Meizu M9: Android 2.2 s vlastním UI a displejem jako iPhone

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Meizu M9: Android 2.2 s vlastním UI a displejem jako iPhone

Příspěvek od Jiří Hrma »

Už v květnu letošního roku se objevily první informace o připravovaném komunikátoru Meizu M9 s poměrně zajímavými hardwarovými parametry, kterým vévodil 1GHz procesor od Samsungu či 512 MB operační paměti RAM. Výrobce se na poslední chvíli rozhodl model M9 ještě vylepšit a přišel s dalším upřesněním specifikace, které se objevilo přímo na oficiálním fóru, kam jsou čas od času vypuštěny docela zajímavé detaily ze zákulisí Meizu. Původně měl Meizu M9 nabídnout 3,6" displej s rozlišením 720×480 px, ale nakonec se dočkáme ještě větší hustoty pixelů, a sice 960×640 bodů, což je stejně jako má nový iPhone 4. M9 sice nenabídne tak kvalitní barevné zobrazení jako produkt od Apple (Retina displej), ale minimálně v použitém rozlišení mu může konkurovat. Telefon bude vybavený operačním systémem Android 2.2, který navíc výrobce doplním komplexním uživatelským prostředím, které si můžete prohlédnout na přiložených screenshotech.

obrázek

Ve výbavě dále nebude chybět 5MPx fotoaparát, Wi-Fi, Bluetooth, GPS či 1350mAh akumulátor. V Číně by se měl Meizu M9 začít prodávat už v průběhu října a v dalších měsících se s ním počítá i ve zbytku světa.

obrázek

obrázek

Zdroj: Phandroid
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Meizu M9: Android 2.2 s vlastním UI a displejem jako iPhone

Příspěvek od pk »

Som zvedavy na kompatibilitu aplikacii s takym rozlisenim
Uživatelský avatar
Dany0
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: ned čer 20, 2010 13:34
Zařízení: HTC Desire

Meizu M9: Android 2.2 s vlastním UI a displejem jako iPhone

Příspěvek od Dany0 »

Já jsem spíš zvědavej na cenu(jestli to bude ze začátku 8 tisíc jako Meizu M8 tak jsem v sedmám nebi). A taky doufám že tohle není finální vzhled, to bych raději další kopii iPhonu.
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Meizu M9: Android 2.2 s vlastním UI a displejem jako iPhone

Příspěvek od RDT »

Tu krabičku stačí dobře nasvítit a bude krásná :).

Mimochodem úplně koukám, co dnes méně významní výrobci umí. Někdy jsou to sice šunty, ale někdy nářez. Krásným příkladem, kromě Meizu M9, mohou být třeba autonavigace s šesti nebo sedmi palcovými displeji, Windows CE 6.0 a cenou kolo 100 dolarů.
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Meizu M9: Android 2.2 s vlastním UI a displejem jako iPhone

Příspěvek od _iNTERFACE »

> viem ze asi to nebude nic nove, ale tento biely sa mi paci...aj ked ho povazujete za kopiu ip4, tak sa strati po svojom vydani medzi ostatnymi kopiami ip4 s wp7, takze v konecnom dosledku ak bude aj fungovat ako vyzera na obrazkoch, celkom mu prajem aj vidim to na uspech... :wink:
> mozno to rozlisenie bude problem, ale tak zrejme asi nie, ked aj prvy ip svojim nezvycajnym rozlisenim udal smer, tak si myslim ze aj toto rozlisenie bude coskoro samozrejmost a teda ak vyjde par dobrych recenzii odpovedajucich vyzoru mozno mu aj dam prednost... 8-)
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Meizu M9: Android 2.2 s vlastním UI a displejem jako iPhone

Příspěvek od cryingfreeman »

iNTERFACE:

no to určite samozrejmosťou nebude, ip4 má to rozlišenie kvôli zachovaniu pomeru strán(2:3) a kompatibilite aplikácie, aby sa jeden pixel zobrazil ako 4 bolo potrebne zdvojnásobiť rozlíšenie, v podstate to bola jediná možnosť

ostatní výrobci majú viac širokouhlejšie rozlišenie
Pacik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: čtv čer 28, 2007 20:04
Zařízení: MDA Compact V
Kontaktovat uživatele:

Meizu M9: Android 2.2 s vlastním UI a displejem jako iPhone

Příspěvek od Pacik »

Tak pokud bude cena opravdu taková, jaká je psaná v první bleskovce (základní verze 6600 Kč dražší varianta s 8 GB pamětí 7 500 Kč), bude dobrá konstrukce (žádný vrzající plasty, atp...), a bude dobře odlazenej systém (vit. Galaxy S - výkon dobrej, ale optimalizace nic moc...), tak ho koupím, a myslím si že pár dalších co po něm sáhnou se taky najde...
web.pavlik
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv srp 31, 2006 12:58
Kontaktovat uživatele:

Meizu M9: Android 2.2 s vlastním UI a displejem jako iPhone

Příspěvek od web.pavlik »

kdyby meizu vedel ze bude problem s displejem a s kompatibilitou aplikaci tak ho tam asi nebudou davat.. jestli bude dilenske zpracovani jako u M8 cemuz verim tak to bude parada M8 jsem mel.. A do M9 pujdu hned jak vyjde. Meizu jde jinym smerem to se mi libi.. a nezapominejte o Meizu M8 bylo vedet driv o rok nez vysel Iphone
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Meizu M9: Android 2.2 s vlastním UI a displejem jako iPhone

Příspěvek od IkE Blaster »

Popravdě jediné, co se mi nelíbí, je část nad displayem. Už víme, že to jde lépe. Jinak jako celek se mi to moc líbí, bílou mám rád. Ikdyž inspirace Applem se nezapře (hlavně v tom příslušenství, ale je to méně kulaté, než iP).
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Meizu M9: Android 2.2 s vlastním UI a displejem jako iPhone

Příspěvek od cryingfreeman »

tie fotky su stare nejaký mesiac a bolo povedane, že vo finale to bude iné
Mayonyx
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv dub 22, 2010 8:06
Zařízení: HTC HD2, HTC Desire HD, HTC Universal

Meizu M9: Android 2.2 s vlastním UI a displejem jako iPhone

Příspěvek od Mayonyx »

Osobne by som sa tohto rozlisenia nebal, v principe ide o zdvojnasobenie pixelov v kazdom smere z klasickeho a pre Android typickeho rozlisenia 480x320 - kazdy pixel tak bude po novom svietit ako 4 podobne ako pri iPh 4 - skor som zvedavy, ci sa v Meizu M9 podari nastavit spravny algoritmus tak, aby sa vsetko zobrazovalo korektne tak ako ma...
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Meizu M9: Android 2.2 s vlastním UI a displejem jako iPhone

Příspěvek od _iNTERFACE »

tak tak...ako som povedal, postupne to bude standart... :wink:
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Meizu M9: Android 2.2 s vlastním UI a displejem jako iPhone

Příspěvek od cryingfreeman »

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů