Chcete Siri pro Android v češtině?

Zajímavé programy a aplikace pro Android
ShaWn
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon říj 05, 2009 13:14
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Kontaktovat uživatele:

Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od ShaWn »

Začal jsem vyvíjet aplikaci pro Android, která bude fungovat podobně jako Siri v novém iPhonu, ale hlavně bude rozumět i mluvit česky. Mým cílem je, aby telefon dokázal odpovídat na jednoduché dotazy jako "Kde je Praha?", "Co je to počítač?", "Co nového ve světě?", "Jak bude o víkendu?" apod. Samozřejmě, když bude mít úspěch, tak budou schopnosti a dovednosti přibývat.

Teď ale to hlavní, na čem budoucí vývoj hodně záleží. Přihlásil jsem tenhle svůj projekt do soutěže a postoupil jsem mezi 100 semifinalistů, ze kterých se mezi 17.10. - 31.10. bude veřejným hlasováním vybírat 50 finalistů. Každý z těch padesáti, kdo splní svůj cíl, dostane 100000 Kč. Pro mě by to byla obrovská motivace to dotáhnout až do konce a přinést vám zajímavou aplikaci, kterou určitě plno lidí ocení.

Takže tímto bych vás chtěl poprosit o podporu v hlasování a abyste k tomu nepřišli zkrátka, tak odměnou za váš hlas bude účast v uzavřeném betatestování ;-)

Tady najdete podrobnosti o mém cíli http://vice.idnes.cz/stepan-sonsky-0fa- ... taveni_jid" onclick="window.open(this.href);return false;

Hlasovat můžete přímo na iDnes nebo prostřednictvím Facebooku: https://www.facebook.com/pages/%C5%A0t% ... 3643785772" onclick="window.open(this.href);return false;

Díky všem za podporu :!:

P.S. Případně kdo by mi chtěl pomoct ještě víc, sdílejte na facebooku událost: https://www.facebook.com/event.php?eid=204158642989787" onclick="window.open(this.href);return false;
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od niky79 »

Nechci té odradit, ale po přečtení první vety vidím, ze sis dal mesplnitelny cil.
ShaWn
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon říj 05, 2009 13:14
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Kontaktovat uživatele:

Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od ShaWn »

Je jasný, že to nebude umělá inteligence jakou známe ze sci-fi filmů, ale věřim tomu, že to co předvedu, bude jako splnění cíle stačit ;-) Hlasování už spustli, link jsem přidal do prvního postu. Díky!
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od AtoM. »

Přeju hodně štěstí. Snad ti to dopadne.

Ještě mě napadla jedna věc. Nešlo by udělat aplikaci, která by se napojila přímo na Siri a tvářila se jako iOS5?
Nevím sice jak to funguje, ale hádám, že všechny nahrávky Siri odesílá do Apple a tam se to zpracovává. Jako u Googlu.
Samozřejmě, že by fungovalo jenom jendoduchý vyhledávání a dotazy. Třeba napsání SMS, vytvoření upomínky nebo podobný propojení se systémem by byl problém.

I když celej siri je vlastně Wolphram Alpha s hlasovym vtupem a výstupem :D
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od jerry_stolarik »

A jak presne to mas vymyslene? Budes to delat jako Apple a Google? Nahraje se to co reknes a pak se to posle do cloudu. Nebo se to vsechno bude dit primo na mobilu?
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od Tom Vysoudil »

V telefonu by to asi zabiralo pekelene moc mista, pokud by tam musela byt cela databaze. Myslim, ze to bude zatracene tezke uvest do provozu. Ale drzim palce.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od jerry_stolarik »

No právě. Na telefon je to moc velké a náročné na procesor. Takže bude asi třeba nějaké datové centrum a to se trochu prodraží.
ShaWn
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon říj 05, 2009 13:14
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Kontaktovat uživatele:

Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od ShaWn »

Samozřejmě nebudu programovat něco, co už je vývojářům k dispozici, takže používam Voice Recognition API od Googlu a na mluvení Text to Speech SVOX, mym úkolem bude analyzovat text a správně zpracovávat dotazy s tím, že znalosti, které systém naučíte si bude pamatovat. Co všechno bude umět, jak bude fungovat a co mám v plánu implementovat zatím nechám pod pokličkou, kvůli konkurenci ;-) všechno se ale postupně budete dozvídat v průběhu vývoje. Díky za podporu!
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od GreenArrow »

niky79 píše:Nechci té odradit, ale po přečtení první vety vidím, ze sis dal mesplnitelny cil.
Však původní Siri bylo na App Storu od vývojáře,Apple to pouze stáhl ze storu,koupil to a předvedl to jako svou velkou inovaci :-D
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od niky79 »

Od vyvojare? Snad od firmy, kterou pak koupil za 200 mega.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od GreenArrow »

No dobře zase mě nechytej za slovo :-D
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od radospol »

Tom Vysoudil píše:V telefonu by to asi zabiralo pekelene moc mista, pokud by tam musela byt cela databaze. Myslim, ze to bude zatracene tezke uvest do provozu. Ale drzim palce.
To by naozaj bola ta databaza tak velka a narocne na procak?
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od premikkoci »

aspoň by konečně využilo ty vaše supermegavýkonné procesory :D
prcko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: pon pro 14, 2009 10:02
Zařízení: Lumia 920, 520

Re: Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od prcko »

Ono nieco podobne ako siri uz na markete je vola sa to voice actions. Neviem ci ma zmysel pracne vytvarat nieco co tu je. Mozno by sa dalo dohodnut s autorom na pocesteni aplikacie
ShaWn
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon říj 05, 2009 13:14
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Kontaktovat uživatele:

Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od ShaWn »

Voice actions je na ovládání telefonu, nepleťte si to. Moje aplikace bude zaměřená na vyhledávání informací. Zatímco Actions vám na váš dotaz vyhledá výsledky v googlu, moje aplikace vám na ten dotaz přímo hlasem odpoví ;-)
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od Pavel Vlasák »

V žádném případě nebude tato aplikace nikterak přehnaně aplikace vytěžovat systém. Chápu li dobře půjde o databázi vědomostí. Jediná hrozba je v tom, že jednoho dne se stane databáze příliš velikou, ale tento problém lze částečně eliminovat vědními obory. Prostě si jen uživatel zvolí před dotazem "Vědní obor" a podle toho dojde k načtení jedné z mnoha databází. Tedy není nutné, aby aplikace využívala pouze jednu databázi.

Mám návrh pro název aplikace. :)
Siri pro iPhone, Airi pro Android. :)

Airi: Zvolte vědní obor.
Uživatel: Matematika.
Airi: Zadejte svůj dotaz.
Uživatel: Ludolfovo číslo.
Airi: 3.1415926535

Dal jsem ti hlas.
Vacclaf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv pro 09, 2010 15:44
Zařízení: HTC DHD

Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od Vacclaf »

Tak, jak to píše Pavel Vlasák to vypadá dost dobře. Držím pěsti, ať se ti to povede. Až budu u PC, určo ti dám hlas.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od Radek Jahoda »

Airi bych moc nedával, Apple by ho mohl zažalovat za záměrné kopírování. Přece jen stejný účel, velmi podobné jméno.
Každopádně máš hlas.
ShaWn
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon říj 05, 2009 13:14
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Kontaktovat uživatele:

Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od ShaWn »

Díky za hlasy! Přesně jak napsal Pavel Vlasák, databáze se bude dělit na vědní obory a v RAM budou načteny jen pojmy o kterých se zrovna budete s telefonem bavit. Aplikace tak nebude nijak přehnaně náročná a kapacita vědomostí bude omezená jen kapacitou vaší paměťové karty ;-)
prcko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: pon pro 14, 2009 10:02
Zařízení: Lumia 920, 520

Re: Chcete Siri pro Android v češtině?

Příspěvek od prcko »

Shawn: skus sa pohrat s voice actoin trosku viac nieje to iba hlasove ovladanie. Skus sa opytat telefonu ako sa ma skus sa opytat ci ma deti skus telefonu povedat ze je sexy skus ho poslat do p*****e uvidis ako zareaguje
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů