Aký smartfón pre Google Earth pod Androidom?

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
horami
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 24, 2010 10:30
Zařízení: sony ericson

Aký smartfón pre Google Earth pod Androidom?

Příspěvek od horami »

Neviem, či môžem pýtať o radu:

Chcel by som Vás poprosiť o pomoc pri hľadaní vhodného SMARTFÓNU. Vytipoval som si nejaký smartfón a kamarát si zhodou okolností kúpil teraz htc wildfire. Celkom sa mi pozdával. Snažím sa totiž nájsť mašinku, čo by vedela v prostredí Androidu spracovávať nainštalovaný Google Earth. Ide o použitie v teréne pre turistov, alpinistov a podobne. Zatiaľ to doposiaľ podľa informácií vyzeralo tak, že každý smartfón s Androidom je schopný vstrebať Googfle Earth. Ako mi kamarát oznámil, tento prístroj vyhlasuje: „Zařízení není podporováno. Aplikace Google Earth bohužel není ve vašem zařízení podporována“. Dosť ma to zarazilo a odvrátilo od snahy kúpiť si tento prístroj a informácie postavilo na bod nula, keďže neviem, ktoré prístroje sú po tejto skúsenosti v tomto parametri „áno“ a ktoré „nie“.

Google deklaruje
http://www.google.cz/intl/cs/mobile/maps/index.html" onclick="window.open(this.href);return false; = maps
http://www.google..cz/intl/cs_ALL/mobile/earth/" onclick="window.open(this.href);return false; = earth Aplikace Google Earth je v současnosti dostupná v telefonech Nexus One, iPhone a Droid. Nehledě na to, jaký telefon máte, můžete ve webovém prohlížeči telefonu navštívit adresu m.google.cz/earth, kde naleznete odkaz ke stažení aplikace Google Earth. Odešlete si odkaz do telefonu nebo navštivte web iTunes App Store

http://www.lupa.cz/zpravicky/google-ear" onclick="window.open(this.href);return false; ... ove-verzi/
http://android-sk.sk/index.php/componen" onclick="window.open(this.href);return false; ... android-21

nejaký článok, citujem:
Google Earth v Android Market zatiaľ len pre Android 2.1
Utorok, 23 Február 2010 22:44:
"Konečne sme sa dočkali aplikácie Google Earth pre platformu Android. Zatiaľ je však k dispozícii len majiteľom telefónov Nexus One (Android 2.1), ostatní si ešte musia na túto skvelú aplikáciu ešte počkať.
Doteraz neboli na blogu Google Mobile zverejnené žiadne správy, pravdepobne sa všetko dôležité čoskoro dozvieme. Čo vieme je, že pre systémy Android 1.5 alebo 1.6 sa aplikácia zatiaľ nezobrazuje, ale majitelia Nexus One potvrdili, že ju majú v Android Market k dispozícii. Niekoľko používateľov sociálnej siete Twitter nám potrvdilo, že sa nezobrazuje ani im.
Zdá sa teda, že k zobrazeniu vyžaduje systém Android 2.1. nakoniec prvýkrát sme Google Earth videli, keď bol predstavený Nexus One. Takže pre tých z vás, ktorí používajú Nexus One, spustite si Antroid Market a sťahujte. A my ostatní musíme čakať na update."


Teraz vyhľadávam informácie a hľadám SMARTFÓN v prostredí Androidu so schopnosťou pracovať s Google Earthom, niečo čo je fakt na trhu a nie za oceánom.

A ešte jedna otázka, na ktorú mi nikto nevie odpovedať. Ak teda majú Smartfóny s Androidom schopnosť udávania svojej polohy, vedia navigovať v teréne a teda niektoré (žiaľ asi len niektoré) typy vedia pracovať (ktoré?) aj s Google Maps, či Google Earth. Tu vzniká otázka, či sú zároveň schopné aj zaznamenávať pohyb v teréne, t.j., vedia nahradiť navigačné prístroje aspoň v týchto navigačných funkciách? Jednoducho ísť do prírody ovešaný prístrojmi to nejde.

Zatiaľ je to informačne asi takto a je v je v tom obrovský zmätok:
- predajne neušia o čom je reč...
- výrobcovia prístrojov o tom nehovoria...
- recenzie túto tému obchádzajú ...
- web stránky sa témou nezaoberajú...
- blogy si hudú svoje... a pletú si to s autonavigáciou, alebo sú niekde vedľa...
- Google nekomunikuje a je utajený, Česi neodpovedali a na Slovensku zastúpenie neexistuje, nikde v komunikácii či článkoch nedávajú svoje kontakty, maily na Google sú asi košom, prišla mi registrácia z Amsterdamu - mimochodom nepoznáte kontakt na Slovenských Goglovcov?
- Google čosi deklaruje a prax ukazuje čosi iné...
- o použití Maps či Earthu na záznam trasy v teréne - to asi chcem veľa, asi som predbehol dobu

Vie sa v tom chaose niekto vyznať?

Vopred ďakujem

Mám aj nejakú pomoc, kde sa vraví o pouzivané Nexus One a ten Google Erath podporuje. Avsak aj tu je "hacik". Standardne sa neda Google Earth nainstalovat ani na Nexus One. Su potom dve cesty ako je mozne pouzivat Google Erath. 1. je, ze sa da najst na internete .apk subor, ktorym si nainstalujete Google Earth. 2. sposob je, ze si telefon rootnete, potom nainstalujete aplikaciu, ktora simuluje SIM kartu od niektoreho zahranicneho poskytovatela a nasledne Vam Google Android Market povoli nainstalovat Google Earth. Obidve moznosti sme vyskusali a fungovali. 2. moznost je vyhodnejsia, pretoze nainstalujete najaktualnejsiu verziu. Neviem vsak, ci Wildfire bude podporovat aplikaciu pre simulaciu zahranicnej SIM karty. Ked budete skusat 2. variantu, postupujte obozretne a samozrejme na vlastnu zodpovednost. Program na rootnutie telefonu sa vola Universal Androot. Simulacia zahranicnej SIM karty sa da realizovat pomocou aplikacie MarketAccess.
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Aký smartfón pre Google Earth pod Androidom?

Příspěvek od Milan Pištělka »

Při jenom trochu pozorném čtení na tomto nebo i jiných forech je možné snadno najít odpovědi na Vaše otázky.
1. Vašemu požadavku vyhoví všechny stroje z poslední doby, které jedou na Androidu 2.2. Wildfire má zatím 2.1, ale už je snad k mání i 2.2.
2. GoogleEarth mi jede naprosto bez problémů na portovaném Androidu 2.2 na HTC HD2 a je k dispozici na Marketu.
U wildfira asi bude problém rozlišení displeje. Proto hlásí, že zařízení není podporováno.
3. Na záznam trasy při všech sportovních aktivitách je vynikající program RunGPS. ( existuje pro WM i Androida)
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů