Existuje vůbec efekt. aplikace na zapamatování si slovíček?

Zajímavé programy a aplikace pro Android
Odpovědět
martinzemlicka
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 26, 2013 2:02
Zařízení: HTC Desire Z

Existuje vůbec efekt. aplikace na zapamatování si slovíček?

Příspěvek od martinzemlicka »

Potřeboval bych poradit efektivní aplikaci na naučení se němčiny do Androidu.
Hlavně na slovní zásobu, nějakou gramatiku ze školy znám a základní věci taky, vyjádřit se dokážu.

Zkoušel jsem jich několik (z toho 3 komerční).
Všechny mají hezké obrázky na klikání (např. vyber správnou variantu 1 ze 6), mluví u toho řečník, někde jsou i věty a občas se tam i něco opakuje.

Zmíněné zkoušení "vyber 1 ze 6" je možná líbivé, ale dost mékké kritérium toho, že dané slovo nebo větu člověk umí.
Je tam také omezená slovní zásoba (do 500 slov), která se spíše hodí na to, aby se člověk domluvil v cizině jako turista.
Ale ne na to, aby tam žil a pracoval.
Nebaví mě furt koukat do slovníku, když něco čtu v němčině, nebo potřebuju něco praktického napsat (např. mail).
Obzvláště, když si ty slova stejně nezapamatuju a musím tam pak příště koukat znova...

Zatím se mi nepodařilo najít žádnou aplikaci, která by člověka toho naučila víc a důkladně a navíc brala se dala příp. doplnit o nějaká slova (taková co opravdu potřebuju, ne jen ty, o kterých si autor myslí, že se budou hodit)
Nevíte někdo o něčem?
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Existuje vůbec efekt. aplikace na zapamatování si slovíček?

Příspěvek od radospol »

Pokial ti ide len alebo hlavne o slovicka tak urcite vies ze najlepsie sa ich naucit je si ich proste vtlct do hlavy. to ziadna apka za teba nespravi. A na doplnenie slovicok ktore potrebujes, pouzivam a najviac sa mi osvecuje, klasicky prekladac od google. Mas tam slovnicek fraz, kde si mozes napisat co chces. Sam si doplnam, vymazavam slovicka, frazy, ktore by som aj tak v ziadnej apke nenasiel a mam k nim pristup hned jak z mobilu, tak z webu, kedze pouzivas google konto.
David Podzimek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: úte led 24, 2012 9:49
Zařízení: iPhone 6 Plus, Nexus 5, iPad mini 2, Macbook Air

Existuje vůbec efekt. aplikace na zapamatování si slovíček?

Příspěvek od David Podzimek »

Já na slovíčka používal běžné noviny/články, každé slovíčko které nevíš si vypsat bokem a takhle pořád dokola. Časem jich bude hledat stále méně. Samozřejmě to chce mít nějaké základy, ať víš kde se chytit ve větné stavbě apod.
Michal Hrubý
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 26, 2011 15:07
Zařízení: HTC DESIRE HD

Existuje vůbec efekt. aplikace na zapamatování si slovíček?

Příspěvek od Michal Hrubý »

Zkus AnkiDroid - hledal jsem docela dlouho a vyzkoušel kdeco, ale tahle aplikace nemá konkurenci (o které bych věděl). Z oficiálních stránek Anki jdou stáhnout balíky slovíček které si vybereš, nebo pokud máš vlastní slovíčka už nějakým způsobem v PC uložená, stačí je převést do textového formátu s kódováním UTF-8 (to umí např. Notepad++), oddělená tabulátorem a importovat do PC klienta, kterého taky stáhneš na jejich stránkách. Pak to jen synchronizuješ s vlastním účtem na Anki, odtud synchro s mobilem a můžeš začít se studiem. Výborná je tahle aplikace podle mě taky v algoritmu, který podle tvého vlastního hodnocení znalosti jednotlivá slova odkládá na později, nebo jejich opakování naopak stupňuje. Umí taky docela zajímavý grafy aktivit - např. kolik slovíček sis prošel v posledních dnech, atd.
nettopejr
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon srp 19, 2013 22:23
Zařízení: lumia 620

Re: Existuje vůbec efekt. aplikace na zapamatování si slovíč

Příspěvek od nettopejr »

Používáte to někdo? Teď jsem to objevil. Ale nemohu za nic přijít na to, jak filtrovat zkoušení podle štítků. Mám balíček 800 slovíček ostitkovanych dle lekcí. Umím filtrovat dle štítků v zobrazeni karet, ale neumím nastavit (vybrat) tyto karty ke zkoušení. [Používám android verzi]
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů