SmartMania.cz

Samsung Galaxy Tab 7.7: Za kompaktní rozměry a výkon se platí (recenze)

Galaxy Tab 7.7 je elegantní tablet od Samsungu, který nabízí slušný hardware a kompaktní rozměry. Za kvalitu se ale platí a Galaxy Tab 7.7 je toho jasným příkladem. Více v naší recenzi.

Samsung na konci minulého roku rozšířil svou nabídku tabletů o velmi zajímavý kousek Galaxy Tab 7.7. V průběhu února se dostal i k nám do redakce a na nás bylo jej podrobit pořádnému testu. V potaz jsme také brali malé srovnání s tabletu od Applu, iPadem 2, a to z důvodu, že obě zařízení se pohybují v podobné cenové relaci.

- - -

Galaxy Tab 7.7, jak už vyplývá z názvu, nabídne displej o úhlopříčce 7,7 palce s rozlišením 1280 x 800 px. Poháněn je operačním systémem Android ve verzi 3.2 a výkonným dvoujádrovým procesorem. Tablet lze používat i jako telefon, dá se z něj volat, psát SMS nebo posílat MMS. To jsme také vyzkoušeli. Na další specifikace a vlastnosti se podíváme v později v recenzi, nyní bych začal obsahem balení a zpracováním samotného tabletu.

-
Za zapůjčení děkujeme společnosti Sunnysoft, kde si Samsung Galaxy Tab 7.7 můžete zakoupit.

Klady (+)

  • kvalitní dílenské zpracování
  • slušný výkon
  • SuperAMOLED Plus displej s jemným rozlišením
  • příjemné rozměry a hmotnost
  • výdrž

Zápory (-)

  • prostředí TouchWiz není vždy úplně plynulé
  • umístění reproduktorů
  • prodává se s Androidem 3.2
  • vyšší cena

Obsah balení

Galaxy Tab 7.7 je dodáván v poměrně malé krabici, kde společně s tabletem najdeme i základní příslušenství. Kromě samotného zařízení, který se tradičně nachází v horní části balení, se zde nachází nabíječka do sítě a kabel pro synchronizaci s počítačem, který je na druhé straně zakončení 30pinovým konektorem Samsungu. Nečekejte tak žádné microUSB a jednu nabíječku na mobil i tablet. Samotná nabíječka je pak větších rozměrů a například ve srovnání s napájecím adaptérem k Omnii 7 je dvojnásobně veliká. Na druhou stranu se dá rozebrat na dva díly, takže na cestách se do nějaké příruční tašky zajisté vejde.

- - -

V balení dále najdeme špuntová sluchátka s ovládáním a mikrofonem v jednom. Sluchátka jsou navíc doplněna šesti náhradními špunty. Každý by si tak měl vybrat dvojici pro své uši. Jejich kvalita je klasicky průměrná, i když hlasitost a vyvážení basů a výšek je zde zvládnuto dobře. Platí to hlavně pro poslech se zapnutým zlepšením zvuku 5.1. To má zaručit prostorový zvuk jak při poslechu se sluchátka, tak bez nich a řekl bych, že svůj efekt tato funkce plní.

-  - -

To je z balení skoro vše, najdeme zde už jen malou uživatelskou příručku, kde je vysvětleno několik základních úkonů s tabletem a různé návody. Například na vložení SIM karty a podobně. Uživatele by jistě neurazilo, kdyby výrobce do balení přibalil redukci na HDMI. Samotný tablet totiž tímto výstupem nedisponuje a přenášet obraz například na televizi je tak možné pouze při dokoupení daného kabelu 30pin na HDMI. Tím pádem je to z balení už opravdu vše a nyní se pojďme podívat na samotný tablet Galaxy Tab 7.7.

Samsung Galaxy Tab GT-P6800LSAXEZ lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Poslední komentáře Celkem: 29 komentářů


Nepřehlédněte

LG G3 s: Zmenšená G3 s HD displejem a sympatickou cenou míří na český trh (první dojmy)

Na český trh míří nepatrně zmenšená verze modelu LG G3. Varianta s označením "s" patří do vyšší střední třídy a opět dokáže zaujmout sympatickou cenou, díky které konkurenci slušně zatopí.
LG G3 s: Zmenšená G3 s HD displejem a sympatickou cenou míří na český trh (první dojmy)

Recenze Samsung Galaxy Tab S 8.4: Vyzyvatel iPadu Mini

Samsung není dravec jen v oblasti chytrých telefonů, ale chce kralovat také v segmentu tabletů. Pomůže mu v tom novinka, která míří přímo proti iPadu Mini s Retina displejem?
Recenze Samsung Galaxy Tab S 8.4: Vyzyvatel iPadu Mini