Nastavenie SDK

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
TMa24
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob bře 06, 2010 9:20
Zařízení: Desire

Nastavenie SDK

Příspěvek od TMa24 »

Väčšina ľudí nebude vedieť používať ADB (Android Debug Bridge) vôbec, ale ak sa chcete naučiť alebo chcete vedieť trochu viac technických zäležitostí Androidného telefónu, tu je návod, ako si to nastaviť.

I. Nastavenie SDK

1. Stiahnite si najnovší Android SDK od Googlu

Kód: Vybrat vše

http://developer.android.com/sdk/index.html
2. Rozbaľte Android SDK.Zip súbor na dick C: (cesta C:\AndroidSDK)

3. Na telefóne, kliknite na tlačidlo Nastavenia > Aplikácie > Vývoj a uistite sa, že Ladenie USB je odfajknuté.

4. Pripojte telefón k počítači pomocou kábla USB (je potrebné ďalej). Je potrebné povedať že je to inštalácia ovládačov pre užívateľov Windowsu.

! UPDATE 12.01.09 - Ak používate Windows 7 preskočte kroky 4 a 5.

5. Potom, čo nainštalujete ovládače choďte do Štart menu a zadajte príkaz cmd do vyhľadavacieho riadku (Vista alebo vyšší), alebo kliknite na tlačidlo Spustiť zadajte príkaz cmd (XP), otvorí sa príkazový riadok.

6. Zadajte nasledujúce na okno príkazového riadku (stlačení klávesy Enter na konci každého riadku):

cd\
cd AndroidSDK\tools\
adb devices


Mali by ste vidieť poradové číslo pop-up, je to výrobné číslo telefónu. To znamená, že je všetko nastavené ako má byť.

Ak nemáte zobrazené poradové číslo, potom si musíte znova nainštalovať ovládače.

II. Preinštalovanie ovládačov (Ak sa nenainštalovali správne v časti I)

1. Stiahnutie USBDeview

Kód: Vybrat vše

http://download.cnet.com/USBDeview/3000-2094_4-10614190.html

2. Aj keď je telefón stále pripojený, otvorte USBDeview a triedte podľa výrobcu. Nájdite všetky HTC ovládače a odstráňte ich všetky.

3. Potom, čo boli všetky odstránené, odpojte telefón od kábla USB a znovu ho pripojte.

4. Správne ovladače by sa mali nainštalovať automaticky (skontrolujte ovladače, jeden by sa mal ukázať ako ADB Device driver).

5. Ak to chcete zistiť, choďte do prístroje (alebo správa počítače pre staršie verzie Windows) v ponuke Štart kliknite na "Android telefón". Kliknite na kartu Hardvér, a pozrite sa na zoznam ovládače pre ADB rozhrania podľa typu.

* V opačnom prípade, ak nechcete zobraziť ovládač ADB pre Váš telefón potom nainštalujte ovládače pre Váš konkrétny telefón manuálne.
Stiahnite ovládače Vašho telefónu a kliknite na Update Driver>Browse>Let me pick>Computer>Have Disk>Browse> Potom vyberte ovládač, ktorý ste stiahli nižšie:

Motorola Droid Ovládače

Kód: Vybrat vše

http://www.4shared.com/file/176972457/71b70419/usb_driver.html
(Rozbaľte súbor, akonáhle si ho stiahnete).

Motorola Cliq Ovládače

Kód: Vybrat vše

http://developer.motorola.com/docstools/library/Installing_Motorola_Handset_Drivers/
(postupujte podľa pokynov na stránke).

Nexus One Ovládače

Kód: Vybrat vše

http://www.megaupload.com/?d=1GPDBSM4
(Rozbaľte súbor, akonáhle si ho stiahnete).

!! Môžete tiež ísť do Device Manager> kliknite pravým tlačidlom myši na Android telefón > Vlastnosti > Update Driver > Browse My Computer > Choďte do SDK android zložky a kliknite na tlačidlo ovládača USB priečinok kliknite na tlačidlo OK a je potrebné nainštalovať ovládače ADB.! !

5. Hotovo! Teraz môžete použiť ADB a zmeniť Váš telefón prostredníctvom počítača.

III. Niektoré bežné ADB / Fastboot Príkazy

ADB Príkazy:

Adb devices - uvádza, ktoré zariadenia sú v súčasnosti pripojené k počítači
Adb install <packagename.apk> - vám umožní inštalovať Android aplikácie do telefónu
Adb remount - opäť pripojí váš systém v režime písania - to vám umožní meniť systémové súbory na Vašom telefóne pomocou ADB
Adb push <localfile> <location on your phone> - umožňuje vkladať do Vášho telefónu filesystem
Adb pull <location on your phone> <localfile> - vám umožní sťahovať súbory z vášho telefónu súborový systém
Adb logcat - spúšťa vypisovaciu pamäť ladiacích informácie z Vášho telefónu do konzoly - užitočné pre ladenie Vašich aplikácií


Fastboot Príkazy:

fastboot devices - uvádza, ktoré zariadenia v fastboot režime sú v súčasnosti pripojené k počítači
fastboot boot <filename> - booty a ROM, uložené na Vašom počítači zvolenom nazve zložky
fastboot flash <partition> <filename> - flash ROMky, uložené na Vašom počítači, môže byť oddiel jedným z (boot, recovery, system, Userdata)

prekladal som to z angličtiny, takže...mne to funguje :wink:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nastavenie SDK

Příspěvek od Jiří Hrma »

Opravdu pěkné návody co si tady na fórum dal, dobrá práce! Topnu je, ať jsou na očích.
Honza Bouma
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: ned kvě 18, 2008 10:49
Zařízení: SE Xperia X10
Kontaktovat uživatele:

Nastavenie SDK

Příspěvek od Honza Bouma »

Jak, prosím, nainstalovat driver pro SE X10? Nějak se mi nedaří...Díky
milo1
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 30, 2010 19:59
Zařízení: XPERIA X10i

Nastavenie SDK

Příspěvek od milo1 »

Na Sony Erichsone XPERIA X10 mi pri instalacii pruvodcem vypíše: Ovladač pro tento hardware nelze inicializovat. (Kód 37)

Obrázek
Uživatelský avatar
meec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: pon dub 12, 2010 20:32
Zařízení: SE w810i, HTC Desire
Kontaktovat uživatele:

Nastavenie SDK

Příspěvek od meec »

Díky za návod...opravdu mi pomohl :) díky...
kiklop
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 22, 2012 21:21
Zařízení: HTC DESIRE

Nastavenie SDK

Příspěvek od kiklop »

nemuzu prijit na to jak preinstalovat ty ovladace v pocitaci.ve spravci souboru mi to furt ukazuje my htc misto toho adb interface.
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů