Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Pravidla pro uživatele tohoto fóra, informace a novinky...
Odpovědět

Jaký barevný motiv fóra vám vyhovuje?

Anketa končí za stř zář 19, 2018 10:16

současný světlý (modrý)
2
20%
raději bych zpět tmavý (jako na starém fóru)
8
80%
 
Celkem hlasů: 10

Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od Jiří Hrma »

Vážení čtenáři,
omlouvám se za cca týdenní nedostupnost našeho fóra. Migrovali jsme na nový server a trochu jsme podcenili fakt, že phpBB3 (systém, na kterém běží fórum) není úplně kompatibilní s PHP 7, což způsobovalo, že nefungovaly registrace a především nebylo možné přidávat příspěvky. Nyní už je vše vyřešené a fórum je normálně funkční, přesto zde proběhne ještě jedna důležitá změna.

Na SMARTmanii bylo od samého začátku možné používat jeden společný účet jak pro web, tak pro fórum (nyní je to pro Wordpress, v minulosti to byl web postavený na Nette a ještě před tím systém MkPortal, na kterém SMARTmania začínala), nicméně systém phpBB3 už trochu zastarává, proto jsem se rozhodl, že v následujících týdnech fórum od webu oddělíme. V praxi to vlastně nic až tak neohrozí – uživatelé, kteří u nás už mají registraci, budou moci svůj účet používat jak pro přihlášení na web, tak i zde do fóra, ale noví uživatelé (kteří si vytvoří registraci po vypnutí „bridge“, který přihlašování jedním účtem na oba systémy zajišťuje), se s ním budou moci přihlásit pouze tam, kde se s ním zaregistrovali.

Nový návštěvník, který se po oddělení zaregistruje na web (Wordpress), bude tento login moci používat pro diskutování pod články, nikoliv ale na fóru. Stejně tak nový uživatel, který se zaregistruje na fóru, tento účet využije jen zde, nikoliv na webu. Pokud tedy někdo bude chtít využívat přihlášení jak na webu, tak na fóru, bude si muset vytvořit registrace dvě. Není to úplně ideální řešení, nicméně pro ty uživatele, kteří u nás už účet mají, se nic nemění, těm společný účet zůstává :-)

Jakmile „bridge“ pro WordPress a phpBB vypneme, dám o tom zde na fóru vědět. V souvislosti s phpBB také brzy proběhne aktualizace na nejnovější verzi 3.2.2 včetně nové šablony, která bude plně responzivní a optimalizovaná pro displeje telefonů.

V diskuzi na webu se také objevily komentáře o tom, že se fórum bude rušit. Nic takového rozhodně v plánu nemáme, jde pouze o oddělení (nových) uživatelských účtů. V dohledné době máme také v plánu vylepšit box v pravém sloupci webu, který zobrazuje poslední příspěvky z fóra.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Aktualizace na novou verzi fóra

Příspěvek od Jiří Hrma »

Ahoj všem na fóru,
dnes jsme provedli aktualizaci na nejnovější verzi phpBB fóra (3.2.2), se kterou přišla i avizovaná změna šablony (aktuálně se používá výchozí pro celé phpBB3 fórum a je plně responzivní, takže ji bez problémů můžete používat i na telefonech). Z tohoto důvodu také došlo ke zrušení podpory Tapatalku. V dohledné době samozřejmě změníme logo a také přemýšlím nad barevným motivem tématu - vyhovuje vám toto výchozí modré, nebo byste raději zpět tmavý motiv fóra? Hlasovat můžete v anketě výše.
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Re: Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od harmon »

A Bazar domršený jak na MobilManii - pokud prodám nemohu smazat jen upravovat - takže plno prodaných inzerátů tam bude smrdět.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od koumes »

Kdysi davno se tu psalo, staci do prvniho postu do nazvu tematu napsat "Prodano"
Pak se to maze.
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Re: Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od harmon »

Vidím tam nejen mé ale i cizí inzeráty kde je napsáno prodáno a jsou tam stále :(
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od koumes »

Ona na nekterych nesmazanych je mala ikona zamku,treba kvuli cene za danou vec,kvuli hadkam a tak.
Jinak se i zamknute posty mazou po delsi dobe.
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Re: Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od harmon »

OK Dík za vysvětlení.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Re: Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od Jiří Hrma »

A já jen doplním, že tohle je primárně systém pro fórum, nikoliv pro bazar - ten tu jen vznikl v rámci fóra. Ale mohu také prozradit, že chystáme zcela nový bazar, který bude přímo součástí webu na https://smartmania.cz ;-)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Re: Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od Jiří Hrma »

Honza.Mac: účet budete mít dnes večer zrušený (a s ním smazané vaše příspěvky). E-maily o zrušení registrace nezasíláme.
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Re: Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od myscho »

Inak nebolo by možné pridať sem na fórum tlačidlo "návrat na web" lebo držať dve stránky, ktoré sú jeden web oddelene mi príde trošku divné
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od htcjirka »

To me taky stve, ze tu neni tlacitko pro navrat na web..
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Re: Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tlačítko je přidané, na to jsem úplně zapomněl :-) Jinak zatím to vypadá, že budeme nasazovat zcela novou šablonu s tmavým motivem.
Uživatelský avatar
peter34
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte lis 28, 2006 13:15
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9, BlackBerry Classic
Bydliště: Ružomberok

Re: Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od peter34 »

Keď idem na stránku smartmanie s vypnutým uBlockom tak mi zospodu vybehne hláška o tom, že si ho mám vypnúť. Keď ho zapnem tak žiadna sa hláška nekoná :) Kde bude chyba? Prehliadač je Opera.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od Cleric »

Kdyby daný web nebyl přeplácaný reklamou, nejspíše jej i vypnu. Tak jak to mám na jiných webech, ale tady prostě ne! Aby cca 80% času načítání stránek zabralo jen načtení reklam :smt075 :smt075 ( nenašel blijícího smajlíka ) z toho je mi na zvracení......

Vím že se nějak musíte taky živit a obstarat chod fóra, ale vše má svoje meze.....
screenshot.png
(287.43 KiB) Zatím ještě nestaženo
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od htcjirka »

Bohužel, rad si klidne i Smartmanii predplatim, ale po vypnuti opravdu preplacano reklamou, takze Adblock nadále nevypinam, vypnul jsem s nim i to upozorneni.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Re: Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od Jiří Hrma »

peter34 píše: úte zář 18, 2018 11:35 Keď idem na stránku smartmanie s vypnutým uBlockom tak mi zospodu vybehne hláška o tom, že si ho mám vypnúť. Keď ho zapnem tak žiadna sa hláška nekoná :) Kde bude chyba? Prehliadač je Opera.
Dobrý den, díky za feedback - to je zvláštní, takhle by se ten plugin, který detekci nástrojů na blokování reklamy rozhodně chovat neměl. Předal jsem váš feedback přímo tvůrcům tohoto řešení, aby to prověřili.
Cleric píše: stř zář 19, 2018 10:51 Kdyby daný web nebyl přeplácaný reklamou, nejspíše jej i vypnu. Tak jak to mám na jiných webech, ale tady prostě ne! Aby cca 80% času načítání stránek zabralo jen načtení reklam
Vím že se nějak musíte taky živit a obstarat chod fóra, ale vše má svoje meze.....
Hezký večer i vám + htcjirka. Nemyslím si, že by náš web byl přeplácaný reklamou (minimálně ve srovnání s konkurencí to máme velmi rozumně nastavené). Ano, v horní části desktopu máme jeden větší leaderboard banner (opět je to ale standardizovaná a běžně používaná pozice), a na zbytku webu využíváme standardních pozic, bez videí či zvuku a dalších otravných nesmyslů. Nepoužíváme ani žádné reklamy před videem. A ano, web je při vypnutí reklam rychlejší, ale tohle my nejsme schopni ovlivnit, jelikož většina reklamy je z AdSense, který má skripty na svých serverech, a ruku na srdce, opravdu vám přijde SMARTmania se zapnutou reklamou pomalá? Web cachujeme a máme jej velmi dobře optimalizovaný tak, aby byl rychlý (už kvůli hodnocení pro výsledky pozic v Googlu - ten totiž pomalé weby rád nemá).

A jak píšete správně - z něčeho provoz redakce a další vývoj webu hradit musíte a reklama je jediný zdroj, který pro to máme k dispozici. Vy byste přece také do práce nechodili zadarmo, nebo ano? Jasně, je to každého rozhodnutí, zda si reklamu bude či nebude blokovat, ale proto jsme na web umístili onen boxík s hláškou, který třeba některé čtenáře přinutí k tomu změnit své rozhodnutí a náš web alespoň takto podpořit.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od Cleric »

Dobře, Ad Block zkusím vypnout a uvidím jak se vaše stránky budou chovat bez něj po delší době.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Re: Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od Jiří Hrma »

Cleric: za celou redakci díky, že nám dáte šanci :-)
Uživatelský avatar
peter34
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte lis 28, 2006 13:15
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9, BlackBerry Classic
Bydliště: Ružomberok

Re: Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od peter34 »

Vyzerá to už byť v poriadku s tým uBlockom.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Re: Oznámení & omluva za nedostupnost fóra

Příspěvek od Jiří Hrma »

peter34: tak to jsem rád, já jim psal, že je tam nějaký problém na té kombinaci, co si uváděl, ale nečekal jsem, že budou tak rychlí s opravou :-)
Odpovědět

Zpět na „Pravidla a informace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů