Nové informace o SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
Martin Prokop
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 225
Registrován: čtv led 07, 2010 19:08
Zařízení: HTC 8X, Optimus 4X HD a HP Touchpad
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nové informace o SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od Martin Prokop »

Uživatelské rozhraní Mobile Shell je známo především z Windows Mobile. Avšak s příchodem nové verze 5.0 již na systému záležet nebude. Alespoň pro majitelé zařízení s WM, Androidem a novým Symbianem^3. Vývojáři totiž pracují hned na třech verzích, které budou na chlup stejné. Z dostupných videí a obrázků si můžeme o tomto UI udělat poměrně slušný obrázek. Mobile Shell 5.0, podobně jako jeho předchozí verze, si opět bude hrát s 3D efekty, v hezky zpracované podobě. Na výběr bude hned z několika obrazovek, které půjdou rozdělit dle potřeby. Vytvoříte si například jednu plochu pro sociální sítě, jako je Facebook či Twitter. Navíc jde nastavit tapetu pro každou obrazovku zvlášť. Co se týče dostupnosti, o té zprávy zatím nemáme. Přesto se příchod této aplikace čeká v nejbližší době.

obrázek
Tři platformy a přesto stejné UI - Android (Galaxy S), Symbianem^3 (N8) a Windows Mobile 6.5 (HD2)

Mobile Shell 5.0 - ukázka na Samsung Galaxy S
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nR2sinoDxXQ[/youtube]

Zdroj: Pocketnow.com
h00ked
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: čtv črc 29, 2010 14:16
Zařízení: Samsung nexus S
Kontaktovat uživatele:

SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od h00ked »

Vypadá to více než lákavě, až bude dostupná verze, tak určitě ozkouším, ale je tu otázka zda to třeba nebude placené, případně, kolik by to tak mohlo stát.. kdyby to bylo do cca 300-400kč, tak si myslím, že by to bylo slušné, ale záleží, jaké to bude v reálu :-)
Martin Prokop
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 225
Registrován: čtv led 07, 2010 19:08
Zařízení: HTC 8X, Optimus 4X HD a HP Touchpad
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od Martin Prokop »

Placené to jistě bude. Stejně jako předchozí verze pro WM. Uvidíme ale, za kolik to teď bude. Zatím mi ale plně vyhovuje LauncherPro Plus :)
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od Milan Pištělka »

Verze 3.5 pro WM stojí 30 dolarů. Nová multiplatformní verze určitě levnější nebude. Už se na ni těším, protože na HD2 bych pak mohl mít stejné protředí jak ve WM tak i v Androidovi. Ale je pravda, že Launcher Pro je taky výborný.
platon
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 04, 2009 6:37
Zařízení: HTC HD2, HTC Diamond 1, Omnia 2

SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od platon »

Tento program bol podla mna zaujimavy kym bola wm6, alebo wm6.1, ale teraz mi to pripada strasne zbytocne... neda mi to nic naviac, len to hlta pamat a podla mna to neni vobec ani rychlejsie a prehladnejsie...
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od spermosh »

souhlasim s predchozim prispevkem, uz na wm6.5 mi prisel system jako zbytecny a obavam se, ze nova verze na tom bude stejne (vetsi spotreba, vetsi naroky na pamet/procesor/grafiku) a nic noveho do stavajiciho stavu neprinese...
Georgee
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát kvě 28, 2010 17:12
Zařízení: Samsung Omnia PRO

SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od Georgee »

Já bych se moc netěšil. Podle dostupných informací bude MS 5.0 jenom pro výrobce zařízení a ne pro koncové uživatele. Výjimkou by měly být WM6.5, kde to v minulosti slíbili a tak chtějí dostát slibu. Ale nároky 1Ghz procesor a 512MB RAM splňuje stejně snad jen HD2.
h00ked
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: čtv črc 29, 2010 14:16
Zařízení: Samsung nexus S
Kontaktovat uživatele:

SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od h00ked »

Martin Prokop píše:Placené to jistě bude. Stejně jako předchozí verze pro WM. Uvidíme ale, za kolik to teď bude. Zatím mi ale plně vyhovuje LauncherPro Plus :)
No já si s launcher Pro Plus nějak nesedl, nevim proč, ani sense už mi nevyhovuje úplně jako kdysi, tak uvidíme, třeba se to povede :-)
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od pk »

Pre uzivatelov androida to moc vyhod nema. Ak to nebude free nema to vyznam pre mna kupovat. Pre wm a symb. to benefity ma lepsie. Uvidime ake to bude v reale ale obavam sa zeostanem pri launcher pro
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od bkf1 »

Hmm neprehledny preefektovany zrout pameti... jestli ale u MS5 bude moznost takove skinovatelnosti, ze se bude dat vytvorit nejake ciste (a rychle) tematko, co nesezere moc pameti, tak me to celkem zajima ;o)
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od Radek Jahoda »

Otázka je kdy a za kolik. Někde jsem četl o letošku, že dávají 2 měsíce výrobcům na vydání a úpravu a pak to pustí normálně do prodeje.
Hmm neprehledny preefektovany zrout pameti
To mi připomíná HTC Sense.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od bkf1 »

tick píše:To mi připomíná HTC Sense.
Ten je podle me jeste v mezich prehlednosti, nema zadne zbytecne 3D kravoviny a pameti taky nesezere extremne moc.
4n's
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 279
Registrován: pát kvě 23, 2008 14:18
Zařízení: SE Xperia X10 mini

SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od 4n's »

Pokud to rozjedu na 200mhz, tak to beru (silne pochybuju) ... do tedka mam SPBMS 3.5 a za nic bych nemenil...
Matrix44
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: úte lis 07, 2006 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy S
Bydliště: Slovakia

SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od Matrix44 »

velmi pekne, ale aspon pre mna uplne zbytocne. Na WM6 to malo opodstatnenie, ale teraz by som si to ani nenahral na vyskusanie. Android + TouchWiz od Samsungu je prehladne a krasne ovladatelne.

Majte sa,
Matrix44
ftakopysk
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob lis 07, 2009 22:43
Zařízení: HTC TP2 Rhodium

SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od ftakopysk »

Ked som raz chvilu skusal verziu 3.5, tak ma to az tak nechytilo. Ale je pravda, ze oproti HTC Sense to prakticky nezralo pamat! Sense je dost velky zrut. Kazdopadne teraz mam na TP2 najnovsi Energy ROM s minimalizovanym Start menu a je pomerne prekvapive, kolko RAMky zozerie standardny Start z WM 6.5.
xxmz
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv říj 01, 2009 14:42
Zařízení: E-TEN X500 WM 6.5

SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od xxmz »

Tohle taky není špatné video [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CNO7lL7g6pc[/youtube]

Pokud to dobře chápu tak by měl být dostupný nástroj na kompletní přeskinování + nástroj na tvorbu widgetů, potom by konkurence měla zase co dohánět :)
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

Já to také odzkouším ,ale stejně věřím že se vrátím zpět na HTC Sense za které jsem nenašel zatím náhradu. :grin: A na mém HTC Desire HD vypadá opravdu skvěle.
Thomasso
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát zář 11, 2009 15:14
Zařízení: HTC Wildfire

SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od Thomasso »

Na Androidu mám HTC sense,který si myslím,že plně dostačuje.SPB Mobile Shell jsem měl na bývalém mobilu s windows mobile.Tam to bylo pro mně smysluplné,ale na HTC sense ještě lepit další "vylepšení" se mi nezdá až tak výhodné.
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Nové informace o SPB Mobile Shell 5.0: Na systému nezáleží

Příspěvek od jenda.69 »

Mně to přijde docela dost pomalý a možná bych se bez toho shellu i obešel, ale strašně by mi scházely ty 3 plochy s vlastníma ikonkama alá Android...
Ale kdybyste někdo věděl o něčem podobným jen s tou plochou, tak mi to poraďte. Poslední dobou nemám moc času na pátrání po programech na WM. :-)
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů