Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Martin Prokop
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 225
Registrován: čtv led 07, 2010 19:08
Zařízení: HTC 8X, Optimus 4X HD a HP Touchpad
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od Martin Prokop »

Někdo se nedočkal ještě ani Androidu 2.1 (popřípadě 2.2 - například majitelé HTC Desire) a už vylézají na povrch první informace o následující verzi s pořadovým číslem 3.0, která by měla přinést výrazné změny ve vzhledu uživatelského prostředí. Tato verze systému nese kódové označení Gingerbread, což můžeme přeložit jako "perníček". Google se tedy stále drží cukrovinek a po zmrzlém jogurtu přijde další pochoutka.

obrázek

Mezi prvními informacemi, které postupně unikly na internet, se objevily zprávy o tom, že Android 3.0 bude mít následující minimální požadavky:
- procesor taktovaný na 1GHz
- 512 MB RAM
- displej o velikosti 3,5 palce a vyšší


To by znamenalo konec pro tzv. low-endy s vyšší verzí tohoto opensource systému a zpomalení dnes už poměrně rozjetého rozšiřování po celém světě. Je ale možné, že si Google připravuje tuto vyšší verzi systému pro "nadupanější" přístroje a uvolní i jakousi odlehčenou verzi pro ostatní, ne tak bohatě vybavené, přístroje. Podle dalších spekulací by se měl Android 3.0 Gingerbread představit ještě letos, pravděpodobně někdy v průběhu října. S novou verzí by měla přijít konečně i podpora rozlišení displejů 1280×720 px (netbooky).

Zdroj: Phandroid.com
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od pk »

Raz to muselo prist..
Dweep
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon dub 12, 2010 6:21
Zařízení: Samsung Galaxy S

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od Dweep »

skoda ze to zacina omezvoat - prave brani rozsireni starsich nebo slabsich telefonu s Andoridem - i kdyz uvidime co ta odlehcena verze, ale moc tomu neverim:/
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od KVARK »

Snad už se to jádro trochu ustálí. Nerad bych řešil různou výkonost HW, různá rozlišení, různou/žádnou podporu od výrobců atd. Pokud to zvládnou bude tohle můj nástupce stále nepřekonaného WMka... 8-) Vím, je to tu už 100x omývaná věta, ale je to tak...
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od bkf1 »

Za poslednich par mesicu me zadny system tak neoslovuje jako Android. V podstate je to pro me ted JEDINY system, na jehoz zpravy o vyvoji se opravdu tesim, protoze me jen prijemne prekvapuji... :wink:
Cupcake
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 01, 2010 9:19
Zařízení: HTC Desire

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od Cupcake »

1 GHz a 512 RAM? To jsou násobně větší minimální požadavky než na Win XP. Aby se z toho nevylíhnul nějaký marketingový trik, kdy životnost telefonu bude zhruba rok jen z důvodu uměle navyšovaných požadavků nových verzí systému na HW.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od bkf1 »

Dweep píše:skoda ze to zacina omezvoat - prave brani rozsireni starsich nebo slabsich telefonu s Andoridem - i kdyz uvidime co ta odlehcena verze, ale moc tomu neverim:/
Ja si myslim, ze Android jeste porad uplne nedospel. To prijde az tehdy, kdy se prave tyto omezeni nebudou tak vyrazne projevovat a to nastane jen tehdy, az bude Android skutecne pristrojove nezavysly tzn. upgrade na novou verzi bude primo od Google nehlede na to, jaky konkretni telefon uzivatel ma. Samozrejme tyto upgrady nebudou uplne vecne, ale takove ty 3/4 roky by mohl byt telefon upgradovatelny na nejnovejsi verzi. Nic by tomu nemelo branit leda tak Google, protoze hardwarove si myslim budou soucasne telefony stacit na provoz jen samotneho OS i za takove 4 roky (samozrejme narocnejsi hry na starych telefonech nepojedou uplne plynule, ale to uz se dostavame k nastaveni, ktere budou obohaceny o volby jako "normal details", "low details" apod. stejne jak u PC). Celkove to vidim hardwarove stejne jako u PC kde se vyvoj zacal zpomalovat s prichodem 1GHz procesoru (ted v podstate vidim zasadni rychlostni zmeny k lepsimu jen v oblasti grafickych karet).
xxmz
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv říj 01, 2009 14:42
Zařízení: E-TEN X500 WM 6.5

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od xxmz »

Tak tak, přidusit ARM dvoujádra bude už docela problém :-). Ono za půl roku bude 1GHz a 512 MRAM skoro lowend, už teď je to téměř standard.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od bkf1 »

xxmz píše:Ono za půl roku bude 1GHz a 512 MRAM skoro lowend, už teď je to téměř standard.
Tak to urcite ne :lol: To ani za rok... podle me 1GHz se v telefonech do "low endu" dostane, tak mozna za 3 roky a to jeste nevim nevim spise to bude lehky podprumer. Napr. takovy HP iPAQ hx4700 prodavany ke konci leta 2004 mel CPU Intel PXA270 624MHz, VGA rozliseni a to jsou parametry, ktere se ani ted NEDAJI oznacit jako "lowend" ani nahodou. Akorat pameti RAM bude potreba vice pridat...
Cupcake
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 01, 2010 9:19
Zařízení: HTC Desire

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od Cupcake »

podle me 1GHz se v telefonech do "low endu" dostane, tak mozna za 3 roky a to jeste nevim nevim spise to bude lehky podprumer.
Nejsem až takový optimista, vzhledem k tomu, že od října to bude minimální HW požadavek. A když mi dneska vydrží Desire 1-2 dny na jedno nabití, to jsem fakt zvědavý na náročnější systém :)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od bkf1 »

Cupcake píše:Nejsem až takový optimista, vzhledem k tomu, že od října to bude minimální HW požadavek. A když mi dneska vydrží Desire 1-2 dny na jedno nabití, to jsem fakt zvědavý na náročnější systém :)
Mno Desire... se podivej treba na novy androidi Acer, ktery ma o neco nizsi parametry (procesor je stejny jak ma Desire akorat u Aceru je zrejme podtaktovan na 768MHz) a vydrzi 5 dnu...
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od _iNTERFACE »

2.x na low a mid endy a 3.0 na high endy...pekne poriesene a dufam ze sa minimalne poziadavky na 3.0 nebudu znizovat
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od cryingfreeman »

no toto sa mi nezdá, to by šlo proti celej filozofii androidu,
jech
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte zář 08, 2009 11:52
Zařízení: General Mobile DSTL1

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od jech »

Mně se to zdá jako úplná blbost. Například ta podmínka na 3,5" displej. Jak asi může OS poznat, jak mám velkej displej? Maximálně může poznat rozlišení. Proč by taky měl být třeba tak extrémně výkonný HW? Nové verze Androidu naopak zatím vždy přinášely lepší výkon a pokud nejde aktualizovat na nejnovější verzi, není to kvůli nepodporovanému HW, ale jenom z důvodu neschopnosti/neochoty/záměru výrobce přístroje.

Google to podojil tím, že umožnil výrobcům používat uzavřené ovladače. Tím padá výrazná výhoda opensource OS. Nezávislý vývojář zkrátka nemůže zkompilovat novou verzi OS pro svůj mobil, protože nemá ovladače. Takže výrobci HW mají verze Androidu na svých přístrojích téměř zcela pod kontrolou.

Android 3 by měl proto přijít hlavně s tím, že co nejvíc věcí bude mimo jádro a půjdou updatovat, i když se bude výrobce HW bránit sebevíc.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od premikkoci »

Nebo třeba Google ustanovil hardwarové požadavky proto, aby systém byl odladěn ke každému telefonu. Podle mě dobrý tah.
anywherehome
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 06, 2009 6:57
Zařízení: nic

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od anywherehome »

--Nebo třeba Google ustanovil hardwarové požadavky proto, aby systém byl odladěn ke každému telefonu. Podle mě dobrý tah.

jo, taky proto půjde MacroShrot do kytek v mobilní sféře
jinak nechápu, proč by měl MacroShrot omezovat i v počtu HW tlačítek....to je už opravdu arogance nejvyšší míry....společně s neschopností=úspěch KINů
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od cryingfreeman »

http://www.engadget.com/2010/07/01/andr ... ad-rumors/" onclick="window.open(this.href);return false;
jech
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte zář 08, 2009 11:52
Zařízení: General Mobile DSTL1

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od jech »

premikkoci píše:Nebo třeba Google ustanovil hardwarové požadavky proto, aby systém byl odladěn ke každému telefonu. Podle mě dobrý tah.
Vzhledem k tomu, že je Android opensource, tak Google může jedině kulový. Maximálně nepovolí výrobci Android Market, což je třeba v současnosti problém všech tabletů - nesplňují podmínky Googlu k tomu, aby mohli mít Market. Ale jinak můžu prodávat klidně krabičku od sirek s Androidem....
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od IkE Blaster »

Zatím vždycky Google oznamoval toto jako "doporučené minimální HW požadavky". A u většiny bylo napsáno, že třeba stačí i méně, ale není to doporučeno. Stejně tak je v těch dokumentech doporučené 5ti směrné navigační tlačítko a 5 samostatných tlačítek.
Wexter
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 09, 2009 9:40
Zařízení: HTC Desire

Android 3.0 už v říjnu, ale pouze pro výkonnější přístroje?

Příspěvek od Wexter »

blbost.... zaprvé, jsou pouze spekulace a za druhé, je to blbost aby tu 3.0 byla tak brzo .... jeje
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů