Přenos souborů přes WiFi

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
dino.velvet
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: úte bře 25, 2008 19:50

Přenos souborů přes WiFi

Příspěvek od dino.velvet »

Nevíte ejstli existuej nějaký způsob jak přenášet soubory mezi Androidem a počítačem přes domací bezdrátovou síť? Díky

Desire Z
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Přenos souborů přes WiFi

Příspěvek od IkE Blaster »

Nejrychlejší způsob je sehnat si nějaký malý FTP server do PC. Třeba jeden z těchto

http://www.pablosoftwaresolutions.com/h ... erver.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pablosoftwaresolutions.com/h ... erver.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nějaký lepší správce souborů by se měl k FTP dokázat připojit.
dino.velvet
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: úte bře 25, 2008 19:50

Přenos souborů přes WiFi

Příspěvek od dino.velvet »

Obávám se, že bez postupu toto nezvládnu. Stáhl jsem ten druhý a do founu nějaký filemanager s podporou FTP a nevím co nastavit do telefonu :( Server Domain / Server Ip / Username / Password
Musím mít i něco ve nastavené widlích?
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Přenos souborů přes WiFi

Příspěvek od IkE Blaster »

Ok, zkusím ten postup :)

Nejprve aplikace v PC - BabyFTP Server
1) Spustit
2) menu Server > Settings...
3) Home directory - domovská složka, kam se telefon připojí - můžeš nastavit i celý disk (C:\), doporučil bych nějakou jednu složku
4) Zakšrtnout všechny políčka dole
5) OK
6) Pokud není tlačítko Start šedivé, tak jej stisknout (prostě ten server spustit, pokud neběží :) )

Zjištění adresy:
1) Stisknout najednou na klávesnici Win + R (win je ta vlaječka :) )
2) Napsat cmd - otevře se příkazový řádek
3) V příkazovém řádku napsat ipconfig
4) Měl bys vidět řádek Adresa IPv4 - možná i vícekrát. Záleží, jak máš počítač připojený, pokud přes kabel, tak to bude Připojení k místní síti

K samotnému připojení - nevím, jak přesně to tam vypadá, ale IP adresa serveru je ta, co jsi zjistil z předchozího návodu. Username (uživ. jméno) je anonymouse. Heslo tam není = je prázdné (nic nevyplňovat). Program musí běžet, aby ses mohl připojit.

Ještě mě napadá poznámka - pokud to nebude fungovat, ale zdá se, že máš vše nastavené dobře, tak by tomu mohl bránit firewall v PC. Jinak to sice vypadá celkem složitě, ale potom půjde jen o spuštění programu na PC a otevření aplikace v PDA :)
dino.velvet
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: úte bře 25, 2008 19:50

Přenos souborů přes WiFi

Příspěvek od dino.velvet »

Tak to ej super a ještě kdybys napsal co udělat ve founu, určitě by to ocenily i jiné lamky, které sítím moc nehoví :) děkuju
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Přenos souborů přes WiFi

Příspěvek od IkE Blaster »

Bohužel nemám telefon s Androidem, jen emulaci, kde zase nejde wifi :) neboli neodzkouším. Ale znám file managery Astro a Estrongs. V obou by to mělo jít a snad by to mělo být nějak logicky pochopitelné, jak na to. Většinou je to udělané tak, že se přepneš do nějaké FTP složky, kde jsou jednotlivé položky jako FTP připojení. Někde by měla být možnost přidat a tam se vyplní ty údaje. Po vyplnění stačí na ikonku od toho připojení tapnout.
dino.velvet
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: úte bře 25, 2008 19:50

Přenos souborů přes WiFi

Příspěvek od dino.velvet »

stáhl jsem astro a mám tam :
Connection type : SFTP
Label ?
Server ?
PORT ?
Directory ?
Username ?
password ?
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Přenos souborů přes WiFi

Příspěvek od IkE Blaster »

SFTP to určitě není, jen FTP
Label je název, jak to pojmenuješ (třeba Doma)
Server je IP adresa tvého PC
Port: 21
Directory: / (nebo prázdné)
Username: anonymous
Password: (prázdné)
dino.velvet
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: úte bře 25, 2008 19:50

Přenos souborů přes WiFi

Příspěvek od dino.velvet »

Tak já tam nic jako FTP nevidím :(
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Přenos souborů přes WiFi

Příspěvek od IkE Blaster »

Bohužel, nemám jak poradit. Můžeš vyzkoušet i jiné aplikace - ES File Explorer nebo AndFTP (ten má být přímo určený pro FTP).
dino.velvet
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: úte bře 25, 2008 19:50

Přenos souborů přes WiFi

Příspěvek od dino.velvet »

Super. uz to jede. mockrat dekuji za tvou trpelivost. opravdu dik. a nedostane se na ty soubory nikdo cizi?

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv led 06, 2011 8:34) --

A jeste by me zajimalo jestli existuje zpusob jak treba poustet video na mobilu, ktere je ulozeno v PC. hudba jakstaks jde pres ES explorer, sice ne vsechno ale da se to. ale da se i video? to uz by se asi muselo nejak streamovat, ze?
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Přenos souborů přes WiFi

Příspěvek od IkE Blaster »

Přes wifi by byl nejspíš problém s datovou náročností, přeci jen to není málo dat. Streamovat by to šlo (nijak složitě - jen se spustí na PC webový server a ten soubor jakoby nabídne ke stahování - vše se děje jen uvnitř tvé sítě), ale asi to nemá ani moc cenu zkoušet.

Bohužel je android dost ořezaný a ty správné "geekovské" nástroje tomu chybí - pro linux existuje možnost mít FTP účet, který se bude tvářit jako obyčejná složka (pak lze cokoliv normálně otevřít, jako by to byla třeba paměťová karta).



Na ty soubory by se nikdo cizí neměl dostat, pokud máš PC připojený k nějakému routeru/ap a ne přímo k internetu. Leda že bys pak měl veřejnou IP adresu a tu směrovanou na PC, ale to není pravděpodobné :) Jestli to chceš ověřit, tak na http://myip.dk/" onclick="window.open(this.href);return false; si zjisti IPv4 a od nějakého kamaráda (prostě zvenku té sítě, případně pokud mi věříš, tak mi tu IP pošli v SZ a já ti to ověřím) zkus otevřít ftp://tvoje_ip/" onclick="window.open(this.href);return false;, když se tam připojíš, tak viditelný jsi.
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Přenos souborů přes WiFi

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Vyzkoušej aplikaci Wireless file transfer od Lextel Technology. Pak můžeš z PC přistupovat do složek v telefonu přes webový prohlížeč. Je to velmi jednoduché.

Stahuj rovnou z mobilu:
Obrázek
Uživatelský avatar
peter34
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte lis 28, 2006 13:15
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9, BlackBerry Classic
Bydliště: Ružomberok

Přenos souborů přes WiFi

Příspěvek od peter34 »

Ďalšou možnosťou je použiť Android Manager WiFi od Mobile Action. Klient sa nainštaluje do PC aj Androidu, dá sa mimo posielania súborov urobiť aj zálohovanie a synchronizácia.
zenys19
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 08, 2014 19:22
Zařízení: samsung

Přenos souborů přes WiFi

Příspěvek od zenys19 »

Zkuste wifi file transfer. Je to aplikace do tel. Udela vam z telefonu server a pomoci vnitrni ip adresy se pomoci obycejneho prohlizece dostanete do pameti telefonu. Jednoduche a da se pouzit napriklad i u znamych kdyz budete chtit jim dat nejake fotky ze spolecneho vyletu. Placena verze funguje skvele pouzivam uz asi rok.
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů