Sledujte nás na YouTube

Mi Band Tools: Šikovná česká aplikace pro pokročilou správu náramku od Xiaomi

Poslední dobou nastává obrovský rozmach v oblasti nositelné elektroniky. Jedním z nejdostupnějších a nejlevnějších zařízení je bezpochyby fitness náramek Xiaomi Mi Band. Oficiální aplikace má bohužel trochu omezené funkce, což elegantně řeší nástroj, která vám dnes představíme.

K náramku Mi Band existuje oficiální aplikace Mi Fit od Xiaomi, která však neposkytuje téměř žádné rozšířené možnosti, které by náramek obohacený barevnými diodami a vibračním motorkem mohl ze své podstaty nabídnout. Z tohoto důvodu vznikla aplikace Mi Band Tools, kterou vytvořil šikovný český programátor Zdeněk Horák. Používáte-li náramek Mi Band společně s Android zařízením a chcete z něj dostat maximum, pravděpodobně vás tento nástroj zaujme.

  

Aplikace Mi Band Tools umožňuje nastavení vlastních, individuálních a plně přizpůsobitelných oznámení pro příchozí hovory a jakékoliv jiné aplikace, které nějakým způsobem zobrazují oznámení ve stavové liště vašeho Android zařízení (SMS zprávy, emaily, zprávy z aplikace WhatsApp, Facebook a podobně). Aplikace je psaná v lehkém a přehledném material designu, díky čemuž je pro uživatele velice přívětivá.

 

Konfigurace a nastavení

Pro každé jednotlivé oznámení umožňuje Mi Band Tools nastavit vlastní délky a intervaly vibrací, vlastní barvu, délku a interval blikání diod. Užitečnou funkcí je možnost nastavit si opakování oznámení do doby, než bude na telefonu označeno za přečtené.

 

Každé oznámení lze nastavit jak globálně tak i individuálně pro jednotlivé aplikace či kontakty. Aplikace umožňuje nastavení podmínek, za jakých má k oznámení pomocí chytrého náramku dojít, lze nastavit časové rozmezí, je možné zakázat oznámení v tichém či prioritním režimu, při zapnuté obrazovce a podobně. Jednotlivá oznámení lze také filtrovat pomocí filtrů obsahu oznámení, což umožňuje například nastavení odlišných vzorů a podmínek pro SMS zprávy od vaší rodiny a od ostatních lidí.

 

Zajímavé je pokročilé nastavení oznamovacích vzorů, kde lze pomocí specifického řetězce nastavit libovolný oznamovací vzorec a to včetně kombinace různých barev a délek vibrací. Nastavení aplikace lze zálohovat do lokálního úložiště nebo do cloudu pro pozdější použití. 

Chytré funkce i česká lokalizace

Určitě stojí za zmínku integrovaná funkce „šlofík“, která vás dokáže vibracemi vzbudit po krátkém spánku o zvolené délce, jehož cílem je povzbudit váš mozek po náročném dni. Mi Band Tools také nabízí plugin pro aplikace Tasker, Automagic a Locale, čímž umožňuje nadšencům získat plnou kontrolu nad tím, kdy má chytrý náramek provést vibrační či barevný vzor a možnosti se tak stávají téměř neomezené. Aplikace je v současné době dostupná ve 12 jazycích, včetně češtiny.

Odkaz na Google Play 

Autor má s aplikací velké plány a připravuje další zajímavé funkce a je otevřený všem nápadům na zlepšení aplikace. Důkazem tomu jsou také pravidelné aktualizace. Aplikaci je možné zakoupit na Google Play za přívětivou částku 29,99 Kč, trial verze není k dispozici.

Redakce

6 komentářů

 1. Flu (neregistrovaný)

  Šikovná appka, koupeno :)

 2. DM (neregistrovaný)

  Dobrý den, chtel bych se zeptat zda nepremyslite tuto aplikaci dat ke stazeni take v Itunes..?

  Dekuji DM

 3. Biker Joey (neregistrovaný)

  Dobrý den. Taky bych se chtěl zeptat zdali bude verze i pro iOS. Moc rád bych si ji koupil. Děkuji

 4. Carlos (neregistrovaný)

  Uvedená aplikace hrozně žere baterku, zkrátí dobu mezi nabíjeními na půlku, i hůř. Z některých recenzí má člověk dojem že je to náhrada ofiko apky, ale je to jen slabý doplněk. Pokud máte verzi s bílými LEDkami, bohatě stačí notifikace standardní aplikací. Je také mnohem spolehlivější co se týká buzení a upozornění. S ohledem na to že není trial verze, byly to vyhozené peníze, v mém případe 45 Kč, není to moc, ale autor průběžně zdražuje. A na negativní recenze reaguje autor dost nedůtklivě.

 5. Nela (neregistrovaný)

  Dobrý den, mě by zajímalo, zda by v této aplikaci nešlo lépe využít měření tepu, třeba nastavením hodinového tréningu a podobu této hodiny by probíhalo v určitých intervalech měření? děkuji

 6. Eva Mikesova (neregistrovaný)

  Dobry den najdu v aplikaci krokomer??dekuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *