SMARTmania.cz

Recenze Samsung Galaxy Xcover 2: Druhá generace s méně kompromisy

Samsung se už dříve vydal do segmentu odolnějších telefonů, ale jeho první počin rozhodně nebylo možné nazvat zdařilým. Nástupce, kompletně přepracovaný, už působí mnohem lépe. Je o tolik lepší, abyste ho chtěli používat?

Samsung již dříve experimentoval s odolnými smartphony a na našem trhu se v minulosti prodával model Xcover. Nebyl špatný, ale byl mnohem horší a celkově působil trochu těžkopádně. Slabý hardware, špatný displej, zvláštně optimalizovaný systém, podprůměrný fotoaparát a v neposlední řadě, subjektivně, nezajímavý vzhled. To vše přispělo k tomu, že obrněný telefon nezaznamenal nijak zářný úspěch.

  

Jihokorejci se poučili z vlastních chyb a na nové generaci odolného telefonu si nechali více záležet. Ta předchozí působila dojmem, že jde jen o překrytovaný Galaxy Ace, Galaxy Mini nebo tak něco. Nový model je přeci jen o něco svébytnější a nebudete tak mít dojem, že jste si koupili levnější Android a připlatili za hromadu plastu navrch.

Líbí se vám odolný Galaxy Xcover 2? Podívejte se, kde jej můžete pořídit nejlevněji…

Segment, do kterého se nový model pouští, není na našem trhu tolik obsazen a konkurence není nijak silná. Podíváme se na ní podrobněji dále v dnešní recenzi. Vyvstává tu několik podstatných otázek. Je Xcover 2 dostatečně dospělý telefon, aby se dal používat každý den? Povedlo se Samsungu namíchat tu správnou směsici odolnosti a použitelnosti? Nečeká nás to samé zklamání jako minule, kdy takřka veškerá funkčnost ustoupila odolnosti?

Galaxy Xcover 2 byl představen už na Mobile World Congressu v Barceloně a na našem trhu se nějaký ten pátek prodává. Může být vhodným kandidátem pro ty, kteří chtějí odolný telefon střední třídy; svého zástupce v tomto segmentu má i CAT se svými dualSIM modely B10 (testovali jsme) a B15 (testujeme). Jsou-li pro vás důležité výkonné parametry, rozhodně byste měli věnovat pozornost novince Galaxy S4 Active, která se rovněž pyšní stupněm krytí IP67, na český trh však dorazí až za několik týdnů a cena nebude zrovna lidová.

Klady (+)

  • použité materiály, zpracování
  • stupeň odolnosti IP67
  • výdrž baterie
  • čitelnost displeje
  • cena

Zápory (-)

  • občasné záseky systému
  • absence NFC a světelného čidla
  • malá interní paměť
  • nemožnost přesouvat aplikace na pam. kartu

Obsah balení

Xcover 2 dorazil ve stejné krabičce jako jiné Samsungy dříve a na první pohled tak nedává najevo, že jde o něčím výjimečný smartphone. Uvnitř pak naleznete klasickou výbavu v podobě microUSB kabelu, adaptéru do zásuvky a sluchátek. Ta nejsou špatná, řadí se spíše k lepšímu průměru. Dobře sedí v uchu a jejích zvukové podání je na očekávané úrovni vzhledem k ceně, za kterou se telefon prodává. Je škoda, že se v balení nenachází ochranné pouzdro či fólie na displej, které by ještě zvýšily odolnost telefonu.

- - -


Poslední komentáře Celkem: 15 komentářů


Nepřehlédněte