TOPlist

Xiaomi Hybrid (Piston Iron): Za málo peněz nečekaně hodně muziky (test sluchátek)

Xiaomi má již poměrně zavedenou tradici s výrobou sluchátek a podobně jako u ostatních produktů značky se nesou ve znamení výtečného poměru cena/výkon. Minulé generace hledaly ve své cenové kategorii z hlediska kvality zvuku konkurenci jen velice těžko, posléze však výrobce představil nástupce nesoucího název Xiaomi Hybrid. Respektive z označení zmizelo slovíčko Piston, avšak podobnost s předchozí generací Piston 3 zůstává. A někteří prodejci tato sluchátka nabízejí právě pod označením Piston Iron.

Obsah balení

V čem oproti ní naopak zaostává je balení. Zatímco Piston 3 byly uloženy v hezké krabičce s průhledným víkem a pod nimi úhledně vyskládané špunty, Hybridy obdržíte v kartonové krabičce, v níž je umístěna ještě jedna menší s pytlíčkem se třemi velikosti nástavců (čtvrtá je již nasazená). Je to sice trochu škoda, ale na funkčnost výrobku samotného to nemá vliv.

img01

Konstrukce a design: Cenu jim neuvěříte

Samotné tělo sluchátek je částečně vyrobeno z kovu, zbytek blíže k uchu je plastový. Díky tomu se nesetkáte s tím, že by vaše ucho přišlo do kontaktu s příliš studeným či naopak přehřátým materiálem, zpracování navíc i přes to působí velice kvalitně a rozhodně byste dle něj cenu okolo pěti set korun sluchátkům nehádali.

xiaomi hybrid

Kabel je až po spojnici pogumovaný a v pravé části naleznete třítlačítkový ovladač, u nějž díky vroubkům mezi nimi navíc i poslepu vždy nahmatáte to správné. S většinou Android zařízení je ovládání plně kompatibilní, naopak u iPhonu je funkčnost omezena na Play/Pause prostředním tlačítkem, jinak s ním ale spolupracují.

img02

Spodní polovina kabelu je poté stejně jako u předchůdců obalena látkou, což zajistí delší životnost, avšak pokud sluchátka nosíte po kapsách, dříve nebo později se nevyhnete nevratným deformacím. Vše je zakončeno u pozlaceného jacku s citlivou částí chráněnou kovem.

Zvukový projev: Zábavnější, než u předchůdce

Přepracování se dostala zvuková část. Výrobce se chlubí dvojicí cívek (Dual driver), kdy ta dynamická má na starost basy a statická středy + výšky. Nejde o unikátní řešení, avšak opět nutno podotknout, že v této cenové kategorii se jedná o velmi vzácnou záležitost.

img05

Zatímco Piston 3 měly projev velice vyrovnaný, Hybrid se částečně vrací k ještě předchozím Piston 2. Posílení se tak dočkaly basy a ačkoliv neočekávejte vyloženě dunivý zvuk, se správným nastavením ekvalizéru jsou na velice slušné úrovni. Skvělé je také podání výšek a co je naopak lehce upozaděné jsou středy. Není to natolik patrné jako u zmiňovaných Piston 2, stále jde ale o neslabší část celkového projevu.

  • délka kabelu: 1,25 metru
  • citlivost: 101 dB
  • impedance: 32 Ω
  • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
  • hmotnost: 14 gramů
  • další informace: 5 mW příkon, ovládací tlačítka, mikrofon

Jinak je zvuk velice čistý a po patřičném rozehrání (zhruba 30+ hodin) poměrně bohatý a zábavný. Aktivní potlačování okolních ruchů zde sice chybí, nicméně izolace je slušná a pokud to s hlasitostí nebudete vyloženě přehánět, ani vaše okolí například v městské hromadné dopravě by nemělo nic zaznamenat. Když už jsme nakousli hlasitost, sluší se zmínit, že je více než dostačující a ani u méně výkonných zařízení nebylo potřeba dosahovat k maximálnímu nastavení.

Závěr: Opět výtečné

Xiaomi zůstalo věrné tradici a opět nabízí sluchátka, která s přihlédnutím k ceně budou jen těžko hledat konkurenci. Výborné a potenciálně trvanlivé zpracování je doplněno velice kvalitním zvukem, který ač má své nedostatky a samozřejmě nepatří mezi současnou špičku, můžeme s klidným svědomím označit za velmi kvalitní a konkurenceschopný i ke sluchátkům několikanásobně dražším.

img03

Běžný posluchač dosud zvyklý na low-endové modely některých u nás zavedenějších výrobců rozdíl bezpochyby pozná a bude nadšen, i náročnější uživatelé pak kvality Xiaomi Hybrid ocení alespoň při poslouchání například během sportu či cest po městě.

Kde je sehnat?

Xiaomi dodnes nerozjelo oficiální distribuci jinde, než v domovské Číně a tak sluchátka nejvýhodněji zakoupíte skrze různé e-shopy. Je však třeba dávat velký pozor na padělky a raději si třikrát ověřit, že to, co kupujete, je skutečně originál. Náš kus pochází z e-shopu tinydeal.com, kde jsme je zakoupili za přibližně 550 Kč včetně bezplatného poštovného.

Ten má značnou výhodu skladu v Německu, díky němuž místo tradičních tří až čtyř týdnů při odesílání z Číny stačí vydržet několik dní a sluchátka máte doma. Alternativ je samozřejmě více, ale je vskutku dobré být vzhledem k okolnostem při nákupu opatrný. V České republice sluchátka nabízí řada e-shopů, cena je však téměř dvojnásobná.

Xiaomi Hybrid (Piston Iron)

Xiaomi Hybrid (Piston Iron)
7.1

design a zpracování

7.3/10

kvalita zvuku

7.1/10

pohodlnost nošení

6.9/10

Klady

  • kvalitní zpracování
  • čistý zvukový projev
  • dobré podání basů a výšek
  • cena (při objednání ze zahraničí)

Zápory

  • méně výrazné středy
  • náročné posluchače neuspokojí
Autor článku Martin Pavlović
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Kapitoly článku