nově pro Android a iOS

Příspěvek od tom028 »

Zajímalo by mne, proč aplikace z iPhone má mnohem lepší GUI a zda se plánuje verze pro WP7
rozanekcz
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 11, 2011 19:59
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha

Aplikace Český rozhlas nově pro Android a iOS

Příspěvek od rozanekcz »

Pistolník píše:Mně se to zobrazuje stejně jako na obrázku. Kde však Jirko najdeš ten časovač? To by mě fakt zajímalo.
Text trochu nešťastně míchá funkce aplikace pro iPhone a aplikace pro OS Android. Obě vznikly nezávisle na sobě a mají jiné principy fungování. V androidí verzi není časovač vypnutí jako u iPhone, ale naopak provázanost se systémovým budíkem v telefonech HTC a Samsung. Ale androidí aplikace se poměrně dynamicky vyvíjí, takže tam asi ten časovač zapracovat půjde, pokud ho nějak šikovně vymyslíme. Je to věcí dohody s vývojářem - a vývojář je to šikovný :-).
tom028 píše:Zajímalo by mne, proč aplikace z iPhone má mnohem lepší GUI a zda se plánuje verze pro WP7
Rozdíl je v systému vývoje, aplikace vznikaly nezávisle na sobě (androidí vznikla ze soukromé iniciativy), takže je postupně sbližujeme a vylaďujeme. Androidí GUI můžeme vylepšit, prioritou teď byly funkce.

Verzi pro WP7 se nebráníme, ale zatím si mapujeme půdu, protože stejně tak máme na paměti, že tu je ještě Symbian a další platformy. Hlavně by nebylo příliš efektivní dělat jednoúčelovou aplikaci, pokud telefon hlavní funkce zvládne sám od sebe. Pokud tedy telefon bez problémů přehraje naše internetové vysílání pomocí některého ze streamů na adrese http://www.rozhlas.cz/iradio/zive" onclick="window.open(this.href);return false; (podporováno je i vysílání ve formátu AAC), je pravděpodobné, že se pro něj žádná aplikace neobjeví, pokud nebude mít i další doplňkové funkce. Všechno je věcí dohody (a peněz).
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Aplikace Český rozhlas nově pro Android a iOS

Příspěvek od Jiří Hrma »

Omlouvám se za mystifikaci, upravil jsem to tak, aby šlo jasně poznat, že jde o funkci u verze pro iPhone :)
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Aplikace Český rozhlas nově pro Android a iOS

Příspěvek od aeon101 »

Naprosto skvela aplikace pro skalni posluchace CR (v aute krome medii posloucham pouze to). Na mem Streaku plne funkcni I s ranim probouzenim. Davam 10 z 10!

Dan
Uživatelský avatar
Demonicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: sob srp 22, 2009 10:02
Zařízení: BlackBerry 9810

Aplikace Český rozhlas nově pro Android a iOS

Příspěvek od Demonicus »

Děkuji tvůrcům. Neříkám, že to budu mít na hlavní obrazovce, možná to ani nebudu používat pravidelně, ale děkuji. Děkuj za snahu, za práci a taky děkuji, že je pro ně Android platformou, pro kterou se vyplatí něco tvořit ;) dík
eDrak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: úte dub 22, 2008 12:58
Zařízení: Samsung Galaxy i9000 S (CyanogenMod 9)
Kontaktovat uživatele:

Aplikace Český rozhlas nově pro Android a iOS

Příspěvek od eDrak »

Na SAMSUNG Galaxy i9000 jede bezproblémově, užitečná aplikace, moc pěkná :wink:
Greepm
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 09, 2010 11:23
Zařízení: Samsung Spica

Aplikace Český rozhlas nově pro Android a iOS

Příspěvek od Greepm »

Super app...kolik to tak muze brat dat?

Na CM 8.1 slape krasne
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Aplikace Český rozhlas nově pro Android a iOS

Příspěvek od NeoPlex »

docela by me taky zajimalo, kolik bere dat.. prece pri nesmyslnych FUP ceskych operatoru, to je docela zasadni informace :) a pouzivat to jen ve wifi dosti degraduje uzitnou hodnotu aplikace
dusic24
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 26, 2009 6:26
Zařízení: HTC Desire Z

Re: Aplikace Český rozhlas nově pro Android a iOS

Příspěvek od dusic24 »

Též se připojuji k tazatelům stran datové náročnosti aplikace. Sice mám FUP 1 GB, ale ani to není nekonečné.
rozanekcz
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 11, 2011 19:59
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha

Aplikace Český rozhlas nově pro Android a iOS

Příspěvek od rozanekcz »

Greepm píše:Super app...kolik to tak muze brat dat?

Na CM 8.1 slape krasne
Soudě podle dosavadních ohlasů od uživatelů se při nízké kvalitě vysílání přenáší do 5 kB/s. My jsme to popravdě neměřili, ale je to dobrý postřeh, zapracujeme to do dokumentace.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Aplikace Český rozhlas nově pro Android a iOS

Příspěvek od Standa »

Díky za program. Své oblíbené Wave, Leonardo, Vltavu a D-Dur jsem na telefonu neposlouchal prakticky jen proto, že jsem byl líný si příslušné streamy vyhledat. Tady na dva kliky je to ok :-)
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů