Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od Jiří Hrma »

Minulý týden unikly na internet první reálné snímky komunikátoru Samsung Galaxy S Pro. Šlo o přístroj určený pro amerického operátora Sprint, ale s největší pravděpodobností bychom se měli dočkat i evropské verze. Redaktorům ze serveru AndroidCentral.com se podařilo získat upřesňující hardwarové parametry a několik dalších informací o předprodukční verzi telefonu. Mějte však na paměti, že specifikace se ještě u finálního modelu může změnit.

Ve srovnání s HTC Evo 4G (66 x 122 x 13 mm) je Galaxy S Pro zhruba o jeden centimetr kratší na výšku a nepatrně menší na šířku, ale vzhledem k přítomnosti hardwarové klávesnice je pochopitelně o něco tlustší. Výsuvný mechanismus klávesnice je prý velmi dobře zpracovaný. Tlačítka jsou vyrobena z měkkého plastu a mají dostatečný zdvih. Na stisk působí velmi příjemně a celkově se klávesnice prezentuje dobrým dojmem. Za velké plus považuji rozmístění tlačítek do pěti řad. Tělo přístroje prý ale až příliš působí plastovým dojmem, což ale klidně může být vada předprodukční verze a Samsung na krytu ještě může zapracovat. V útrobách zařízení nalezneme 1 GHz procesor (Samsung/Intrinsity ARM Cortex A8) a k dispozici bude pěkných 512 MB RAM (stejnou hodnotu mimochodem nabídne i nový iPhone 4).

obrázek

Super AMOLED displej je prý doslova úžasný. Barvy působí velmi reálně a text je na černém pozadí velmi dobře čitelný, i když písmo zatím není úplně dokonale vyhlazené, ale to se opět může změnit s finální verzí ROM. Velikost displeje je o něco menší, než v případě HTC Evo 4G, ale větší, než u Nexusu One. Z toho lze usoudit, že by displej mohl mít úhlopříčku 4" a WVGA rozlišení. Stejný panel má i původní Samsung Galaxy S, který by měl přijít na trh už velice brzy. K dispozici je 8,2 GB vnitřní paměti a nechybí ani slot na microSDHC karty. Bezdrátový modul Wi-Fi podporuje standardy 802.11b/g/n. Na zadní straně je umístěný 5 MPx fotoaparát, který zvládne i záznam videa v HD rozlišení (720p). Na přední straně najdeme VGA kamerku pro videohovory. Americká verze telefonu slibuje také podporu WiMax sítí. Operační systém Android 2.1 bude obohacený o uživatelské rozhraní TouchWiz 3.0 a do budoucna bychom se měli dočkat i aktualizace na Android 2.2.
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od javak810i »

My next phone.
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od cryingfreeman »

žiješ v amerike?
Marty.P
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 07, 2007 18:24

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od Marty.P »

ty si to nečetl???? (přístroj určený pro amerického operátora Sprint, ale s největší pravděpodobností bychom se měli dočkat i evropské verze)
Ing.Blackman
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob lis 29, 2008 15:57
Zařízení: Motorola Milestone (Cyanogen Mod 7)
Bydliště: Brno

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od Ing.Blackman »

taky už se na to strašně moc těšim :) myslím že to bude taky můj next phone ..
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od javak810i »

To byla narážka na Americký trh ;), ale když vám angličtina smrdí tak nic no :D. Samsung posledním rokem válí po stránce HW (začalo to Omnií HD, která všem vytřela zrak) a tohle bude velká bomba. Nejvýkonější, TOP display, dobrá RAM i paměť, HW klávesnice. jen fotoaparát je průměr.
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od cryingfreeman »

podľa čoho usudzuješ, že je fotoaparát priemer? 8-)
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od javak810i »

Rozlišením, kvalitou fotek + nevím, jestli bude hw tlačítko foťáku.
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: čtv bře 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od DubyDu »

já bych to taky nenazval průměrem, 5MPx je pro tebe málo? já bych akceptoval klidně 3MPx (na 24" to stačí), hlavně ať fotky stojí za to, čehož bych se u Samsungu nebál (předešlá Omnia Pro má taky 5MPx a jedny z nejlepších fotek ve své době). A že to umí 720p jé další +. Tohle bude prostě bomba přístroj :)
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od cryingfreeman »

javak810i píše:Rozlišením, kvalitou fotek + nevím, jestli bude hw tlačítko foťáku.
5mpx je dosť
kvalita fotiek? videl si ich? ja nie, Galaxy S má dobré fotky, toto tu vyzerá, že má ešte masivnejšiu optiku
Pacik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: čtv čer 28, 2007 20:04
Zařízení: MDA Compact V
Kontaktovat uživatele:

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od Pacik »

javak810i píše:Rozlišením, kvalitou fotek + nevím, jestli bude hw tlačítko foťáku.
No moje zrcadlovka má taky 5 megapixelů (Olympus E-1) a nestěžuji si :D Víš, kvalita snímků nezáleží na tom kolik megapixelů foťák má, ale na použitém čipu, objektivu, aj...
Andr3Wcz
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob kvě 30, 2009 5:32
Zařízení: HTC Touch pro2

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od Andr3Wcz »

presne tak, naopak pri tak malych snimacich co jsou v mobilnich telefonech by bylo daleko lepsi mene mpx. Je to ciste otazka marketingu, lidi si radi prectou ze to ma treba 8mpx ale to ze na kazdy pixel tim padem dopada mene svetla protoze snimac je furt miniaturni je uz nezajima..
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od javak810i »

Teďka jsem se ale dozvěděl spoustu nových a zajímavých věcí!! :D Ano, taky jsem měl SE K810i a tvrdil, že to stačí. taky jsem měl Nokii N79, a tvrdil, že 5mpix je až až, ale nemůžu se ubránit dojmu, že můj nynější Samsung i8910 HD fotí nejlépe ze všech mých telefonů, a to včetně taky 8mpx SE W995. Nejspíš to není nutně rozlišením, ale vyšší rozlišení rozhodně není na škodu a v dnešní době je opravdu 5mpix průměr. Fotit to může pěkně, ale podle mě už stejně nikdo druhou Nokii N82 neudělá. Zrcadlovku mám taky (sice 14mpx :D) a rozhodně nejsem zastáncem co největšího počtu mpx, ale zatím jsem si s navýšením rozlišení jen polepšil.
Mayonyx
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv dub 22, 2010 8:06
Zařízení: HTC HD2, HTC Desire HD, HTC Universal

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od Mayonyx »

Ano, tak na taketo nieco cakam uz dlho (a myslim, ze nie som sam)... Ako to tak vyzera, nakup Motoroly Milestone predsa len odlozim a par mesiacov si pockam na toto... Co sa tyka foto, 5 MPx bude podla mna (a pre mna) plne dostacujucich, viac ako na rozliseni zalezi na kvalite foto (dufam ze Galaxy S Pro nesklame), HD video potesi, co je pre mna dolezite, konecne vidim blesk - hoci len dioda, ale vdaka aj za nu... Na novy Samsung sa naozaj tesim...
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od -pekr- »

No ještě tak rok až dva, a taky budu chtít posunout někomu v rodině svůj TouchPro2. Akorát se rozhoduju, jestli do budoucna budu chtít HW klávesnici. Jsem celkem "upsaný" člověk, a tak mi ta na TP2 vyloženě sedí. Jsem zvědav, jestli HTC ještě někdy udělá mobil s HW klávesnici - TP3, a pokud jo, doufám, že tam bude Android a ne WinMo 7 :-)
legnaw
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř bře 11, 2009 10:15
Zařízení: HTC Desire AMOLED

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od legnaw »

mna zaujal strojcek Galaxy A (skoda ze len pre korejsky trh)...
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a-3294.php" onclick="window.open(this.href);return false;

vie niekto co je to za procesor "TI OMAP3440 720MHz processor"?
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od -pekr- »

OMAPy jsou řadou procesorů společnosti Texas Instruments. Na hraní si s embedded věcma jsem si pořídil jejich dev kit :-) TI jako firmu mám docela rád, dobrý přístup i k malým vývojářům ....
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od cryingfreeman »

legnaw píše:mna zaujal strojcek Galaxy A (skoda ze len pre korejsky trh)...
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a-3294.php" onclick="window.open(this.href);return false;

vie niekto co je to za procesor "TI OMAP3440 720MHz processor"?
Galaxy A bude aj v USA a europe
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od javak810i »

Hmm ten Galaxy A vypadá také dost slušně. Jen o trochu menší display a pomalejší procesor. Pokud bude zajímavá cena, dobrá koupě.
Uživatelský avatar
skejpa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob zář 13, 2008 9:26
Kontaktovat uživatele:

Samsung Galaxy S Pro: První dojmy a upřesnění parametrů

Příspěvek od skejpa »

Krasny telefon podle parametru :) Skoro vse se mi libi, jen ten vzhled by mohli jeste doladit - hlavne vzadu. Takovej plastak je to - ale i to bych asi zkousnul :) Presne na takovej cekam od dob meho starickeho touch pro. silnejsi, s peti radama klaves a lepsim displejem :) (a s androidem)
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů