SmartMania.cz

Motorola Droid Razr: Tenká žiletka s Androidem (recenze)

Motorola se pokusila vzkřísit legendu. Nový Razr dostal do výbavy operační systém Android, dvoujádrový procesor a prostorný displej s qHD rozlišením.

Před časem jsme vám nabídli první ochutnávku z testování nové Motoroly Droid Razr. Už jen z tohoto článku s prvními dojmy jste mohli nabít pocitu, že na nás nová žiletka po krátkém seznámení zapůsobila. Jaké je naše resumé po více jak 14 dnech intenzivního testování? Dokáže moderní smartphone dostát legendárnímu jménu svého předchůdce? Věříme, že naše dnešní recenze tyto otázky zodpoví.

- - -

Na úvod nutno podotknout, že Razr je „uvnitř“ Android jako každý jiný. Jeho výkonný hardware pohání Android ve verzi 2.3.5 a protože telefonů s tímto operačním systémem je na trhu spousta a již jsme některé z nich testovali, nebudu dnes „nosit dříví do lesa“ a zaměřím se na Razr jako takový. Na to, v čem je jedinečný, v čem je od ostatních odlišný a co vám nabídne jedině on. Stejně tak nečekejte suchý výčet parametrů a funkcí, ale naopak subjektivní názor po intenzivním používání telefonu.

-
Za zapůjčení děkujeme společnosti Sunnysoft, u které si telefon můžete zakoupit.


Klady (+)

- kvalitní zpracování, atraktivní design
- prostorný Super AMOLED displej s qHD rozlišením
- dvoujádrový procesor
- stabilní a svižný systém
- notifikační dioda 

Zápory (-)

- absence české lokalizace
- nevyměnitelná baterie
- microSIM karta
- nekvalitní sluchátka
- průměrný fotoaparát 

Motorola XT910 Razr lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Obsah balení

Razr dorazil v malé úhledné krabičce, která ničím nepřekvapí. Ani zpracováním, ani obsahem. Uvnitř kromě telefonu naleznete nabíječku, datový kabel, sluchátka a pár návodů. Toť vše. Očekával bych HDMI kabel, protože Razr se pyšní microHDMI konektorem, ale v balení bohužel nebyl. Dodávaná sluchátka bohužel patří ke slabšímu průměru a neuchvátí vás ani designem, ani zvukovou kvalitou. Razr byl úhledně zabalen a po vyndání veškerého obsahu z krabice vás zarazí absence baterie. Ano, tušíte správně. Razr má napevno vestavěnou baterku a není možnost se k ní dostat, natož ji z telefonu vyndat. V případě nutné výměny se tak budete muset obrátit na servis.

- - -


Poslední komentáře Celkem: 64 komentářů


Nepřehlédněte

Recenze CAT B15q: Buldozer mezi smartphony

V druhé polovině roku 2012 se objevily první smartphony od společnosti CAT. Po B10 a B15 přichází vylepšená verze druhé generace – model B15q. Zlepšil výrobce odolnost nebo výkon?…
Recenze CAT B15q: Buldozer mezi smartphony

Chytré hodinky Moto 360: Známe cenu a další podrobnosti

Také se už nemůžete dočkat, až se na trhu objeví chytré hodinky od Motoroly? Vypadá to, že už nebudeme muset čekat příliš dlouho. Máme pro vás nové informace a detaily o ceně.
Chytré hodinky Moto 360: Známe cenu a další podrobnosti