Další Samsungy dostávají Android 13 (One UI 5). Došlo na skládačky i na střední třídu – SMARTmania.cz

Další Samsungy dostávají Android 13 (One UI 5). Došlo na skládačky i na střední třídu

900 450 Samsung ecosystyem galaxy zfold4 beige spen zflip4 pinkgold

Samsung stihl v minulých týdnech na Android 13 (One UI 5) aktualizovat poslední tři generace vlajkových smartphonů řady Galaxy S a do výčtu později přihodil ještě Galaxy Note 20 a 20 Pro. Tím však velkolepá snaha korejského výrobce povýšit na nový systém co největší množství svých smartphonů neutuchá – dostupnost Androidu 13 hlásí majitelé dalších modelů.

990 450 Samsung Galaxy A53 colors

Android 13 s prostředím One UI 5 v minulém týdnu získalo dalších pět zařízení – smartphony střední třídy Galaxy A33, A53 a A73, k nimž se na sklonku týdne přibyly skládačky Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4. V případě první trojice se update šíří ve vlnách, dostupnost hlásí i majitelé některých evropských zemí. Pokud vám jej tedy telefon nenabízí, zřejmě se jedná o otázku několika příštích dní. U řady Z je situace složitější, u ní dostupnost zatím potvrzují jen američtí beta testeři.Samsung Galaxy Z Fold 4 recenzeNepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy Z Fold 4: je skvělý, ale přesto jsme čekali více

Update vyžaduje stažení zhruba 2 GB dat. Kromě novinek v systému od Googlu, potažmo Samsungu, obsahuje i aktuální balíček bezpečnostních záplat. O všech novinkách v prostředí One UI 5 si můžete přečíst v našem souhrnném článku, ale ne všechny se do levnějších telefonů dostanou – záleží na jejich hardwarové výbavě.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku