Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od Jiří Hrma »

Není žádným tajemstvím, že se Dell na příští rok chystá na trh uvést sedmipalcovou verzi svého tabletu Streak. Ten by měl konkurovat modelu Galaxy Tab od Samsungu a očekává se, že se mu přiblíží i co se hardwarových parametrů týče. Sedmipalcový Streak nedávno prošel certifikací pro provoz v bezdrátových sítích a není vyloučeno, že se jeho oficiální premiéry dočkáme už na veletrhu spotřební elektroniky CES, který se bude konat na začátku ledna. Inovovaný Dell Streak se rovněž objeví v nabídce amerického operátora T-Mobile, o čemž svědčí i nově uniklé obrázky. Na trh by měl dorazit s Androidem 2.2 obohaceným o uživatelské prostředí Stage.

obrázek

Zdroje: AndroidCentral, Engadget
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od GreenArrow »

Spíš by měli zapracovat na upgradu starého streaku :-D ,třeba mu přidat klávesnici :-D
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od niky79 »

Mel jsem v ruce 7" TAB a oproti iPADU mi to prisla jako... no jako hracka. Nevim ale, zdali tak na me pusobil rozmer, vaha ci marial tella.
belch
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 28, 2010 20:47
Zařízení: Rhodium

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od belch »

JackalJackal píše:Mě se moc líbí a kdybych se mohl zbavit DHD, tak si tento typ přístroje zakoupím. Čím dál více mě zajímají.
Můžeš, prosím tě, zmínit důvod, z něhož se chceš HDčka zbavit? Chystám se jej pořídit, pročež mě podobné posty krapet znervózňují. :) Proximity sensor blbne?
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od GreenArrow »

nechci mluvit za jackala,ale myslím,že ho prodává proto,aby koupil něco novýho...jsem taky takovej
Jinak musím souhlasit s niky79,co mám ipad,nevím jestli bych chtěl menší...asi určitě ne,ale rozhodně bych chtěl větší telefon,jak říkám dell streak 5" s nvidia tegrou a klávesnicí by vůbec nevypadal špatně
yxyxyx
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: stř zář 23, 2009 20:45
Zařízení: HTC desire 2.2
Kontaktovat uživatele:

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od yxyxyx »

Mě se ten nápad líbí, streak 5" je na mobil moc a na tablet málo... 10" to už je zase příliš, sám mám 12" notebook (elitebook) a 7-8" mi tedy přijde jako ideální zařízení... Ještě je to otázka poměru stran(ipadovských 4:3 se mi u tabletu líbí) a také rozlišení a kompatiblity aplikací v případě většího než WVGA rozlišení... :-)
belch
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 28, 2010 20:47
Zařízení: Rhodium

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od belch »

Výborně, díky za odpověď. Snad budu mít podobné štěstí.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od GreenArrow »

yxyxyx:Problém se stranou 4:3 ale nastává u videa,ta nudle v prostřed se mi moc nelíbí
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od nandro »

Pěkné,jen škoda,že je vše zase orientováno na šířku ;-)
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od niky79 »

GreenArrow píše:yxyxyx:Problém se stranou 4:3 ale nastává u videa,ta nudle v prostřed se mi moc nelíbí
Predstavte si, ze mate 2x 10" tablet s pomerem 4:3 a 16:9. Jediny rozdil je mezi nimi v tom, ze ten 16:9 je uzsi o ten rozdil mezi 4:3 a 16:9, jinak receno, ta vase "nudle" pri prehravani je odstranena doslova "hardwarove" :lol: Nicmene velikost prehravaneho filmu jako takoveho je u obou tabletu stejna, jen v 4:3 mate tu prazdnou nudli. Jenze, nic vam nebrani film orezat (resp. zvetsit) na 4:3, pricemz pomeru 4:3 si muzete uzivat na internetu, cteni knih v lanscape rezimu, her atd.

A to myslim, ze prevazuje, ne?
yxyxyx
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: stř zář 23, 2009 20:45
Zařízení: HTC desire 2.2
Kontaktovat uživatele:

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od yxyxyx »

To je podle mě spíš otázka toho, kdo co dělá častěji, pro internetování a práci s textem mi přijde 4:3 mnohem lepší, na druhou stranu by stačilo i 16:10, které používám na veškerých noteboocích - 16:9 mi nesmí do domu(na pc přenosném pc) :)) ... A ohledně velikosti plochy na filmy - nechce se mi to kreslit ani vysvětlovat, takže to nebudu rozebírat, ale na filmy je mnohem ideálnější mít rovnou poměr 16:9, Ale to by asi bylo to poslední co by mě trápilo, raději si pustím film na fullHD tv... Takže pro mě osobně je výhra spíše 4:3, jak píše niky79 je to častěji využitelné... Ale tento poměr stran je s androidem naprosto nepoužitelný, takže se tu víceméně bavíme mimo téma :D
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od niky79 »

"ale na filmy je mnohem ideálnější mít rovnou poměr 16:9"

Opet se ale ptam, v cem vyhodnejsi? Pokud by se jednalo o tablet, ktery by mel vysku obrazovky (v rezimu na "sirku") stejne velkou jako tablet 4:3, jen umerne protazenou, pak ano. Ale soucasne 16:9 tablety jsou v podstate jen "oriznute obrazovky" (zeshora/zezdola) - jinak receno, zadny prinos v tom neni.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od HanysR »

Že je vše orientováno na šířku je samozřejmě nesmysl. S příchodem FroYo je to vše tak jako u jiných přístrojů. U Streak 7 to bude stejné
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od GreenArrow »

niky79: nějak jsem to nepochopil,ale stejně mi to přijde jako blábol,já se v těch obrazovkách neorientuju,ale vím,že netbook 1366x768 10"(hp mini 5103) má stejně velkou obrazovku(zhruba) jako iPad a video přehraje přes celou obrazovku
yxyxyx
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: stř zář 23, 2009 20:45
Zařízení: HTC desire 2.2
Kontaktovat uživatele:

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od yxyxyx »

Greenarrow: Je to o poměru stran, vem si pravítko a změř si jednotlivé strany a změř i strany u iPadu, Tvůj noťas má poměr stran 16:9(1366x768), já mám třeba 16:10 (1280x800) a starší crt měli 4:3 (1024 x 768)... (Stejně jako iPad) => právě proto na iPadu jsou ty pruhy kolem filmu...

K ostatnímu se nebudu vyjadřovat, bylo by to stejně zbytečné :)) Kdo to pochopil, tak ví, jak jsem to myslel..
Plina
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte srp 03, 2010 8:37
Zařízení: HTC Desire

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od Plina »

Mi sedmipalcová varianta na práci v terénu (no práci, řekněme na vše související s internetem od komunikace až po multimédia) přijde ideální. Na deset palců je opravdu už potřeba mít sebou tašku. Sedmičku stále dám do náprsní kapsy. Poslední dobou jsem pokukoval po nástupci Desire, ale teď mi jako ideální připadá varianta přístroje ve stylu BB s klávesnicí pod displejem a sedmipalcového tabletu. A čím větší konkurence v této oblasti bude, tím líp, protože cena za galaxy tab mi připadne vysoká.
Jen je škoda, že přístroj s androidem a klávesnicí pod displejem snad ani není (něco snad tvořila motorola, ale už dlouho jsem o tom neslyšel). Vysouvání ve stylu Desire Z není nic pro mě. Navíc k čemu 3 až 4 palcový displej, když budu mít u sebe tablet.
steve
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv čer 10, 2010 11:10
Zařízení: iPhone 3G, Samsung Galaxy Tab

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od steve »

Predstavte si, ze mate 2x 10" tablet s pomerem 4:3 a 16:9. Jediny rozdil je mezi nimi v tom, ze ten 16:9 je uzsi o ten rozdil mezi 4:3 a 16:9, jinak receno, ta vase "nudle" pri prehravani je odstranena doslova "hardwarove" :lol: Nicmene velikost prehravaneho filmu jako takoveho je u obou tabletu stejna, jen v 4:3 mate tu prazdnou nudli.
tomu nerozumiem, 10 palcový displej o pomere 16:9 ku má predsa 21.92cm na výšku 12.84cm na šírku, ten druhý o pomere 4:3 zas 20.32cm na výšku a 15.24cm šírku. Takže ak tam dám film s pomerom 16:9 tak na tom prvom bude vo velkosti 21,92 x12,84 cm a na tom druhom o veľkosti 20,32x11,43cm
čiže obraz nebude rovnako veľký, nie?
martan1981
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: sob črc 11, 2009 22:13
Zařízení: SGS4

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od martan1981 »

Presne to som chcel napisat. Lenze niekomu zial matematika robi tazkosti. Potom ma zrazu 10" tablet s lubovolnym pomerom stran rovnake rozmery strany A. Zaujimave zmyslanie, ako mozu byt potom oba 10". Snad nam to pan niky vysvetli :-)
Inak kazdopadne suhlasim s tym, ze na tablet je 4:3 daleko lepsie. Kedze prehravanie filmov je stale vacsie na ipade ako na tychto 7" androidoch a zaroven vsetko ostatne je pohodlnejsie pozerat na 4:3 a 10". Kto si raz zvykne na ipad, tazko sa mu pozera na tieto nedorobky s androidom. Skutocny konkurent pride az s Honeycombom. Froyo je na tabletoch tragicke...
steve
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv čer 10, 2010 11:10
Zařízení: iPhone 3G, Samsung Galaxy Tab

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od steve »

nemám ani jeden, len čo som skušal v obchode a Ipad zobrazil viac z webu to je fakt, ked som ale skusal hrat nejaku hru na nich tak mi iPad prisiel nepohodlný a tazky, ten samsung bol tak akurat na to
fbio
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon zář 15, 2008 7:36
Kontaktovat uživatele:

Sedmipalcový Dell Streak o sobě opět dává vědět

Příspěvek od fbio »

Sám mám již od poloviny května iPad a již několikrát jsem měl v ruce Galaxy tab, ale věřím víc hliníku a poměru stran co má iPad. Je to čistě můj subjektivní názor, a tak mě prosím nekamenujte. Na iPadu většinou prohlížím net a tento poměr stran mi vyhovuje. Co se týká videa, tak koukám hlavně na seriály, které jsou stejně v poměru stran 4:3, a tak je PRO MĚ galaxy tab slepou uličkou
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů