Sledujte nás na YouTube

AllCall Rio: levný smartphone ze zaobleným displejem se odhaluje

Čínský výrobce AllCall se chystá prolomit bariéry v segmentu levných smarphonů a ještě v průběhu tohoto měsíce by měl na trh uvést nový model s označením Rio, jehož největším lákadlem má být mírně zaoblený displej na obou okrajích. Raději si ale počkejme na fotografie reálného zařízení, jelikož u čínských výrobců často bývá pravidlem, že obrázky zařízení lehce přikrášlují a realita je odlišná.

 

HD rozlišení u pětipalcového displeje od Sharpu nijak dechberoucí není, ale kromě zaobleného displeje by velkým lákadlem měla být právě nízká cena, a i další parametry dávají tušit, že půjde spíše o smartphone nižší střední třídy. Mimochodem, displej má krýt 1,8 mm tlusté sklo, které jej má ochránit od prasknutí při pádu, alespoň se tím výrobce chlubí na svých stránkách.

Na zadní straně telefonu najdeme dva fotoaparáty, ten hlavní bude mít rozlišení 8 megapixelů, druhý megapixely dva a bude sloužit k hrátkám s hloubkou ostrosti (oba od Sony). Kapacita vestavěného akumulátoru má být 2 700 mAh.

Hnacím motorem se má stát nepříliš výkonný quad-core čip MediaTek MTK6580A s taktem 1,3 GHz. Pro potřeby operačního systému Android 7.0 bude připraven jen 1 GB operační paměti a 16GB interní úložiště. Výrobce s ním tedy bude cílit především na nenáročné uživatele, pro které bude důležitý atraktivní design – rámeček telefonu bude kovový, záda skleněná. Výbavu uzavírá hybridní slot na druhou SIM kartu či microSD kartu.

Michal Javůrek

Nadšený fanoušek chytrých telefonů, počítačů a automobilů. Lyžař, běžec, plavec a náruživý biker, za každého počasí. Fanoušek metalu, který nepohrdne sklenkou dobrého vína u kvalitního filmu.

Napsat komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *