Něco jako AE Keyboard Mapper pro Android? Vyřešeno

Zajímavé programy a aplikace pro Android
Odpovědět
Inarus
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř bře 19, 2008 20:31
Zařízení: Lumia 1320, Dell Inspiron 11 3147

Něco jako AE Keyboard Mapper pro Android? Vyřešeno

Příspěvek od Inarus »

Zdravím,
mnoho let jsem na WM používal prográmek AE Keyboard Mapper pro změnu layout na bluetooth klávesnici, abych mohl psát bez problémů háčky a čárky, prostě normálně česky. Nevíte někdo o něčem podobném pro Android? Používám HTC Desire Z, tak prostě program, s kterým si změním layout klávesnice na českou, když budu používat bluetooth klávesnici a a jakmile ji odpojím, tak si to zas přepnu nazpět na systémové nastavení, aby mi neblba hardwarová klávesnice v telefonu. Nikde nic takového nemohu najít. Prosím ;-)

-- doplnění předchozího příspěvku (úte zář 06, 2011 9:25) --

Nebo nějaký nápad jak na to jinak?
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Něco jako AE Keyboard Mapper pro Android?

Příspěvek od Pipa »

poradit neumím. ale samotného by me to zajímalo. takže pokud na něco přijdeš, písni to sem.

dík
lacibogi
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 09, 2011 22:43
Zařízení: HTC Desire

Re: Něco jako AE Keyboard Mapper pro Android?

Příspěvek od lacibogi »

Par tlacidiel dokaze namapovat app Dreamkeys, na markete som ju nenasiel, na googli ju najdete.

Alebo editovat /system/ usr/ keylayout/qwert. kl
Treba root.
Inarus
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř bře 19, 2008 20:31
Zařízení: Lumia 1320, Dell Inspiron 11 3147

Něco jako AE Keyboard Mapper pro Android?

Příspěvek od Inarus »

Tak sem přišel na to jak psát s bluetooth klávesnicí česky s diakritikou. I když to není tak úplně ono, tak to funguje.
Na androidforum.cz sem narazil na otázku psaní česky na HW klávesnici u Desire Z. Ukázalo se, že to lze řešit takto:
http://androidforum.cz/eska-hw-klavesnice-t8659-30.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Re: Česká HW klávesnice

od bazantik » pát 23. zář 2011 15:08:05

PRO verze není potřeba, šlo to i s Trial.
Výběru češtiny - (v Language -> Current Language) - je asi jedno, jestli QWERTY nebo QWERTZ.
v General settings zaškrtnout volbu "Physical keyboard"

a to myslím stačí - Custom Punctuation není potřeba (pro psaní na HW klávesnici nepoužívám) - navíc to při psaní na obrazovce zabírá místo, slovník T9 při psaní na HW klávesnici nepoužívám, takže jsem si v Text prediction zaškrtl i "No landscape suggestion".

To je myslím vše, ostatní nastavení jsem nechal na původních hodnotách (myslím). Teď je to úplně jiný psaní!

ě/é se píše tak, že chvilku podržíš e a poté ho ještě jednou krátce zmáčkneš (stejně u ú / ů).

Poprvé mi to blblo - při napsání mezery, případně napsání čárky mi napsané slovo zmizelo - měl jsem bordel v nastavení Text prediction (pokud se změní jen to výše napsané, tak se vám to dít nebude )
Mluví o soft klávesnici Smart Keyboard. Stahnul sem si trial verzi, pak sem na marketu nasel Czech for Smart Keyboard a nainstaloval. Poté se mi konečně bez dalšího softu navíc podařilo úspěšně spárovat a připojit hid bluetooth klávesnici (u mé jde přehazovat i na SPP a tak sem jí připojoval přes KeyPro). A pak už lze psát česky tím stylem jak je napsáno výše :-) :-) Akorát po prvním připojení mi klávesnice po chvíli přestala psát a nešla rozchodit, tak sem restartoval telefon a klávesnici vypnul a zapnul a už se zdá, že to jede snad bez problému. Akortát tedy znaky jako vykřičník a tak podobně si to rozházelo všude možně, otazník třeba musím psát se zmáčklým ctrl a alt, ale jde to ;-)
Inarus
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř bře 19, 2008 20:31
Zařízení: Lumia 1320, Dell Inspiron 11 3147

Něco jako AE Keyboard Mapper pro Android? Vyřešeno

Příspěvek od Inarus »

Nakonec sem to 100% funkčně vyřešil přemapováním kláves - http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=110&t=28717" onclick="window.open(this.href);return false;

//edit by matelkoxxl
Nedávaj odkazy do code, nie sme na warfóre :wink:
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Něco jako AE Keyboard Mapper pro Android? Vyřešeno

Příspěvek od Pipa »

takže mám nový poznatek co se týká českého layoutu na externí - hardwarové klávesnici,
řeší beze zbytku softwarek "External Keyboard Helper Pro". Sice je za 60 Kč, ale pro toho kdo chce psát plnohodnotně hardwarovou klávesnicí se to vyplatí. Nejenže má volitelné layouty pro různé jazyky, dokonce lze definovat vlastní layout, zkrátka super - doporučuju.

https://play.google.com/store/apps/deta ... VscGVyIl0.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů