HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od Jiří Hrma »

Už dlouho se v kuloárech šuškalo o tom, že v HTC připravují Android zařízení s vlastní hardwarovou klávesnicí, ale podrobnější detaily zatím zůstávaly utajeny. Dnes však přišel server UnviredView s dalšími informacemi, které nám pomohou odhalit bližší podobu komunikátoru HTC Vision. Design by měl vycházet z HTC Desire (recenze), ale navíc zde najdeme i klávesnici. Obrázek přiložený k bleskovce berte pouze jako orientační a já doufám, že se v dalších týdnech skutečnou podobu modelu Vision dozvíme.

obrázek
Ilustrační obrázek HTC Vision: Inspirace u Desire + hardwarová klávesnice (ta na obrázku pochází z HTC Touch Pro2)

Hnacím motorem bude 1 GHz procesor Snapdragon, dočkáme se kapacitního WVGA displeje a 5 nebo 8 MPx fotoaparátu s automatickým ostřením a snad i přisvětlovací diodou. Zatím se neví, zda HTC Vision naservíruje novou verzi systému Android 2.2, která byla včera představena, nebo pojede na "starší" 2.1. Samozřejmostí bude přítomnost uživatelské nadstavby v podobě rozhraní Sense.
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Jistě, je to obrázek vyroben v Photoshopu, ale něco podobného by se mi líbilo. To to nemohli dát vědět, předtím, než jsem si koupil Desire? :-)
S4crifice
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: ned pro 20, 2009 14:14
Zařízení: Xiaomi Redmi 1S + CM 11/12
Kontaktovat uživatele:

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od S4crifice »

Hh, klávesnice z Touch Pro 2, jestli se nemýlím ... :) Ale také čekám na HW klávesnici od HTC s Androidem ... :)
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od Radek Hübl »

no parada neco takoveho na dnesni trhu zatim uplne chybi, uz dlouho se snazim do sveho TP2 dostat plnohodnotneho drojda :o)
nofxsak
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte srp 28, 2007 18:20
Zařízení: Samsung Galaxy SII
Bydliště: Rousínov

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od nofxsak »

tak přesně na něco takového čekám, chci si koupit android a rád bych vyzkoušel něco s HW klávesnicí... pokud to bude mít tloušťku menší než 14mm tak je to můj favorit - Milestone je důkaz, že jde udělat tenký telefon s QWERTY tak doufám, že to neskoní a neudělají z toho cihlu (12mm u diamonda a HD mi naprosto vyhovuje - i když ještě tenčí by neuškodil...)

pokud jde o design, nejsem náročný - líbí se mi tento a uplně by stačil :-)
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od Cleric »

No, tak až tohle vyjde u nás na trh tak Desire prodávam a beru tohle. hardwerová klávesnice je přesně to co mi chybí na Desire. Jinak je to parádní zařízení.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od NeoPlex »

jojo klavesnice z touch pro II :) no ja nevim, na Desire se v landscapu pise nadherne... do tehle doby jsem vzdy jako hlavni zarizeni pouzival s HW klavesnici (Wizard, Universal, Wings, Kaiser), ale u Desire mi to ani trosku nechybi :) tak proc si kupovat tlustsi a tezsi zarizeni? Aspon takhle uvazuju ja..
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od Nyny »

Pokud by HTC vyrobilo Desire s klavesnici co ma Pro 2, tak to je presne to, co chci.

Stale vaham, zda mam jit do Desire a Droida bez HW klavesnice, nebo do Pro 2 a WM 6.5 s HW klavesnici a tohle by moji nerozhodnost vyresilo.
amper
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon dub 12, 2010 7:52
Zařízení: Htc Desire

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od amper »

hura. fakt sa na to tesim!!! HTC android s QWERTY konecne :)
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od Radek Hübl »

Nyny píše:Pokud by HTC vyrobilo Desire s klavesnici co ma Pro 2, tak to je presne to, co chci.

Stale vaham, zda mam jit do Desire a Droida bez HW klavesnice, nebo do Pro 2 a WM 6.5 s HW klavesnici a tohle by moji nerozhodnost vyresilo.
Porad tu mas moznost kopit TP2 a nalej tam Drojda ;-)
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od Jiří Hanč »

MAO, neřikej, že to vyladili do stavu pro běžný používání :)
Na zeřízení s takovými parametry jsem, jako řada dalších, čekal.
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od Radek Hübl »

zalezi co je u tebe bezne pouzivani ale cca 14 dni jsem s tim zil, kazdopadne neni vsem dnum konce ;-) vratil jsem se zpet k WM 5.6.3 hlavne kvuli vetsi spotrebe ;-)
vlasta
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: ned říj 21, 2007 16:04
Zařízení: HTC Advantage a Omnia 7.
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od vlasta »

Opravdu nechápu, že tu halucinujete nad androidem s klávesnicí, vždyť T- Mobile G1 je už venku skoro dva roky? :)
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od Radek Hübl »

ale G1 je absolutne nepouzitelnz a drojda ma v tak silene verzi ze se to neda povazovat za adrojda a ta klavesnice taky hruza... nerealne pro dlouhodobe pouzivani...
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od NeoPlex »

no portovany droid krome silene spotreby baterie nema myslim (nebo nemel) doreseny BT a jak kdy fungujici wifi.. nemluvim o tom, ze se mi spousta hovoru nezobrazila vubec... takze jsem portovaneho droida driv pouzival jen jako takove testovaci prostredi, ale pro bezny provoz ani nahodou :)
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od Kato »

MAO píše:ale G1 je absolutne nepouzitelnz a drojda ma v tak silene verzi ze se to neda povazovat za adrojda a ta klavesnice taky hruza... nerealne pro dlouhodobe pouzivani...
Tak tady ti budu jakozto spokojeny uzivatel prave G1 naprosto jasne oponovat. Ta silena verze byla mozna v puvodni 1.0 verzi Androida, ovsem s aktualizaci na 1.5 ci dokonce 1.6 tohle naprosto postrada smysl. Ten system je velmi dobre vyladen (v ramci moznosti). Jako ano - G1 je HW slabe zarizeni (a jeste znatelne podtaktovane), se slabou vydrzi baterky a "divnym" mechanismem klavesky. Ovsem ta klavesnice ma neco do sebe - ze zacatku jsem si na ni musel zvykat (coz se mi nikdy u predchozich zarizeni nestalo), ovsem pote jsem na ni psal fakt nejrychleji zatim vubec, naprosto bez preklepu a zaradil bych ji co do "kvality pouzitelnosti" tesne na druhe misto za Touch Pro 2.
No a navic po opravdu hodne letech s WM jsem G1cku koupil jenom jako "docasne reseni na nezbytne kratkou dobu, nez to prodam a koupim neco poradnyho s WM" --> vydrzela mi 9 mesicu a kdybych ted nemel policeno na Desira, tak ji jeste nejakou dobu bez vyhrad (resp. s mene vyhradama nez k vetsine WM cihel bohuzel) pouzivam. Takze tvrzeni "nerealne pro dlouhodobe pouzivani..." si hodne rozmysli priste - me si ziskala a rozhodla o jasnou migraci od WM :P
Uživatelský avatar
skejpa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob zář 13, 2008 9:26
Kontaktovat uživatele:

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od skejpa »

Tohle je presne to na co tu ceka velka spousta lidi vcetne me :-) Zatim to nacasovani vypada akorat :) 2 roky s touch pro 1 a pak tohodle krasavce. WP7 to asi urcite nebude muj dalsi system a Android zacina nabirat pekne na obratkach :-) No a HW klavesnice, to je samozrejmost ;)
QxStyles
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon úno 09, 2009 19:42
Zařízení: Samsung Galaxy S
Bydliště: Švantlova 144 Písek
Kontaktovat uživatele:

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od QxStyles »

Ano, to je to zařízení, které na trhu s Androidy chybí. Většina Androidů má akorát dotykový display a žádnou hw klávesnici. (která je supr na chatovaání, surfování atd.) Pokud jí ovšem má, tak nemá zase 1GHz procesor a 512 mb ram.
Croog
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv zář 03, 2009 18:29
Zařízení: Nokia E70

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od Croog »

Snad to nebude stejně těžké jako Milestone, protože to už bylo moc. Těším se!
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

HTC Vision: Převlečený Desire s hardwarovou klávesnicí

Příspěvek od Jiří Hanč »

QxStyles píše:Ano, to je to zařízení, které na trhu s Androidy chybí. Většina Androidů má akorát dotykový display a žádnou hw klávesnici. (která je supr na chatovaání, surfování atd.) Pokud jí ovšem má, tak nemá zase 1GHz procesor nebo 512 mb ram.
Ono, pokud má Snapdragon, tak ta RAM má okolo 512MB :)
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů