přechod WM na android problémy zkušenosti

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
kakos2006
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: sob lis 03, 2007 20:19
Zařízení: HD2 WP7

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od kakos2006 »

po asi5 letech používání WM mě nejspíš čeká přechod k androidu protože současný stav v systému WM je zoufalý. jenomže ted sem začal pročítat tady nějaký diskuse a sem tak nějak zmatenej z toho co jsem se dozvěděl. takže opravte mě jestli se pletu. přechod na android pro uživatele WM = 1-problémy se zálohováním s w. outlook, 2- problémy s dokumenty doc. xls. powerpoint atd., 3- nemožnost instalace placených aplikací. (např. navigace ta je pro mě důležitá.) respektive možnost instalace těchto aplikací nějakým krkolomným způsobem přes US simkarty (v případě že chci zakoupit aplikaci ) nebo nějakým rootováním zařízení pokud nebudu aplikaci kupovat ale někde jí stáhnu. tak si říkám co je teda na tom androidu tak úžasnýho že všichni říkají jak k němu přejdou? ted si samozřejmě nevzpomenu na všechno co by mohli být komplikace tak napište někdo kdo ste už přešli co všechno ste museli řešit aby využívání zařízení probíhalo hladce. na jaký problémy ste ještě naráželi?
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od YAMATO »

Nepomlouvej Android, sic budeš seřván!

Ano, je to tak, Android má zatím mezery. Podpora Office je problematická, lze to řešit externími aplikacemi, ale popravdě žádná sláva. Nejlepší asi ThinkFreeOffice, což se mi jeví použitelné, ale stejně žádná sláva. QuickOffice či DocumentsToGo jsou pak spíš nouzovky. Ovšem záleží na požadavcích.

Aplikace jde instalovat z karty i na nerootovaný přístroj. Ledacos se dá koupit i mimo Market. Nicméně nemožnost kupovat přes Market je jednoznačně problém. Jsou nějaké fámy, že by se relativně brzy měla možnost nákupu dostat i k nám, ale kdo ví...

Mě osobně vadí problematický mail (zatím nikde se mi nepodařilo nastavit seznam!), špatné upomínky (odložení jen o jeden čas, možno řešit externí aplikací, ale oproti WM to stejně není ono)...no je toho víc, ale už tak jsem Android pomluvil až moc :lol:

Jsou ovšem i jednoznačné klady a není jich málo.
kakos2006
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: sob lis 03, 2007 20:19
Zařízení: HD2 WP7

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od kakos2006 »

pročítám dál a je to čím dál tím horší. prej je problém například vytvořit z PDA wifi router. zase další věc kterou hodně používám. koukám že zakoupení novýho zařízení pro mě bude tvrdej oříšek. zatím sem nabyl dojmu že přechod na android je bez problému pokud používá někdo zařízení primárně jako telefon (u WM používá například rozhraní TF3D) hraje na něm hry a podobně. ale jakmile využívá WM víc do hloubky (nevim jak to napsat prostě používá vychytaný profi aplikace) má problém u androidu najít adekvátní náhradu
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od IkE Blaster »

Vytvořit router údajně lze: http://www.pocketgamer.co.uk/feature.as ... to&c=12915" onclick="window.open(this.href);return false;
Je nutný root přístup.

YAMATO: Nechci se nějak zastávat, ale tobě připadá kvalita Office na WM nějaká úžasná? Kdybys neměl Softmaker (za 70EUR), tak bys musel nadávat i na WM :) Mě to jako mezera nepřipadá, to je jako kdybych si stěžoval, že na WM není aplikace na účetnictví a říkal, že to je mezera. Každopádně - asi jsi zprávu nepostřehl, ale SoftMaker Office se pro Android již vyvíjí

http://www.brighthand.com/default.asp?n ... PowerPoint" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od YAMATO »

Mě právě že perfektně vyhovuje. Jasně, SoftMaker Office je někde jinde, ale ta cena je extrémní.
kakos2006
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: sob lis 03, 2007 20:19
Zařízení: HD2 WP7

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od kakos2006 »

no to je právě ono. "router údajně vytvořit lze ale je potřeba root přístup" - to pro mě jako uživatele znamená že abych dosáhl vytvoření wifirouteru ze zařízení, budu muset absolvovat muka s nějakou úpravou androidu kdežto u WM je to otázka instalace hotového dávno vyskoušeného softweru. "tobě připadá kvalita Office na WM nějaká úžasná? Kdybys neměl Softmaker (za 70EUR), tak bys musel nadávat i na WM" tady se přiznám že nerozumím. abych na WM mohl okamžitě plně využívat office nemusím nic kupovat .WM office obsahuje okamžitě po spuštění. no a najít aplikaci na WM která bude fungovat jako účetnictví - nehledal jsem ale troufám si říct že pokud bych bych se o to pokusil tak do 10 min. nějakou najdu. a zase to bude jenom otázka instalace aplikace a jako uživatel nebudu potřebovat nic dalšího
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od IkE Blaster »

To s officem je reakce čistě na Yamata, přesto - základní Office aplikace v podstatě téměř nic neumí. Akorát Excel je celkem schopný. Ale Word jsou jen lepší poznámky.

YAMATO: Máš velice podivné požadavky na office :lol: Ale každému dle jeho gusta :)

Wifi router - jednoduchost na WM - ano, to máš pravdu (ikdyž osobně k tomu mám jiný přístup). Nicméně se na WM objevil až kolem 6.0 verze (spíše tipuji), u toho Androiďáckého píšou, že se o ne-root verzi snaží a vypadá to nadějně.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od YAMATO »

Mám, já vim...a ještě do toho to .rtf...proto mám takový problém vymyslet budoucí náhradu za WM. Vlastně i to čtení knih v .pdb už jsem na Androidu docela pořešil, iSilo je sice oproti AllReaderu+ nic moc, ale dá se...ale Word je pro mě prostě problém. A pak ještě některé ne už zas tak důležité věci. Ale ono se to asi postupně vyřeší, viz. CalendarSnooze, který vcelku pořešil různé časy odložení upomínek. Budík jsem zatím moc neřešil, doufám, že něco podobného pak najdu i pro něj. Co mi ale musím říct přímo kurevsky chybí jsou registry, respektive prostě nějaká možnost dalších a dalších nastavení a úprav. Třeba aktuální příklad - OperaMini pro WM se dá doladit pomocí registrů (velikost písma, GSensor...), v Androidu ne, prostě jen co je v základním nastavení.

Sakra, kakos, já ti tady takhle sabotuju téma...ale snad i toto v něčem pomůže.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od jacek »

kakos2006 : zajímavé a aktuální téma jsi nadhodil, neb. nad And. uvažuji
YAMATO: na And. vážně (zatím?) neexistuje žádný program pro úpravu registrů? Bude vůbec možné v WP7 upravovat registry? - myslím si, že asi ano, ale kdo ví.
kakos2006
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: sob lis 03, 2007 20:19
Zařízení: HD2 WP7

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od kakos2006 »

no zatím je muj názor (jen podle toho co jsem si přečetl - žádná osobní skušenost) že android bude ještě nějaký čas problém. moc nový a zatím nehotový. to co je u WM díky tý době co už se vyvíjí naprostá samozřejmost je bud u androidu nedosažitelný nebo dosažitelný v ořezané podobě a nebo ještě s nutností všelijakejch úprav v systemu a tak podobně. hodně často se člověk dočte " brzo bude , už se na tom pracuje, nebo vývoj je téměř u konce". no jo jenže já hledám něco abych prostě jednoho dne vypnul PDA s WM zapnul jiný s androidem a začal používat stejně jako WM. tzn. doinstaloval aplikace který používám a hotovo. špatný takhle to vypadá na WP7 a to bych fakt nerad. zatím to vypadá na pěknej paskvil ale android asi zatím není 100% náhrada
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od YAMATO »

Ale houby, taky jsem měl půjčený Nexus, Galaxy a Desire (a ty to moc dobře víš). A taky moc dobře víš, že ledacos na Androidu chválím. Třeba jen namátkou - prohlížeč je jednoznačně skvělý, stejně tak Google služby. Ale to snad přece neznamená, že budu chválit vše, když mi v něm zatím ledacos chybí (a jak vidno, ten seznam se pomalu zužuje).

Čili: co z toho co jsem zde napsal není konkrétně pravda?

Registry: co vím, tak u Androidu nic takového není. U WP7 popravdě řečeno taky dost pochybuju. Ony jsou přece moc složité, lidi by do nich rýpali, něco dok... a pak nadávali ne sobě, ale OS :roll: Holt máme smůlu.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od YAMATO »

No už jsi to minimálně jednou napsal a teď minimálně naznačil. Ale to je fuk, my dva už asi jiný nebudem :lol:

Samozřejmě že jsem na Android nepřešel, když zatím neumí vše to, co potřebuji. Tobě evidentně vyhovuje, jseš šťastnej chlap, přeju ti to. Já o něm uvažuju rozhodně natolik, že ty problémy řeším. Některé už jsou OK (odkládání upomínek, do jisté míry čtení knih) a vlastně i ten Word už není úplně zabitej.

Co se portace týče, tak na ozkoušení základních vlastností je i ta dobrá dost. Že to někdo používá naplno ovšem dost dobře nechápu.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od jacek »

JackalJackal + YAMATO - skvělé chlapi, mír :smt023

- na and. se mně zamlouvá novost a raketový vývoj(zatímco WM 6.5 jde evidentně k ledu). dotaz, který plyne z neznalosti and.
- uvolnění paměti - na WM třeba program clearRAM, trochu má úchylka na stále dostatečnou velikost RAM, aniž bych tušil proč? :oops:
- ladící programy - občas si poladím WM - je toto možné?
projel jsem si všemožná videa a musím říci, že v této chvíli má and. vše co od něj očekávám a navíc je velmi pozitivní fakt, že spousta dalších aplikací se vyvíjí, ladí, připravuje.
- je něco, co tě Jackale na and vyloženě štve a jsi z toho na plech ?- popravdě pls. díky
kakos2006
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: sob lis 03, 2007 20:19
Zařízení: HD2 WP7

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od kakos2006 »

napíšu sem programy který používám a prosím řekněte mi jestli poběží i na androidu. a taky jestli poběží tím spůsobem že koupím zařízení, spustím zařízení, spustím instalaci programu a používám. nebo jestli budu muset složitě něco rootovat měnit sim karty atd. takže 1-exel,2-kalkulačka, 3-kontakty a jejich synchronizace s PC na kterým běží windows , 4-powerpoint, 5-word, 6-wifirouter, 7-připojování externích zařízení přes bluetooth, 8-prohlížení internetu, 9-youtube, 10-FMradio, 11-navigace na úrovni tomtom, 12-google mapy, 13-přehrávání videa a audia zase třeba na úrovni coreplayer, 14-translator, 15-icq, 16-skype, 17-předpověd počasí, 18-tréninkový program Run-GPS (statistika při běhání v přírodě podle GPS) 19-webCamera (použití zařízení jako webcamera) 20-budík, 21-totalcomander, 22-něco na možnost taktování procesoru (člověk nikdy neví) 23-hologram na sklo auta kde se podle GPS zobrazuje rychlost, 24-sledování množství přenesených dat. Na víc si ted nevzpomenu. prosím napište někdo pokud bych chtěl používat nadále tyto programy nebo jejich náhrady co to bude znamenat pro mě jako uživatele při přechodu na android. pokud možno při náhradě programu za jiný jak je to s kvalitou toho programu na androidu co se týka schopností toho programu. díky
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od Milan Pištělka »

JackalJackal píše: ...Rád bych si vzpomněl na nějakou vadu co mě ničí, ale ono opravdu nic takového není....
Tak jednu takovou vadu jsem našel a opravdu se divím, že na to ještě nikdo nepoukázal.
Při použití Galerie si systém sám udělá v adresáři DCIM na kartě podadresář .thumbnail a do něj nasype všechno, co na kartě najde, tzn. že i třeba nacachované dlaždice z map, kterých jsou desítky tisíc, a potom je tato aplikace prakticky nepoužitelná.
Nevím, zda se to takto chová i na Androidích strojích, já to zkouším na portacích Androida na HTC HD2.
Je možné, ža na toto existuje nějaký fígl, který neznám, ale tento přístup je koncepčně naprosto zcestný.
Jinak je Android úžasný systém s velkou budoucností.
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od Milan Pištělka »

To ale není otázka pořádku nebo nepořádku na kartě. Hlavní problém jsou ty tisíce nacachovaných dlaždic map, které tam mám úmyslně - hlavně aplikace RunGPS. Ale i mnoho aplikací si sebou nese spoustu obrázků.
Když tam je pár fotek, tak není co řešit. Prostě ta Galerie je špatně navržená už od začátku.
Ona někdy snaha všechno naservírovat pod nos je kontraproduktivní.
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od Milan Pištělka »

To by se mi také líbilo, ale když si tam vytváří ten zatracený adresář .thumbnails, přesto, že jsem ho už několikrát vymazal a pak jsou v galerii desítky možná stovky alb díky těm mapám. Chtělo by to, aby se dalo nastavit - chci, aby se mi tento a tento adresář zobrazoval v galerii a nic víc.
tomiskavac
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte dub 21, 2009 12:21
Zařízení: Samsung Galaxy SIII

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od tomiskavac »

to Milan Pištělka:
Mělo by pomoct vytvořit soubor .nodata do adresáře, u kterýho nechceš zobrazovat obrázky. Je to tady někde na fóru zmiňovaný. Možná to bylo na androidforum.cz. Zkus pohledat podle slova "nodata".
mcm59
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: sob srp 08, 2009 8:50
Zařízení: Galaxy S i9000

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od mcm59 »

Mohu na to dopručit free program z marketu Gallery Enabler
http://www.androlib.com/android.applica ... -Eqzj.aspx
Xoanon
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob čer 12, 2010 15:58
Zařízení: HTC Desire

přechod WM na android problémy zkušenosti

Příspěvek od Xoanon »

Kde vlastně má Android schované tapety a podobný balast?
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů