Přechod z WM

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Přechod z WM

Příspěvek od Daidalos »

Ahoj všeci..
Mám už 3 Windows mobile zařízení,což je na můj věk myslím si dost.Bohužel mi poslední dobou začíná WM docela vadit.
Proto mam na vás pár otázek,protože jako muj další mobil zvažuji Motorolu droid,případně HTC Bravo.
Na WM mi rozhodně nejvíce vadí,že je dosti zasekaný i na dobrých mobilech(což je mnohdy vina výrobce) takže hned první otázka jak je na tom Android s rychlostí? Docela mne překvapilo že Motorala má jen 550 mhz procesor,což je k udivu.Další věc která mi na WM vadí jsou špatně(na můj vkus) hry. Takže sou na Adroid lepší (3D) ?
A co mi ale zas na WM vyhovuje je jeho svoboda,tím myslím že se v podstatě dá předtvořit obrazu svému.Také,že je havo dobrých aplikací,které vám dělají spustu dobrých věcí (různé aplikace využívající senzory,patche a tak).
Takže dá se Androi nějak takhle přizpůsobit a jak je na tom s takhle dobrými aplikacemi? Jinak aplikace se dají stahovat i z netu (zadarmíko) nebo jedině přes nějakej ten Store?
Aby jste to správně pochopili,nechci si koupit zařízení za 13000 a skoro nic s ním nemoci jako s Iphonem..
Další otázka,jak je to s tím ROOTnutím co to je? A dají se flashovat jiné ROM.
Popř. má i Android (u HTC) takovou podporu na XDA nebo tam je víceméně na okrasu?
Taky jsem si všiml,že mívají kapacitní displeje,dají se pohodlně ovládat?
To je asi vše,všem děkuji za opdpovědi a omlouvám,že zakládám nový topic,popř. ve špatné sekci.
Nejlepe kdyby také napsal svoje názory někdo kdo přešel z WM.
Ještě poslední otázečka,nevíte někdo kde by se dal v Praze Android vyzkoušet? Popřipadě nemá někdo Motorolu droid a nemohl by napsat svoje dojmy :?:
Dík všem :!:
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

Přechod z WM

Příspěvek od mvp »

- HD2 , Samsungy od i780 výše , tedy i900,i8000,B7620/10,Asus P565 .... nove Acery jsou sviznejsi / pripadne stejne rychle jako Android na jakemkoliv doposud vydanem zarizeni (prekreslovani displaye je na uvedenych wm plynulejsi , "hladsi")

- aplikace - tak profesionalni softy jake jsou na wm na Androida neexistuji , at placene nebo free - obojiho je relativne dost , ale srovnani s vyspelymi aplikacemi na wm je temer nemozne

- kapacitni display - stejne jako u wm , tedy vlastne zatim jen hd2 ma omezeni oproti ovladani stylusem - diky "obrimu" displaye vsak krome par ficur jde vse velice pohodlne

- podpora .... srovnatelna s xda-develop neexistuje ani v nejmensim

- hry na wm existuji slozitejsi ,graficky vymakanejsi vcetne emulace hernich konzoli , na androidu je vyber velmi omezeny a vyspele 3D hry srovnatelne s hrami na wm nejsou (urcite si nezahrajes quaka,ci dalsi tituly ktere mas na pc)

teoreticky se da na androidu delat temer vse co na wm , bohuzel v praxi s vice ci mene omezenymi moznostmi ... a funkcnosti , o vyspelejsich funkcich - pripojeni se k wifi routeru a sdileni dat ci vyuzivani dat s pc v siti , ovladani vzdalene plochy , vyuziti zarizeni jako modemu, vyuziti zarizeni jako wifi router , streamvidea s pc pres wifi nebo bt , prehravani filmu bez konverze a xxx dalsich veci na Androidu mozne zatim neni a hned tak nebude

srovnani s wm s hlediska moznosti , softwarove vybavenosti , moznosti customizace prakticky ani neni mozne

Tim nechci Androida odeslat na pohrebiste , srovnavat ale s wm v takhle konkretnich vecech moc dobre nejde , mozna pozdeji za par let jestli se toho tenhle OS dozije (google je financne silny , takze verim ze to potlaci dal)

Rozhodne je to pouzitelne zarizeni , da se s tim delat spouta veci , ale pro cloveka ktery UMI vyuzit a vyuziva wm , nejenom jako telefon ale hlavne jeho moznosti jako pda je "prechod" prakticky" nemysliteny .... (to nepredpokladam ze je ale tvuj pripad takze to klidne skus :-) , treba milestone je velice sympaticke zarizeni
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Přechod z WM

Příspěvek od Daidalos »

No právě že mám Samsung B7610 a svižnost(rychlost) velice špatná,a bohužel už je to třetí zařízení u kterého to tak je,a proto si říkám,že to bude asi tím WM.
Co se týče těch her tak jsem tedy žádné opravdu vymakané nespozoroval (Experiment 13 je ale opravdu dobrá).
Pokuď je to opravdu tak,že se systém nedá tak upravit,asi na něj přecházet nebudu.Protože opravdu nevyhodím tolik peněz za zařízení,se kterým skoro nic nemohu.U WM ho také tak kupuju,ale naštěstí je spousta lidí,kteří ten systém i mobil upraví k nepoznání :-)
To bych si spíš koupil nějakou hloupou Nokii se Symbianem,za polovinu peněz a nemusel bych se párat s Droidem .
No ještě počkám na názory ostatních,přece jen dříve jak na nový rok si stejně nic kupovat nebudu.
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

Přechod z WM

Příspěvek od mvp »

Treba u tech Samsungu je - firemni rozhrani docela bidne (TouchWiz) , ale v tom tkvi prave ta vyhoda a moznosti wm , TW vyhodis a zarizeni si uzpusobis podle sebe , to u Androida moc dobre nejde , respektive velice omezene . Je otazka jestli to umis vyuzit , pokud ne - coz je dnes jiz velka cast uzivatelu wm tak je treba vhodnejsi i Android .
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Přechod z WM

Příspěvek od Daidalos »

Právě o tomhle mluvím,že se mi u WM nejvíce líbí jeho přizpůsobitelnost..
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Přechod z WM

Příspěvek od pk »

Tak trosku poopravim uzivatela mvp. Ja som pred par dnami presiel z WM (mal som 4. zariadenia a posledne bol samsung i780). Presiel som na HTC Hero (tmobile g2). A musim napisat ze podpora na XDA developers je pre kazde HTC zariadenie. Konkretne pre Hera je na dobrej urovni. Je k dispozicii vela romiek a podpora je ako ma byt. Cize ak chces romky kup radsej HTC.

Co sa tyka procesoru u Moto Droida/milestone je to presne ten isty ako pouziva iPhone 3GS, Palm Pre, Nokia N900, SE Satio.. Cize to znaci ze procesor to zly nebude. Jeho maximalny takt je 600 mhz. Palm pre ho ma podtaktovany dokonca na 500 mhz a je svizny.

mvp uz si mal niekedy android v ruke ked to pises? :-)

Nemas sa coho bat.. tiez som mal trosku obavy ale som spokojny. To co na WM islo zlozitym nastavenim (pripadne neslo) je na androidovi uplna samozrejmost. Neviem o akych profi aplikaciach to pisal ale pochybujem ze 15 rocny chalan potrebuje "profi" aplikacie :) Hier je na androida dostatok a ak chces hrat 3D skvele hry ostava ti len iPhone ;-).

Co sa tyka rychlosti systemu je na dobrej urovni aj ked stary qualcomm 7200A 528 mhz neni nic moc optimalizovali ho solidne. Pri lepsom procaku to bude este lepsie.

Ja nelutujem zatial ze som presiel na androida. Na WM som nezanevrel ale android je omnoho modernejsi system a rychlejsie sa vyvyjajuci ako WM.

Kapacitneho displeja sa bat nemusis.. vsetko je na to prisposobene. Na rozdiel od WM :-)
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

Přechod z WM

Příspěvek od mvp »

Nebudu se bavit o tom co chce 16rocny chalan , ale jake jsou moznosti pristroje - no a to presne plati to co pisu . Omezene , nedotazene moznosti , vykon u Milestone nestaci ani na video - coz predpokladam by i 16rocny chalan vyuzil , nejenom vykony , chybi i rozumna aplikace na prehravani . Proste je toho moc co musi Android dodelavat aby se mohl tvarit jako konkurence pro wm ...... Pro uzivatele bez vetsich naroku a neovladajicich / vyuzivajicich moznosti wm je treba Milestone pekny kousek - moc hezky kus HW .
Co se tyce kapacitniho displaye - ano "temer" vse lze co umi Android delat lze ovladat prstem , to co lze bezne delat u wm a je s kapacitnim displayem problem jsou funkce ktere Android vubec nezna ...... takze neni treba se s tim trapit :-D
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Přechod z WM

Příspěvek od pk »

Len kontrolna otazka.. Mal si uz niekedy Androida v ruke? na dlhsiu dobu..

Napis mi nejaky dokaz ze su moznosti obmedzene pri androidovi. Video player zatial na urovni coreplayeru neni to viem. Ale nemyslim si ze to je zrovna "profi" aplikacia. Co je to profesionalny soft podla teba mi vysvetli .

edit:
Ale toto vlakno je o tom co potrebuje 15 rocny chalan.
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

Přechod z WM

Příspěvek od mvp »

Aha,nepochopil jsem ze se bavime o nactiletych detech , myslel jsem ze topic je o prechodu s wm na androida - mozna ale to u vas znamena neco jineho :-D Profesionalni provedeni aplikaci ... prakticky s jakehokoliv odvetvi .
Office (excel,word,powerpoint) co chces u Androida postavit proti baliku SoftMakeru ?? ani v zakladnich vecech vubec NIC
Video - Coreplayer , TCPMP a hafo dalsich .... ani jeden nelze ani zdaleka srovnat
Kalendář . PIM co lze srovnavat s PocketBreeze , TouchCalendarem , ThunbCalem , PocketInformantem ??? ani vzdalene nic
Network , vzdalelene ovladani plochy , VPN , wifi-router ! , sdileni a vyuzivani site a souboru , stream s PC nebo sitovych disku - pres wifi , nebo i BT atd .... u Androida NEEXISTUJE
Navigace na leadry typu TomToma,iGO,Navigona,Garmina ..... lze srovnavat s orezanou Motonav,nebo ndrivem ? alespon pouzitelny - nikoliv srovnatelny copilot s androidu2 ani nejede ...
ebook co lze srovnavat s Mobipocketem , nebo idealne nyni s AllReadrem ci dalsimi - vubec nic !! jedna umi txt,druha pdb ale vsechny bez moznosti nastaveni , uprav ... tezka bida
foto o srovnani s PocketArtistem se ani nepokousej - to je moznsotmi na urovni vlastne Photoshopu pro PC , na Androida jsou asi dve ktere umi zesvetlit , odbarvit , oriznout .... ale uprava levelu , filtry , vrstvy !! neexistuje
telefonni aplikace - dialer , kontakty a prace s nimi no , o tom snad ani neni potreba psat , to je snad nejveselejsi sprym na Androidu ..
obecne nastaveni zarizeni - profily atd s moznostmi PhoneaAlarmu rozhodne nemuze soutezit ani ear ani ta druha - nemohu si vzpomenout na jmeno ... moznosti nastaveni jsou tak na 1/10 urovne PA ...
Počasí PocketWeather,SPB a další .... funkcemi to jsou de-facto profesionalni meteorologicke softy - u Androida neni nic podobneho , funkcne zdaleka ani se priblizujici ....
Už jen zkratkou AutoCAD ! ,tvorba mapovych podkladu v CADu , kreslici , graficke programy atd,atd ...

No ... to by bylo na dlouho aby to bylo vic konkretni a abych obsahnul vsechno ... proste to tak je . Srovnavat Androida s WM a jeho moznostmi v soucasne dobe (jestli vubec nekdy) neni mozne .
Android je pro nekoho jineho .... , ne a pro aktivniho uzivatele wm .
Pokud je uzivatel toho typu ze pouzival TF3D a vlastne pouze nativni - wm , nebo firemni - vyrobce aplikace , neni problem Androida pouzivat (samozrejme nesmi chtit video,poradnou navigaci + par dlasich veci) a bude spokojeny - pokud se mu libi HW - (treba milestone je hooodne sympaticky) .... uzivatel ktery pouzival misto TF3D SpbShell uz se bude trochu vztekat jelikoz prostredi Androidu je vlastne hodne podobne shellu jenze s pekelne omezenymi moznosti nastaveni , uprav atd. .. ....
Kdyz to shrnu ... uzivatel wm ktery si koupil wm jako telefon a pouze jako takovy ho vyuzival - super , neni problem .... slozitejsi uzivatel aktivne vyuzivajici i funkce PDA .... Androida mit proste nemuze - pokud chce zarizeni vyuzivat jak je zvykly ....
A je to .... ;-)
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Přechod z WM

Příspěvek od pk »

Narazal som na to ze sa pyta na prechod k androidu chalan co ma 15 rokov.. a ty tu spominas nejaky autocad co je ajtak nepouzitelny :-) Ano na WM je pochopitelne viac aplikacii ak ti ide o to. Ale vidno ze si androida nikdy neskusal. Office aplikacia je aj ked je platena - cize u nas sa neda kupit.
Video mas pravdu.
Na kalendar mas tiez kopu aplikacii na markete (je pravda ze som ich neskusal)
Remote desktop aj VNC aplikacie su, VPN takisto, router neviem.., ostatne sietove veci som neskusal.. takze potvrdit neviem.
Navigacie su: Sygic napriklad. Tomtom bude coskoro atd.
ebook readerov je kopa
na androida mas aj photoshop mobile ak ide o fotky a editorov je viac.. o ich kvalite neviem
na kontaktoch treba popracovat
na profily je tiez zopar dobrych aplikacii
pocasi je tiez viac na vyber

vidno ze si neskusal nikdy androida!
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

Přechod z WM

Příspěvek od mvp »

Uz jsem to psal - asi budu muset znovu , Android je neco jako Palm - teoreticky umi skoro vsechno , v praxi je vsechno orezane bez vetsich moznosti - oproti WM aplikacim funkcne pouze castecne !! Pripadne na nem nelze provadet vubec .

Na rozil od tebe jsem vsechny ty aplikace zkousel a vim co umi , proto o tom pisu . To plati samozrejme i o WM , to co pises treba o Office je nebetycna kravina s nekolika stran - ze je DocToGo na Androidu placene je jasne , ale proc by neslo koupit to nevim , koupit samozrejme lze , neni problem , to plati i o QuickOffice - ale oboje to jsou aplikace s asi tak 1/100 moznostmi oproti SoftMakeru nebo nakonec i o Office primo ve WM ! Stejne plati o PhotoshopMobile , o tomu pisu nahore , umi nekolik zakladnich veci ale srovnani s treba PocketArtistem neni mozne !!
Vse plati i o kalendarich a vsech dalsich vecech ... jsou , o tom neni pochyb - ale oproti wm aplikacim jsou to softy s MNOHEM mensimi moznostmi,funkcemi a tim padem vyuzitelnosti !!!
U tebe je problem ze nevis o cem pises - at je to o softu WM nebo i o aplikacich na Androida , to se nemame o cem bavit .... ze "neco" je to vim , otazka je co to umi , dela a s cim je to mozne srovnavat - a takovouhle debatu spolu vest nemuzeme :-D

Jen abys vubec tusil proti cemu apliakace Androidu stoji - treba
PocketArtist http://www.conduits.com/products/artist ... .asp?print
SoftMaker http://www.softmaker.com/english/ofp_en.htm
PhoneAlarm http://www.pocketmax.net/pA_User.pdf
PocketInformant http://download.pocketinformant.com/9/Reference.pdf

Zkus se tim prodloubat ..... at mas predstavu co chces obhajovat :-D
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Přechod z WM

Příspěvek od Daidalos »

:-D Tak aby bylo jasno nejsem žádný 15 letý chalan..já jsem 15 letý smartmaniak ;-)

Jinak zatím asi přece jen zůstanu u WM,teď jsem chytil druhý dech.I Když mi dost chybý ty hry (herní duše se nedá zapřít)
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

Přechod z WM

Příspěvek od mvp »

her mas na wm pytel , urcite vic nez na droida .... hezke kousky ma treba gameloft
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Přechod z WM

Příspěvek od pk »

Sorry tak 15 rocny smartmaniak :-)

mvp: skusal si osobne tie aplikacie?

ja netvrdim ze vsetky tie aplikacie su na 100% zrovnatelne s WM. V niecom su mozno horsie v niecom mozno lepsie.. Mne ide o to ze tu pises obcas aj bludy a polopravdy a nevyskusal si to. Ja sa do krvi bit za to android je lepsia platforma nebudem lebo este neni. WM pouzivam uz peknych par rokov a viem ake su jeho silne a slabe stranky. Android nemam dlho ale viem ze sa mi zacina viac a viac pacit a ubezpecujem ta ze niesom TF3D uzivatel. Nepouzival som nikdy nic ine ako vytunovany today na wm. Ale sme asi uz OT. Chalan si uz vybral a je to pase..

Je vidno ze kazdy z nas ma uplne iny pohlad na funkcnost telefonu.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Přechod z WM

Příspěvek od Daidalos »

No upřímně jsem si zatím nevybral. Oba máte dost přesvědčivé argumenty.U WM zůstanu určitě do konce ledna,pak bude záležet na tom kolik budu mít peněz a případně si koupím HTC Bravo,protože do Milestone se mi moc nechce(údajně je dost HW slabá) a HTC ma na XDA dobrou podporu.

Asi sem trochu vyvolal Flame war co? :-D
Jinak Office moc nepoužívám,leda ve stavu nouze když nemůžu na PC.
Her je na WM opravdu hafo,ale zatím jsem nenarazil na nějakou opravdu graficky promakanou (snad až na Experiment 13)
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Přechod z WM

Příspěvek od pk »

Tak trosku flame tu je :) asi aj zbytocny.. Ja som len chcel povedat ze z tvojho pohladu prechodom na androida urcite nestratis.. Hier je dost tiez na android ale ak chces zariadenie na hry tak je len jedna moznost a to je iPhone. Mimochodom velka vyhoda je android market kde mas vsetko pohromade. Ja som sa tiez dlh rozhodoval a nakoniec nelutujem. Zatial ;-)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Přechod z WM

Příspěvek od YAMATO »

Jistě, je to vše o preferencích. Nicméně klady WM, obrovská přizpůsobitelnost a roky náskoku v aplikacích, prostě přehlédnout nejde.

A také další oblíbené flame thema, odporový vs. kapacitní display - např. aplikaci typu PocketArtist si na kapacitním prostě nelze představit.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Přechod z WM

Příspěvek od pk »

WM bez rezistivneho displeja si neviem predstavit.. Cize tam je to nutnost! U androidu nemas na vyber.. s rezistivnym su len nejake lowendy.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Přechod z WM

Příspěvek od YAMATO »

Však právě. I zastánce Androida musí uznat, že některé věci prostě na kapacitním displayi nejdou (stylusy se zatím ukázaly být chimérou). Stejně tak je dost absurdní házet WM na kapacitní display (samozřejmě se navážím do HD2), kde nejde ani zdaleka plně využít jeho klady.

Prostě hádky WM vs. Android jsou zbytečné, každý je jiný, každý má klady jinde.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Přechod z WM

Příspěvek od pk »

Je to tak.. nastastie android je celkom dobre optimalizovany na kapacitny displej. Uz som si na to ako tak zvykol.. ale pisanie na G2 je stale nocna mora pre mna :-) aj ked sa to uz lepsi.. zvykam si. Este landscape to ide celkom dobre ale piditlacitka pri normalnej klavke su pekne na nervy. Tam by stylus pomohol dost (pripade aj nehet)
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů