Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od Jiří Hrma »

Pro chytré telefony s operačním systémem Android je na Marketu dostupná aplikace pro hlasové vyhledávání (Voice Search), ve které doposud chyběla podpora pro rozpoznávání hlasu v naší mateřštině. To se však změní už během zítřejšího dne, kdy Google představí novou verzi vyhledávače s podporou hlasového ovládání v češtině, která bude dostupná pro Android 2.1 a 2.2 (dočkají se také majitelé jablečného iPhone, kteří používají aplikaci Google Mobile App). Podle zprávy na serveru Živě.cz trval vývoj českého hlasového modulu několik měsíců a v současné době je schopný rozpoznat přes milion českých slov. Nová verze aplikace by pro Android a iPhone měla být dostupná v odpoledních hodinách. Jsem zvědavý, zda bude kromě vyhledávání k dispozici i funkce pro diktování textových zpráv, kterou by určitě uvítala celá řada uživatelů.

obrázek

Zdroj: Živě.cz
Zoso
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob pro 26, 2009 0:35
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Hostivice, Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od Zoso »

Wow, tak takhle brzy jsem tedy češtinu nečekal :) voice search se mi v ang. moc líbí, tak doufám že vyuřití v češtině bude dobré (hledání na netu, psaní SMS, mail atd.)
roxtedy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: pon lis 24, 2008 7:50

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od roxtedy »

raději kdyby zařídili placený market v čr,aby se nemuselo tolik krást...přijde mně to jako ironie, na iphonech to pojede na všech a na androidu pouze 2.1 a 2.2...
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od NeoPlex »

protoze aplikace pro iP maji uz od googlu zabudovanou podporu pro tyhle app, jako je treba google earth, voice search atd. Bohuzel v Donutu a starsich verzich neni podpora, protoze v te dobe se s takovyma app jeste nepocitalo. Je to logicke. S placenym marketem mas pravdu, kazdopadne tak jako tak voice search v cestine je velmi prijemna zprava, uprimne ani jsem nedoufal, ze tolik komplikovany program s velkym mnozstvi hlasovych prikazu bude nekdy v cestine.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od YAMATO »

Tak na toto jsem hodně zvědav.
Revin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pon zář 24, 2007 0:16
Zařízení: Samsung Nexus S

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od Revin »

Bylo by docela vtipný, kdyby to uvolnili jako placenou aplikaci :-)
(pro Android)
Uživatelský avatar
Alt@ir
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned pro 27, 2009 10:58
Zařízení: hd2

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od Alt@ir »

Myslíte že bude nějaká podobná aplikace i pro Windows Mobile?
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od Kato »

3x hura - po te, co ovladani "mobilu" na zaklade rozpoznavani hlasu umel uz Windows Mobile (resp. tenkrat jeste Pocket PC 2003) - pravda jen anglicky. Dobrych par let to umi kazda "blba" Nokia (i cesky), tak ted to s velkou slavou to konecne zvladne i iPhone a Android (a to jeste az od verze 2.x).
Nechci to zlehcovat, jsem rad, urcite to udelalo obrovskej pokrok od toho, co znam, ale precejenom od te doby, co jsem se s tim poprve setkal, uplynulo 8 let!!! Na to mi to zas tak moc prevratne nepripada (navic co jsem cetl na Google Blogu, tak to vypadalo "jenom" na hlasove rozpoznavani vyhledavani). Ale snad se pletu.
Kazdopadne urcite jsem rad, ze to je, ale nemuzu extra jasat, nebot mi to trosku pripomina ceske mobilni operatory a jasani nad tim, ze letos konecne spustili 3G..
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od NeoPlex »

no nevim jak u Nokie, ale hlasove ovladani na WM nedava srovnavat s hlasovym rozsahem hlasoveho ovladani na Androidu, to bude o par trid jinde. Je to teda hlavne tim, ze Android teda vyuziva online databaze k rozpoznani. Coz jsem zvedavz jak bude v CJ v realu rychle, na druhou stranu to nabizi nespocetnekrat vic hlasovych moznosti nez u WM
maxxim
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 15, 2008 19:39

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od maxxim »

Jak vyzkouším na Desire diktování té sms, moje klávesnice neobsahuje tlačítko voice search jako je na nexusu. Díky

Vyřešeno: musí být nastavena anglická klávesnice na české ta ikonka není
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od NeoPlex »

stahni si nekde klavesnici primo z cisteho androida. Nevim teda kde, ale xda by mela byt jasna volba ;) muzes mit v telefonu nekolik moznych klavesnic, da se pak mezi nima prepinat podobne jako to slo ve WM

edit: btw podivej se do nastaveni/jazyk a klavesnice. Mozna ji tam budes mit.. pak jen podrzis prst na textovem poli a v nabidce vyberes metoda zadavani znaku a zvolis si klavesnici
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od cryingfreeman »

Kato: no hlasove ovladanie u WM a toto googlacké sa ani nedá zrovnávať

a áno 10 ročný WM to už mal dlhšie(ENG), android to dostal po roku a niečo(ENG), a teraz už aj v CZ
h00ked
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: čtv črc 29, 2010 14:16
Zařízení: Samsung nexus S
Kontaktovat uživatele:

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od h00ked »

tak celé dopoledne sem si s tim hrál a musím říct, že výborné, spletlo se to asi jenom dvakrát z mnoha set pokusů, takže výborné +1

psaní sms je tak na 75% a na desire to byl boj, nakonec díky romce od modaca a xda-developers se podařilo zprovoznit.. už jen ten market abych nemusel pořád prohazovat tu anglickou simku a bude to super :)
Matrix44
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: úte lis 07, 2006 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy S
Bydliště: Slovakia

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od Matrix44 »

teraz som to hladal na android markete ale bezvysledne. Skusal som aj Google Voice Search a aj Voice Search.

Poradte kde robim chybu.

Dakujem,
Matrix44
galee
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 16, 2009 21:52
Zařízení: HTC Desire

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od galee »

Po instalaci "Voice Search" aplikaci spusť, něco vyhledej, na stránce s výsledky dej Menu -> Settings a vybrat Language na Czech republic.
Pokud se tam čeština nenabídne, restartuj telefon. (Mně se tam objevila až po restartu.)
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od Paulos »

Pokud máš českého Androida, tak se upozornění na dostupnost češtiny může ukázat v okamžiku, kdy chceš něco do telefonu namluvit. Zrovna dneska jsem si to ověřil.
Uživatelský avatar
Peatreas
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned led 11, 2009 2:31
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od Peatreas »

Všechno hezké, ale jak píše Matrix na Marketu nikde nic :) ani načtení "čárového kódu" nic nenajde ... šprajc :)
justicek
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř zář 15, 2010 15:55
Zařízení: iPhone

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od justicek »

Tak to vypada, ze Vodafone 3g blokuje port 19294 proto Google Voice Search funguje jen pres WiFi.
Matrix44
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: úte lis 07, 2006 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy S
Bydliště: Slovakia

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od Matrix44 »

Naslo mi len app. Voice Search od Kook-Joo Lim http://smartwho.com" onclick="window.open(this.href);return false; ale nie od Google
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

Hlasové vyhledávání Google od zítra také v češtině

Příspěvek od xcookx »

Je to sice hezke ze tam je cestina ale nevim jak nastavit aby mi fungovalo hlasove vytaceni stale mi to hleda jen jako by pres internet a ne v telefonu i kdyz mam nastaveno v nastaveni vyhledavani at hleda mezi aplikacemi i mezi lidmi a nic :cry:
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů