Domů » Bleskovky » Bluboo D1 vs. Huawei Mate 9: jak si vedou duální fotoaparáty? (video)

Bluboo D1 vs. Huawei Mate 9: jak si vedou duální fotoaparáty? (video)

Duální fotoaparáty se pomalu stávají běžnou součástí smartphonů střední třídy a už dávno nejsou výsadou jen těch nejlepších modelů. Najdete jej také ve výbavě cenově dostupného modelu Bluboo D1, který se aktuálně prodává za sympatických 70 dolarů, což je v přepočtu zhruba 1 700 Kč.

Výrobce nyní zveřejnil promo video, ve kterém se kvalitu duálního fotoaparátu rozhodl porovnat s o několik tříd lépe vybaveným top modelem Huawei Mate 9. Kvalita jednoznačně hraje ve prospěch Huawei, ale přesto je vidět, že i smartphony s velmi nízkou cenou dokáží za dobrých světelných podmínek podávat celkem slušné výsledky.

blubood1_mate9

Huawei Mate 9 nabízí špičkové fotoaparáty s puncem značky Leica (12Mpx barevný + 20Mpx monochromatický). Bluboo D1 používá 8Mpx snímač od Sony pro zachycení snímku a 2Mpx pro hrátky s hloubkou ostrosti. A jaký je výsledek?

Jasným vítězem testu je Huawei Mate 9, nicméně ani Bluboo D1 nepodává nijak špatné výsledky, a to se jedná o smartphone s cenou 1 700 Kč. Z další výbavy tohoto smartphonu stojí za zmínku čtyřjádrový procesor od MediaTeku (MTK6580) taktovaný na frekvenci 1,5 GHz, pětipalcový HD displej od Sharpu, čtečka otisků prstů s rychlostí odemčení 0,1 vteřiny, 2600mAh baterie a v neposlední řadě i systém Android 7.0. Originálně řešený je také notifikační proužek pod displejem, který různými barvami upozorňuje na zmeškané události.

blubood1_2

Bluboo D1 můžete předobjednávat ve slevové akci na GearBest.com (počet kusů za sníženou cenu je omezený), expedice je naplánovaná na začátek června. Telefon je v prodeji také na AliExpress.com. Dostupný bude ve třech barevných variantách – černé, zlaté a modré. Telefon nepodporuje LTE sítě, ale pouze GSM a 3G. Disponuje hybridním slotem, který lze využít pro pam. kartu nebo sekundární nano SIM.

Další informace o tomto modelu naleznete na oficiálních stránkách výrobceK ceně jakéhokoliv objednaného zboží, jehož cena je vyšší než 22 euro, je rovněž nutné připočítat DPH ve výši 21 procent. Záruka je vždy roční a v případě reklamace je nutné zboží zaslat zpět do Číny na vlastní náklady (výše poštovného se pohybuje v rozmezí 300 až 400 Kč).

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.