Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Martin Prokop
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 225
Registrován: čtv led 07, 2010 19:08
Zařízení: HTC 8X, Optimus 4X HD a HP Touchpad
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od Martin Prokop »

I přesto, že informací o nové verzi operačního systému Android není mnoho, může se již začít s různými spekulacemi. Postupně se totiž objevují střípky, které lze skládat dohromady. Co z nich zatím vyplývá? Z nedávného prohlášení vysoko postaveného člověka ve vývoji systému Android, Andy Rubina, můžeme vybrat například funkci videohovorů, která by v příští verzi neměla chybět. Je to jistá reakce na nově uvedený FaceTime v iPhonu 4 a Android jistě nechce být pozadu. Podle Andyho se také nyní pracuje na nové mobilní verzi Google Talk, jenž bude obsahovat možnost videa. Už teď je ale jasné, že pokud se tato funkce v nové verzi objeví, bude se týkat až další vlny přístrojů - žádný z nyní nově představených komunikátorů totiž (až na Samsung Galaxy S) nedisponuje přední kamerou.

Přítomnosti videohovorů nasvědčuje také červnové prohlášení jednoho ze zástupců americké Motoroly. Její CEO řekl, že v nejbližší době plánují uvedení několika přístrojů s dvěma kamerami, kde by jedna z nich měla být určena právě pro videohovory. Prvním z nich by podle všeho měl být model Droid Terminator.

obrázek
Dočkáme se něčeho podobného i v mobilní verzi?

Dále by měl Android Gingerbread (2.3, 2.5 - kdo ví) nabízet změněné uživatelské prostředí, lepší optimalizaci pro hry a mnoho dalších vlastností. Kolují také informace o uvedení SDK nové verze již v příštím týdnu, a to hned z několika zdrojů.

obrázek

Zdroj: Androidandme.com
koulou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: pon říj 20, 2008 14:27
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Petřvald

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od koulou »

Vážně si nemyslím, že by po světě a v České republice už vůbec ne, někoho trápila absence přední kamery pro videohovory např. ve dvou nových telefonech od HTC s Androidem 2.2 Froyo.

Co jsem měl teď dva roky HTC Touch HD, který přední kamerou disponoval, ani jednou jsem žádný videohovor neuskutečnil. Nějak jsem po tom netoužil, aby na druhé straně někdo viděl můj xicht :-D a jednak jsem ani o žádných takových lidech, s kterými bych onen videohovor uskutečňoval, nevěděl.

Jinak Androidu samozřejmě fandím a doufám, že se v budoucích verzí dočkáme mnohem zajímavějších a podstatnějších vylepšení, než je např. ona zmiňovaná podpora videohovorů.
cukork
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 08, 2010 18:22
Zařízení: HD 2 with Andrid NAND,Desire HD,Ggs,sgs2

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od cukork »

tu mozno nejde ani tak o to ci to vyuzijes ale co ked by si nahodou chcel a tvoj tel za 500evri to nema. to nasere ne. a ja osobne by som radsej uvital taky infrak.pametam na n95 a vnej dialkovy ovladac asi navsetko co vas napadne,parkrat som to vyuzil a fakt to frcalo perfektne,hm skoda ze dnes to niak zavrhli,ja viem nieje to cool a je to pomale na prenoa dat ale len koli tejto jednej aplikacii by sa to oplatilo mat.
Martynet
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát srp 31, 2007 14:24
Zařízení: SE T610>Mio A701>iPhone3GS>iPhone4
Kontaktovat uživatele:

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od Martynet »

koulou píše:Vážně si nemyslím, že by po světě a v České republice už vůbec ne, někoho trápila absence přední kamery pro videohovory např. ve dvou nových telefonech od HTC s Androidem 2.2 Froyo.

Co jsem měl teď dva roky HTC Touch HD, který přední kamerou disponoval, ani jednou jsem žádný videohovor neuskutečnil. Nějak jsem po tom netoužil, aby na druhé straně někdo viděl můj xicht :-D a jednak jsem ani o žádných takových lidech, s kterými bych onen videohovor uskutečňoval, nevěděl.

Jinak Androidu samozřejmě fandím a doufám, že se v budoucích verzí dočkáme mnohem zajímavějších a podstatnějších vylepšení, než je např. ona zmiňovaná podpora videohovorů.


No, ono jsou "video hovory" a "video hovory". A dokud je apple neozivil pomoci facetime tak staly kvalitou za prd. Predtim jsem nikdy nikoho nevidel video hovor pres telefon provadet. Od uvedeni iPhonu 4, je to celkem bezna vec a lidi si na to zvykaj. Apple to proste dotahnul do konce a ostatni se ted zase jen vopicej... A prepinani predni a zadni kamery behem hovoru jak fakt vychytavka a jsem zvedavej, kdo to obslehne prvni... Pravdepodobne Android...
Bluesky
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát říj 15, 2010 6:47
Zařízení: HTC Blackstone

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od Bluesky »

Tedy já nevím, ale přepínání přední a zadní kamery uměla již stařičká K800i, to že tady tehdy nebyla 3g síť je věc jiná. Takže nevím kdo tu byl dřív, že by apple :-))).
X46X
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 189
Registrován: čtv kvě 22, 2008 19:19
Zařízení: HTC Sensation, HTC Kaiser
Bydliště: Praha

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od X46X »

Nemá být Gingerbread náhodou 3.0?
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od Cleric »

to: X46X - android by měl být rozdělený a to verze 3.0 bude asi pro tablety a verze s označením asi 2.3 nebo 2.5 bude pro telefony.
roxtedy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: pon lis 24, 2008 7:50

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od roxtedy »

Ano, nikdo nevolal protoze to bylo drahy... bylo by super volat pres gtalk z pc na telefon a naopak a to zadarmo a na vsechny androidy... konkurence skypu:-)
martan1981
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: sob črc 11, 2009 22:13
Zařízení: SGS4

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od martan1981 »

Tuto vetu som nepochopil:
bude se týkat až další vlny přístrojů - žádný z nyní nově představených komunikátorů totiž (až na u nás nedostupné HTC Evo 4G) nedisponuje přední kamerou.

A co taky Dell Streak alebo Samsung Galaxy S??

to koulou: To ze ty nepoznas cloveka s ktorym by si si rad pokecal a videl ho pri tom je smutne. Ale to neznamena, ze nie su ini, co takeho cloveka poznaju. Ja ked som na sluzobke, tak si velmi rad pokecam s manzelkou aj s videom. Je to uplne iny zazitok ako len pocuvat. Ale kedze si to s HDckom nezazil, chapem ze to nemozes posudit. Ale nepis nezmysly.

A tiez suhlasim s tym, ze pouzitelne je to az s iphonom 4. To co ponuka napriklad fring alebo nebodaj 3g siet je ozaj na dve veci. Takze nejaka K800 s videohovormi (skusal som s nou videohovor hned ako Orange spustil 3G siet) nestoji ozaj za nic. Preto sa videohovory nerozsirili. Nie ze by to ludia nechceli (aj ked jasne ze su aj taki), ale hlavne preto ze to bolo doteraz nepouzitelne. A tierz je dolezite, aby bolo mozne videotelefonovat aj s PC (co by splnal ten GoogleTalk, alebo aj Skype keby to implementoval do verzie pre Android a iOS), ale aj medzi operacnymi systemami. Teda nieco ako ponuka aplikacia Tango medzi iOS a Androidom. Len najlepsie by bolo sklbit to vsetko do jednej aplikacie, inak sa nemozeme cudovat, ze to ludia nevyuzivaju... ked jeden ma Facetime, druhy Tango, treti Fring a dalsi bude mat Gingerbread Google talk ......
Martin Prokop
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 225
Registrován: čtv led 07, 2010 19:08
Zařízení: HTC 8X, Optimus 4X HD a HP Touchpad
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od Martin Prokop »

X46X píše:Nemá být Gingerbread náhodou 3.0?
Zatím se neví jak to bude s označením. Ve vzduchu jsou názvy Gingerbread (pravděpodobně 2.3 či 2.5) a Honeycomb (3.0)

martan1981: Moje chyba, úplně jsem na Galaxy S zapomněl a Dell Streak už do nových nepočítám 8-)
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od cryingfreeman »

HTC Evo 4G není jediný android s front kamerov, majú jú aj niektoré samsungy, LG, Delly atd

Facetime mi použitelný momentálne nepríde z jediného dôvodu, je len pre iPhone 4 a cez wifi, pokiaľ nebude aj pre iné zariadenia(iné telefony, tabblety, iPad, klasický desktop klient) tak nemá cenu o nom uvažovať, jediný dostatočne rozšírený protokol s videotelefonovaním je Skype, bohužial možnosť videochatu vo Fringu bola zablokovaná po uvedení iOs verzie, a poriadne vlastné riešenie Skype zatiaľ pre mobilne zariadenia neponukol...gtalk je dostatočne rozšírení, webový klient videohovory nejaký čas už podporuje, nikto ich ale nevyužíva, pokiaľ by sa ho Googlu ich podarilo nejakou formou spopularizovať a vydal by klientov pre všetky os, tak by mohol mať šancu

súhlasím ale s koulou, že moc ľudí netuží pri telefonovaní vidieť tvár dotyčneho a tiež dúfam, že sa v update objavíniečo zaujímavejšie a podstatnejšie než videohovory
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od bkf1 »

TO Cleric:
Blbost! 3.x (BTW Android 3.0 = Gingerbread) ma byt pro vykonejsi stroje (BTW displeje 3.5" a vetsi) a 2.x je pro mene vykonne stroje.
"Android’s split into 2 branches becomes official. 3.0 for top of the line/high end devices. Cheap, low-end mass market handsets will keep Android 2.1/2.2"
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od Kato »

Pro me je z toho uplne nejpodstatnejsi to, ze se vyviji nova verze GTalku a Google ho uplne nepohrbil.. (kdo si vzpomina jak byl propojenej GTalk s Androidem zezacatku a jak je nepropojenej ted, tak mi asi da zapravdu, ze GTalk byl dal..). A zaroven u toho tak nejak automaticky predpokladam, ze konecne bude mozne pomoci GTalku VoIP telefonovat --> coz doted nelze a docela me to kolikrat mrzi. A to ze to pujde rovnou i s videem - to je spis jenom takovej "prijemnej bonus". Nechci vyuzit, tak nemusim, ale MUZU :) (a takova prochazka na dovci s "online streamem" okoli by mohla byt docela fajn)
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od All.Os »

To jako ze bys mel treba na plazi Wi-Fi? :-) Nevim, jak bezne to je, zatim jsem se s tim nesetkal. Pokud teda nechces streamovat pres klasicke datove pripojeni, coz se mi zda, ze neni uplne vyhodne :)
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od Kato »

Nebud tak prizemni - co neni ted a u nas, muze byt za rok uplne jinak :) Navic dovca nemusi byt na plazi, ale trebas Rakousky Alpy jsou krasne pokryty 3G+. Nehlede na dovcu v nasi krasne maticce vlasti :)
Btw. par plazi na Ibize pokrytych WiFi bylo :P (a na hotelu to beru jako samozrejmost automaticky).
martan1981
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: sob črc 11, 2009 22:13
Zařízení: SGS4

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od martan1981 »

cryingfreeman píše: Facetime mi použitelný momentálne nepríde z jediného dôvodu, je len pre iPhone 4 a cez wifi..zaujímavejšie a podstatnejšie než videohovory
My sa nebavime o tom, ze Facetime je rozisreny. On je pouzitelny co sa tyka kvality videa a audia. To tu doteraz nebolo. Fring, 3G hovory. Az po Facetime prisiel mnou spominany Tango, ktory je tiez pouzitelny.
cryingfreeman píše: webový klient videohovory nejaký čas už podporuje, nikto ich ale nevyužíva
Kde vsetci chodite na taketo bludy. Ja aj cela moja familia GT videohovory na PC vyuzivame. Zato ale netvrdim ze videohovory pouziva kazdy. Ked ty a tvoji znamy nepouzivate videohovory, musi to znamenat ze to nikto nepouziva??? Tieto vase statistiky vycucane z prstu ma dojimaju ... :tlem:
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od All.Os »

Kato: No prave ze pres 3G by to v roamingu bylo dost drahe. Na Ibize jsem nebyl a vlastne celkove jsem v Evrope na zadne plazi uz dlouho nebyl, takze je mozne, ze se tam Wi-Fi zacina objevovat, ale ve svete jsem se s tim nesetkal :-) O hotelu samozrejme nemluvim, ale streamovat pokoj asi neni moc zajimave (ale no tak...) :grin:
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od cryingfreeman »

martan1981: tak v kvalite hovoru ano(ale to je dané wifi, v 3G po hacku to už až tak dobre není), Tango už je použitelnejší, keď bude aj na iné platformy okrem iPhone a androidu(teda ak už není) tak šancu má

fakt som sa ešte nestretol s nikým, kto by Gtalk video call nejak pravidelne využíval, oproti skype bude jeho využívanie vo svete poriadne minoritné

Kato: jo pôvodný Gtalk na androide bol strašný a nepoužitelný ale ten najnovší v os 2.2 je skvelý(jediný IM klient na androide s ktorým neprídeš o žiadnu zpravu- a najdeš v nom aj spravy tebou odoslane z iného klienta na pc napr.)
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od Kato »

All.Os píše:Kato: No prave ze pres 3G by to v roamingu bylo dost drahe. Na Ibize jsem nebyl a vlastne celkove jsem v Evrope na zadne plazi uz dlouho nebyl, takze je mozne, ze se tam Wi-Fi zacina objevovat, ale ve svete jsem se s tim nesetkal :-) O hotelu samozrejme nemluvim, ale streamovat pokoj asi neni moc zajimave (ale no tak...) :grin:
Rikam - dockej casu... to prijde. Ze to neni ted, za rok, dva muzou byt ceny uplne jinaci. (nehlede na to, ze kdybych to myslel moc vazne, tak si koupim v zahranici datovou SIMku a imho by to na vic, jak 1000Kc/mesic za neomezeny tarif nemelo vyjit --> coz na jednu stranu je palka, na stranu druhou clovek na dovci utraci daleko vic penez za vetsi kraviny a 40€ uz neni tak moc..
Plus navic se na to strasne moc divas z pohledu cen CESKEHO zakaznika. Ale z pohledu trebas Nemce, Brita, Amika atd. to muze byt uuuplne jinak uz ted.

cryingfreeman: ja to psal presne obracene. Praveze v te stare verzi mi fungovalo vsechno co ted + lepsi integrace. Nevim, co ma ve Froyu zase zpatky, ale driv byl GTalk krasne zahrnutej i v kontaktech, v GMaps, latitude byl vic v menu k sdileni pres... A ta "synchronizace zprav" tam taky fungovala (ze bylo jedno, kde clovek zrovna sedi - jestli u PC na gmailu, GTalku nebo s mobilem v ruce a mel historii vsude..)
TMa24
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob bře 06, 2010 9:20
Zařízení: Desire

Re: Android Gingerbread: Videohovory budou běžná věc

Příspěvek od TMa24 »

Nechapem naco pre boha tisnu do fonov videohovor, zbytocna vec, rovnako ako infra v dnesnej dobe.
Co by sa fakt hodilo by bolo fajn usb hub a poriadne instalovanie apps na sd kartu (kedze vyrobcovia pda, kaslu na nejake to interne miesto)
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů