Super širokoúhlý model od Aceru: Po vzoru čokolády

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
Martin Prokop
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 225
Registrován: čtv led 07, 2010 19:08
Zařízení: HTC 8X, Optimus 4X HD a HP Touchpad
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Super širokoúhlý model od Aceru: Po vzoru čokolády

Příspěvek od Martin Prokop »

Kdo si pamatuje na LG BL40 Chocolate, jistě ví, proč jsem v nadpisu použil slovní spojení "po vzoru čokolády". LG Chocolate je totiž první telefon, který nabízí nestandardní poměr stran, a to 21:9. Nyní to samé zkouší Acer s doposud nepojmenovaným modelem. Rozlišení širokoúhlého displeje nemůže být jiné než 800x345 bodů. Telefon běží na systému Android ve verzi 2.2. Mezi další a pravděpodobné specifikace patří 800MHz procesor a zvuk Dolby Digital, který by měl společně s ideálním poměrem stran zaručit nejlepší mobilní přehrávání filmů a videí. Další informace v tuto chvíli nejsou dostupné.

obrázek

obrázek

Zdroj: Pocketnow.com
nofxsak
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte srp 28, 2007 18:20
Zařízení: Samsung Galaxy SII
Bydliště: Rousínov

Super širokoúhlý Acer: Po vzoru čokolády

Příspěvek od nofxsak »

no výborně - další rozlišení, jestli to takhle půjde dál tak je to pro android opravdu cesta do pekel (aneb Ať žije fragmentace! :roll: )
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Super širokoúhlý model od Aceru: Po vzoru čokolády

Příspěvek od Kato »

bohuzel, ale nezbyva, nez souhlasit - byl to jeden z duvodu, na co WM dojely :-/
Kabuto
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte srp 08, 2006 20:44
Zařízení: Samsung Galaxy S8+

Super širokoúhlý model od Aceru: Po vzoru čokolády

Příspěvek od Kabuto »

Kupovat si telefon jen kvůli tomu, že je nejlepší v přehrávání filmů mi přijde dost uhozený zvláště pak, když ten telefon vypadá jako ovladač od televize.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Super širokoúhlý model od Aceru: Po vzoru čokolády

Příspěvek od spermosh »

trochu velkde a nepohodlne, ne? je to jeste vubec smartphone nebo prenosny prehravac?
a neni uz tech rozliseni trochu moc? souhlasim s autory prispevku nade mnou...delat skiny apod. pro vsechny rozliseni je prece nesmysl, na to Android brzo dojede...a to se pridaji jeste ruzne tablety a GoogleTV a ufonvicojestevsechno...
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Super širokoúhlý model od Aceru: Po vzoru čokolády

Příspěvek od NeoPlex »

tak tenhle model me nechava chladnym. Tohle muze dopadnout spatne jen pro Acer... 90% vyvojaru nebude upravovat sve aplikace pro jeden telefon. Co dodat kravina firmy Acer, mimo jine dost hnusny telefon.
Martin Prokop
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 225
Registrován: čtv led 07, 2010 19:08
Zařízení: HTC 8X, Optimus 4X HD a HP Touchpad
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Super širokoúhlý model od Aceru: Po vzoru čokolády

Příspěvek od Martin Prokop »

Kabuto píše:Kupovat si telefon jen kvůli tomu, že je nejlepší v přehrávání filmů mi přijde dost uhozený zvláště pak, když ten telefon vypadá jako ovladač od televize.
Souhlasím, i s tím přirovnáním :)
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Super širokoúhlý model od Aceru: Po vzoru čokolády

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Podívejte se na ten launcher. To si jako dělají standu, že bude v základu 4x4? Klidně by zvládl 8x4 :)
Maňa
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 06, 2009 21:29
Zařízení: Touch Diamond2

Super širokoúhlý model od Aceru: Po vzoru čokolády

Příspěvek od Maňa »

to si dělaj srandu... dyť to je na vykloubení palce,když to budu chtít ovládat jednou rukou
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Super širokoúhlý model od Aceru: Po vzoru čokolády

Příspěvek od radospol »

No, mat ruku(skor prsty) jak saxana,tak by to slo ovladat jednou rukou:) Inak je to hruuuza.

Keby to malo zrkadlovu plochu displeja,tak to zavesim namiesto spetaku do auta.
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Super širokoúhlý model od Aceru: Po vzoru čokolády

Příspěvek od Kato »

Bigis píše:Podívejte se na ten launcher. To si jako dělají standu, že bude v základu 4x4? Klidně by zvládl 8x4 :)
IMHO to poresi nejakej launcher ala launcherPro Plus ap. Ale v defaultu tam nic nebude a samotnej Android to nezvládne. Takže 4x4... ;)
Uživatelský avatar
Lupik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 159
Registrován: sob lis 01, 2008 12:29
Zařízení: Iphone 4S

Super širokoúhlý model od Aceru: Po vzoru čokolády

Příspěvek od Lupik »

S totim mužou udělat tak díru do zdi a né do světa:)
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Super širokoúhlý model od Aceru: Po vzoru čokolády

Příspěvek od KVARK »

S 1GHz by to byla jistě zajímavější volba. Každopádně to podivné rozlišení bude větší problém...
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Super širokoúhlý model od Aceru: Po vzoru čokolády

Příspěvek od carnero »

Podle té fotky je to sice ultra-wide, ale jen protože to má odlišný aspect pixelů. Zdá se mi, že je to klasické FWVGA roztažené do něčeho šíleného. Nebo to jen nepobral Android. Každopádně multimediální mobily by opravdu konečně měly tenhle filmový poměr stran akceptovat. Televize to už udělaly.
Ron.Jeremy
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 08, 2007 9:06

Super širokoúhlý Acer: Po vzoru čokolády

Příspěvek od Ron.Jeremy »

nofxsak píše:no výborně - další rozlišení, jestli to takhle půjde dál tak je to pro android opravdu cesta do pekel (aneb Ať žije fragmentace! :roll: )
OS/UI má být udělán tak, aby nebyl závislý na rozlišení. Stejně tak aplikace do něj. 90. léta už jsou dávno pryč.
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Super širokoúhlý model od Aceru: Po vzoru čokolády

Příspěvek od Kato »

carnero: Tentokrate s tebou nesouhlasim. Nemam nic proti sirokouhlym formatum u televize, u monitoru me 16:9 ovsem uz docela stve (hlavne u mensich velikosti, jak 15,6") - jako idealni mi pripada 16:10 (a je to taky jeden z parametru, podle kterych vybiram jak monitory tak notasy). A u mobilu - nevadi mi "dlouhy displej", ale taky bych se nezlobil, kdyby byly displeje radsi trosku sirsi (kdyz clovek pise na vysku a ma vysunutou SW klavesnici, tak mu skoro nezbyva prostor na displeji na nic jineho :( ). Tohle co predvedli tady je extrem (rozliseni ponecham stranou). Nejsem asiat, abych mel "sirokouhly oci" :D

Ron.Jeremy: To je prilis tezka otazka, jestli ma nebo nema - vsechno ma svy pro a proti - viz WM. Kdyz drzely jedno rozliseni, tak za chvilku bylo prekonany a bylo kritizovano, ze neumi vetsi rozliseni --> tak se zaclo experimentovat a bylo tolik rozliseni, az to nebylo udrzitelny. Oproti tomu jednoduchej iOS s jednotnym rozlisenim, v nove verzi presne puvodni x4 a je to vyreseny.. Odpada problem s vyvojem, ladenim atd. a soustredit se muze na neco dulezitejsiho (at uz vyvojar OS nebo vyvojar aplikace). Neni to tak jednoduchy rict, ktery zpusob je "spravnejsi". A kdyz se pohybujeme u tak malych uhlopricek, tak se neda stanovit jednoduseji "minimalni hranice rozliseni" do ktere by se "nacpalo vsechno". Verim tomu, ze kdyby rozliseni nebylo problemem, tak se toho MS, Google, Apple ani nikdo jiny z velkych hracu neboji jak cert krize a kdykoliv u tehle zminky netanci samanske tanecky radsi, aby se vyhnul odpovedi...
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Super širokoúhlý model od Aceru: Po vzoru čokolády

Příspěvek od Cleric »

Podle mě je tohle hodně přehnané a srovnání s ovladačem k televizi nebo k rádiu je více než výstižné. Připadá mi to jako kdyby Nokia udělala půl Comunikátoru 9500 ale zapoměla přidělat klouby a přimontovat HW qwerty.
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Super širokoúhlý model od Aceru: Po vzoru čokolády

Příspěvek od carnero »

Ja netvrdim, ze jsem z toho nadseny. Osobne bych si takovy mobil nekoupil (cist na tom neco musi byt peklo). Ale pokud chteji vyrabet opravdu multimedialni telefony, je tenhle pomer stran nutnost. Takze ac mi to pripada k bliti, cekal jsem to uz davno.

Osobne mi WVGA az FWVGA (854) pripada idealni. Mozna FWVGA (888) bych take ocenil. Ale vic asi uz ne.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Super širokoúhlý model od Aceru: Po vzoru čokolády

Příspěvek od IkE Blaster »

Multimédia zahrnují ale i ten text. Podle mě je to už extrémně úzké, už nyní se na užším displayi hůře píše. Jinak nechápu, jak souvisí multimédia a 21:9. Ani mezi filmový průmysl a 21:9 nelze dát "rovná se".

Osobně bych se nezlobil, kdyby se zachoval 4:3 display a zmenšit okraje. Na 16:9 u počítačů nadávám také :) (nebo spíš ani ne na ten poměr, ale na rozlišení 1366:768, to je to nejblbější rozlišení, co mohli v této době vymyslet... pokud mysleli na filmový průmysl, tak mysleli špatně).
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů