Sledujte nás na YouTube

AllCall Rio: levný smartphone, který chce zaujmout kvalitním displejem

Čínský výrobce AllCall se chystá prolomit bariéry v segmentu levných smarphonů a během tohoto měsíce by měl do prodeje uvést model Rio, jehož největším lákadlem má být elegantní design s mírně zaoblenými okraji. Nenechte se ale zmást, nejde o zaoblený displej, ten zůstal rovný; zaoblení se týká pouze horního krycího skla.

HD rozlišení u pětipalcového displeje od Sharpu nijak dechberoucí není, avšak velkým lákadlem měla být právě nízká cena, a i další parametry dávají tušit, že půjde spíše o smartphone nižší střední třídy. Mimochodem, displej má krýt 1,8 mm tlusté sklo, které jej má ochránit od prasknutí při pádu z výšky až 1,5 metru, alespoň se tím výrobce chlubí na svých stránkách.

Výrobce se nebojí displej srovnat s konkurenčním modelem Vivo X9, který obsahuje 5,5″ Full HD panel. Nicméně výrobce se chlubí, že jejich IPS panel poskytuje kvalitnější podání barev, lepší pozorovací úhly a snazší čitelnost na přímém sluníčku, což se snaží doložit i několika srovnávacími fotografiemi.

Na zadní straně telefonu najdeme dva fotoaparáty, ten hlavní bude mít rozlišení 8 megapixelů, druhý megapixely dva a bude sloužit k hrátkám s hloubkou ostrosti (oba od Sony). Kapacita vestavěného akumulátoru má být 2 700 mAh.

Hnacím motorem se má stát nepříliš výkonný quad-core čip MediaTek MTK6580A s taktem 1,3 GHz. Pro potřeby operačního systému Android 7.0 bude připraven jen 1 GB operační paměti a 16GB interní úložiště. Výrobce s ním tedy bude cílit především na nenáročné uživatele, pro které bude důležitý atraktivní design – rámeček telefonu bude kovový, záda skleněná. Výbavu uzavírá hybridní slot na druhou SIM kartu či microSD kartu. Další informace o AllCall Rio naleznete na stránkách výrobce.

Výrobce již zahájil předprodej, kdy je prvních 999 kusů v akci za 54,99 USD (cca 1 300 Kč), standardní cena smartphonu bude 70 USD.

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.