SmartMania.cz

Samsung Omnia W: Hodně muziky za málo peněz (recenze)

Samsung Omnia W je nástupem oblíbeného modelu Omnia 7, oproti kterému nabízí menší rozměry a hmotnost, rychlejší reakce a lepší výdrž baterie. Jak telefon obstál v našem testu?

Ačkoli by to dle vyhlášení ankety Android roku 2011 mohlo vypadat, že většinu telefonů s Androidem vyrábí Samsung a ve svém portfoliu snad ani nic jiného nemá, opak je pravdou. Kromě vlastního systému Bada se Samsung pustil i do rybníka spravovaného Microsoftem a svoji novinku Omnia W vybavil operačním systémem Windows Phone 7.5. A dnes se na tento kousek podíváme podrobněji. Omnia W je nástupcem velice oblíbeného modelu Omnia 7, který je dnes možné pořídit za poměrně sympatickou cenu, i když ani nová Omnia W nestojí příliš mnoho. Ve srovnání s původním modelem je Omnia W nepatrně menší a lehčí; podíl na tom má i displej s úhlopříčkou 3,7" (Omnia 7 disponuje čtyřpalcovým panelem). Pocitově se nám také zdá, že Omnia W je o něco rychlejší, poznáte to třeba při spouštění aplikací nebo používání webového prohlížeče. Zlepšila se také výdrž baterie, i když to stále není ideální.

- - -

Klady (+)

- nízká cena
- slušný výkon, rychlé reakce
- kvalitní displej
- operační systém a bonusový software

Zápory (-)

- absence paměťových karet
- 8 GB vnitřní paměti
- fotoaparát
- průměrná výdrž baterie

-
Za zapůjčení děkujeme společnosti Sunnysoft, kde si Samsung Omnia W můžete zakoupit.

Obsah balení

Omnia W dorazila v malé bíle krabičce obsahující kromě samotného telefonu a baterie ještě sluchátka, microUSB kabel, nabíječku a návody. Tedy nic extra a není se tu dál čemu věnovat. I tak se ale musím u některých součástí zastavit. Slušně mě zklamala sluchátka. Vůbec mi nesedí v uších, šumí, praská v nich a mají na můj vkus zbytečně dlouhý kabel. Upřímně, kdyby si je Samsung odpustil, udělal by lépe.

SAMSUNG i8350 Omnia W lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Dneska je poměrně moderní dávat do balení nabíječku, do které se zapojí přibalený datový kabel. U Omnie W se Samsung vrátil k řešení samostatné nabíječky (včetně kabelu) a samostatného datového kabelu. Já osobně to vnímám jako krok zpět a možná zbytečné náklady.

- - -

Takže můj výsledný dojem je následující. Kdyby si Samsung odpustil sluchátka, použil jiné řešení nabíječky a Omnii W ještě o nějakou tu korunu zlevnil, udělal by mnohem lépe pro prodejnost tohoto jinak povedeného modelu.


Poslední komentáře Celkem: 71 komentářů


Nepřehlédněte

Huawei Ascend G6: Dobře odladěná střední třída (videopohled)

Ascend G6 je nový bráška loňského top modelu Ascend P6. Hliník nahradil plast a ubralo se také na hardwarové výbavě, přesto má tenhle kousek čím zaujmout a mezi ostatními se neztratí.
Huawei Ascend G6: Dobře odladěná střední třída (videopohled)

Huawei Ascend Y530: Stane se low-endovým bestsellerem? (videopohled)

Ascend Y530 navazuje na úspěchy modelu Y300. Láká na pevné tělo, povedený zadní kryt a velmi dobrý poměr ceny & výkonu a mezi tvrdou konkurencí se rozhodně neztratí.
Huawei Ascend Y530: Stane se low-endovým bestsellerem? (videopohled)

mDevCamp se blíží: Čtvrtý slet mobilních vývojářů se uskuteční na konci května

Čeští a slovenští mobilní vývojáři se opět po roce sejdou v Praze. Spolu s nimi můžete strávit poslední květnovou sobotu, sdílet zkušenost i nadšení a zjistit, co je nového ve světě…
mDevCamp se blíží: Čtvrtý slet mobilních vývojářů se uskuteční na konci května

Aprílové žerty mobilních hráčů: Chytré rukavice, nová Nokia 3310, chytání Pokémonů a další vtípky

Každý rok v tento den si člověk nemůže být jistý, zdali jsou události, o nichž se píše na internetu, pravdivé nebo se jedná o aprílový žert. Ani dnešek nás podobných vtípků neušetřil a…
Aprílové žerty mobilních hráčů: Chytré rukavice, nová Nokia 3310, chytání Pokémonů a další vtípky

Srovnání fotoaparátů: Samsung Galaxy S5, Galaxy S4 a Nokia Lumia 1020

Jak fotí Samsungu Galaxy S5 a jak moc jsou výsledky rozdílné oproti loňskému Galaxy S4? A jak obstojí při porovnání s fotomobilem Lumia 1020 od Nokie? (+ ukázka záznamu videa).
Srovnání fotoaparátů: Samsung Galaxy S5, Galaxy S4 a Nokia Lumia 1020