Domů » Bleskovky » Apollo X: jak funguje čip Helio X20? Do starého železa rozhodně nepatří

Apollo X: jak funguje čip Helio X20? Do starého železa rozhodně nepatří

Značka Vernee brzy uvede na trh nový smartphone Apollo X, který láká na velmi slušnou hardwarovou výbavu v čele s procesorem Helio X20, 4 GB RAM, 64GB interní pamětí (s možností rozšíření o dalších 128 GB díky slotu na microSD kartu), 13Mpx fotoaparátem od Sony a 5,5″ Full HD displejem od Sharpu.

heliox20

Čip Helio X20 se svými deseti jádry nabízí velmi slušný výkon, se kterým Apollo X dosahuje na více než 100 000 bodů v AnTuTu benchmarku. Procesor disponuje dvěma jádry Cortex-A72 s taktem 2,5 GHz, čtyřmi jádry Cortex-A53 s taktem 2 GHz, a čtyřmi úspornými jádry Cortex-A53 s taktem 1,4 GHz.

heliox20-decacore

Méně náročné aplikace, jako například Facebook, WhatsApp či Skype, využívají pouze úsporná jádra, která pro jejich běh zcela dostačují, díky čemuž čipset ve výsledku spotřebovává zhruba o 30 % méně energie. Při přehrávání videa a dalších, středně náročných úkonech, dojde k aktivaci čtyř jader pracujících na frekvenci 2 GHz. A v případě náročných aplikací a her dojde k aktivaci dvojice Cortex-A72 jader.

mediatek-power

Grafickou akceleraci zajišťuje čip Mali T880 MP4 s taktem 840 MHz, který je o 40 % výkonnější než jeho předchůdce. Helio X20 si bez problémů poradí i s přehrávání videa ve 4k rozlišení. Potěší také podpora LTE Cat 6 a možnost využívat dvě SIM karty najednou. Helio X20 je tak u smartphonu Apollo X velmi dobrou volbou nejen z hlediska optimalizace a energetické náročnosti, ale i co se výkonu týče.

Apollo X ve zkratce

  • Procesor: MTK Helio X20, deca-core
  • Displej: 5,5″ Full HD, Sharp IGZO
  • Paměť: 4 GB RAM, 64GB int. úložiště, microSD slot
  • Fotoaparát: 13Mpx, Sony IMX258, PDAF, 4k video, 5Mpx selfie kamera
  • Baterie: 3500 mAh, rychlé nabíjení vCharge
  • Systém: VOS (postavený na Androidu 6.0), v budoucnu upgrade na Android 7.x
  • Další informace: čtečka otisků prstů, USB-C konektor, podpora USB OTG

Předprodej smartphonu Vernee Apollo X bude spuštěn 5. dubna. V případě, že na webu výrobce vyplníte svou e-mailovou adresu, získáte 40dolarovou slevu na nákup telefonu. Finální cena by se měla pohybovat okolo hranice 230 dolarů, díky předregistraci se ale cena sníží na 190 dolarů, což je v přepočtu zhruba 4 700 Kč. Tato akce je limitovaná na první 2999 předobjednávek.

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.