Nástupce SE Xperia X10 Mini Pro na prvních fotografiích

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nástupce SE Xperia X10 Mini Pro na prvních fotografiích

Příspěvek od Jiří Hrma »

Miniaturní Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro s hardwarovou klávesnicí se zřejmě dočká nástupce; ten zatím nemá žádné označení, ale alespoň už víme, jak bude vypadat a známa už je i část specifikace. Telefon půjde zřejmě na trh s operačním systémem Android ve verzi 2.2 obohaceným o uživatelské prostředí TimeScape. Pohánět jej bude čipová sada od Qualcommu s procesorem MSM7230, který by měl být taktovaný na frekvenci 800 MHz. Součástí čipové sady je i GPU Adreno 205. Pro potřeby aplikací a operačního systému bude k dispozici 384 MB RAM, počítá se však i se slotem na microSDHC karty. Není vyloučeno, že se premiéry dočkáme na Mobile World Congressu v Barceloně, který začíná už 14. února. Sony Ericsson však pořádá tiskovou konferenci vždy o den dříve, loni takto například představil právě modely Xperia X10 Mini a X10 Mini Pro (reportáž).

obrázek

obrázek

Zdroj: AndroidCentral
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Nástupce SE Xperia X10 Mini Pro na prvních fotografiích

Příspěvek od Radek Hübl »

+ líběj se mi směrový klavesy na klávesnici, za to určo palec nahoru
- SE a android? děkuji už nikdy první prodávaná verze 2.2 bude taky poslední (ironie? kdo ví...)
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Nástupce SE Xperia X10 Mini Pro na prvních fotografiích

Příspěvek od dark_hood »

pekné zariadenie. hlavne ma oslovila hw klávesnica, ale voči SE už nemám dôveru
borixeus
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv čer 11, 2009 11:55
Zařízení: Dell Venue Pro, Xperia X10, Lumia 820

Nástupce SE Xperia X10 Mini Pro na prvních fotografiích

Příspěvek od borixeus »

Já nedávno pořídil manželce X10 mini Pro a po updatu na Android 2.1, kdy BT už funguje naprosto normálně tam schází jen šipky nahoru a dolu. Koukám, že nástupce to bude mít vyřešený, takže pochvala pro SE.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Nástupce SE Xperia X10 Mini Pro na prvních fotografiích

Příspěvek od uni »

A no, už u druhého zařízení dané řady už zjistili, že existuje šipka nahoru/dolu. Škoda, že na to potřebují tolik pokusných zařízení před tím...
maTTew
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob úno 27, 2010 13:49
Zařízení: ZTE Blade

Nástupce SE Xperia X10 Mini Pro na prvních fotografiích

Příspěvek od maTTew »

Proč dávají u SE do všech telefonů s Androidem tak málo RAM?? Co to tam sedí za blbečka, který to kočíruje? X10 měla 256MB například a stála podobné peníze, jako Desire. Proč má tohle jen 384MB, když už i LG OO má 512MB.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Nástupce SE Xperia X10 Mini Pro na prvních fotografiích

Příspěvek od IkE Blaster »

Mě by spíš zajímalo, jak to může být málo. Nemám dlouhodobé zkušenosti s Androidem, ale prostě to nějak nechápu. Doma mi běží počítač s 512MB RAM a Windows XP, je na něm trvale spuštěný Apache (webový server), FileZilla (FTP), VNC (vzdálená plocha) a má využito cca 370MB RAM.
iqlogic
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 23, 2009 8:58
Zařízení: Nokia 6120c

Nástupce SE Xperia X10 Mini Pro na prvních fotografiích

Příspěvek od iqlogic »

uz su davno prec doby ked sa snazili vyvojari svoje diela aj patricne optimalizovat ... teraz ked ich vyrobcovia hyckaju na super vykonny HW s mnozstvom RAM to tak aj vyzera ... zrazu potrebuju mobilne OS tolko RAM, co pred par rokmi stolne PC a pritom by tomu tak vobec nemuselo byt keby na tom kode trochu popracovali ... sam sa niekedy divim kolko RAM dokazu, na prvy pohlad jednoduche app zozrat ...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Nástupce SE Xperia X10 Mini Pro na prvních fotografiích

Příspěvek od uni »

No trochu je třeba zohlednit, že jen objem např. WVGA vs. QVGA před pár lety, také v telefonech běží řádově více služeb než dříve, atd. Samozřejmě, některé aplikace by asi zasloužili více péče, ale to platilo jistě i před tím.
pcwifi
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv pro 10, 2009 8:39
Zařízení: Samsung Galaxy S4 mini

Nástupce SE Xperia X10 Mini Pro na prvních fotografiích

Příspěvek od pcwifi »

moje oko kdysi silhalo po X10 mini ale jsem very hepy, ze sem sel do starsiho ale verim ze lepsiho HTC Magic :-D Andr. 2.1 tam mam jiz nejaky patek (a je mi fuk, ze neoficialni cestou), popasu po v 2.2. a dal se uvidi co bude...rozhodne nebude muj dalsi mobil zadny SE...

PW
monikash
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: čtv srp 09, 2007 7:17
Zařízení: TYTN2 as kriplík 2.
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Nástupce SE Xperia X10 Mini Pro na prvních fotografiích

Příspěvek od monikash »

IkeBlastere, a co virtuální paměť, tu ve woknech nemáš žádnou, co? Nemůžeš srovnávat nesrovnatelné. Té paměti, co dává SE do mobilů, je pro A 2.1 a nižší málo. Obzvlášť proto, že když ti dojde, tak si shodí nějakou aplikaci v pozadí (což ti wokna neudělají).
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů