TOPlist

Recenze netradičního Pocket PC AnexTEK moboDA 3360

Velká recenze PocketPC s 520Mhz procesorem, numerickou klávesnicí, Wi-Fi a Bluetooth.

MoboDA 3360AnexTEK moboDA 3360 je u nás téměř neznámé zařízení, a přesto se jedná o velice dobře vybavené PocketPC, které nabízí operační systém Windows Mobile 5.0, výkonný 520Mhz procesor, vlastní numerickou klávesnici, podporu Wi-Fi a nechybí ani několik bonusových aplikací. Mé dojmy z týdenního testování tohoto komunikátoru si můžete přečíst v této podrobné recenzi.

K recenzi jsem měl k dispozici finální kousek s ROM A04(04190600EN), za jehož zapůjčení děkuji společnosti E-Shop s.r.o..

Klady (+)
Rychlý procesor (520Mhz)
Wi-Fi 802.11b/g
Numerická klávesnice
Výdrž
Bonusový software
Cena *
 
Zápory (-)
Fotoaparát
Numerická klávesnice 
Rozměry

* V současné době se neví, zda se tento komunikátor bude v ČR prodávat. Pokud by se tak stalo, pohybovala by se jeho konečná cena okolo hranice 10000,-Kč.

 

Obsah balení
Společně s Mobodou 3360 naleznete v balení následující položky:
– dva stylusy (plastový a kovový)
– stereo headset
– kožené pouzdro
– baterii Li-Pol 1300mAh
– cestovní nabíječku
– synchronizační kabel
– šňůrku na krk
– CD \”Začínáme” s ActiveSyncem 4.0
– Uživatelský manuál

Pouzdro dodávané společně s Mobodou je vyrobeno z tmavé kůže, k samotné konstrukci mám ale několik výhrad. Neškodilo by například, kdyby bylo o pár milimetrů tlustší, jelikož je přístroji dost těsné. Dále mi nevyhovovalo umístění otvoru na boku pouzdra, ze kterého je sice přístupný IrDA port, ale slot na paměťové karty kouká jen z části, kartu proto není možné ze zařízení vloženém v pouzdře vyjmout. Pouzdro se uzavírá klasickým překlápěcím klipsem, který po uzavření drží magnet. Na přední straně pouzdra nechybí logo výrobce. Na zadní straně najdeme pevný úchyt pro připnutí za opasek. Jednotlivé díly jsou do sebe svázány pevnými švy, které se táhnou po celé délce pouzdra.

- -

- -

Dodávaná sluchátka jsou klasického peckovitého tvaru. Na každém sluchátku najdeme opět název výrobce, na kablíku pak samozřejmě nechybí malý plastový panel s mikrofonem a zabudovaným tlačítkem pro příjem/přidržení hovoru, trochu zde postrádám kolečko pro regulaci hlasitosti. Na kabelu rovněž narazíme na zobáček pro přichycení headsetu na oděv. Sluchátka se připojují do 2,5mm výstupu a jejich kvalita je spíše průměrná. Pro telefonování zcela dostačují, při poslechu hudby budete ale muset počítat s méně výraznými basy.

- -

Svou pozornost si zaslouží i nabíječka, která je bohužel řešena dost neprakticky. Moboda nenabízí miniUSB konektor, ale má svůj vlastní synchronizační konektor, pokud tedy chcete dobíjet v terénu, budete si muset kromě kabelu nabíječky (ten se skládá hned ze dvou dílů) připravit také synchronizační kabel. Do konektoru na synchronizačním kabelu připojíte nabíječku, až toto \”kombo” připojíte do Mobody. Jak si můžete všimnout na fotografii, takto zapojené to celé působí dosti neprakticky (dovozce přislíbil, že v případě uvedení do české distribuce toto příslušenství zjednoduší). Naštěstí je možné dobíjet i přes USB kabel. Dobíjení baterie nesignalizují stavové diody, ale červeně podsvícené tlačítko Power.

- -

Zapomenout nesmím ani na dvojici stylusů. První je vyrobený z plastu (82mm), díky čemuž je velice lehký a v ruce o něm téměř nevíte; přesto se s ním pracuje velice dobře. Komu by plastový stylus nevyhovoval, může sáhnout po tom kovovém, který je navíc teleskopický. V zasunutém stavu je také dlouhý 82mm, po vysunutí se roztáhne na 110mm.

V balení dále nalezneme anglický manuál, CD s aplikací ActiveSync 4.0 a také šňůrku na krk. Pokud se bude přístroj prodávat i u nás, nebude samozřejmě chybět manuál v češtině a lokalizace.

 

Konstrukce, provedení a design
Na první pohled vypadá Moboda 3360 velice robustně, papírově je ale jen o několik málo milimetrů větší než například E-Ten M700. Za jeho baculatý tvar mohou zejména zaoblené hrany, které přístroj opticky zvětšují. Pokud Mobodu uchopíte do ruky, skutečně budete mít pocit, že něco držíte, což může být pro řadu uživatelů důležitým pozitivem. Celkové rozměry zařízení jsou 123 x 61.5 x 22 mm, hmotnost včetně baterie je 150 gramů. Kryt přístroje je vyrobený z plastu a najdeme na něm kombinaci modré a stříbrné metalízy, navíc doplněné černým pruhem z matného plastu, který se táhne po celém obvodu zařízení. I když je většina krytu tvořena lesklým plastem, na těle nezůstávají otisky prstů.

- -

Přední straně dominuje dotykový displej s úhlopříčkou 2.8″ (45 x 60 mm), nad ním nalezneme telefonní reproduktor a po pravé straně nechybí trojice malých signalizačních led diod. Horní oranžová dioda se rozbliká v případě zmeškaného hovoru, sms zprávy nebo upomínky. Prostřední dioda bliká zeleně a signalizuje aktivní GSM modul. Spodní dioda bliká modře v případě aktivního Bluetooth, a nebo svítí oranžově při zapnutém Wi-Fi. Pod displejem nalezneme numerickou klávesnici a tlačítka pro ovládání systému. S numerickou klávesnicí integrovanou přímo na těle telefonu se moc často nesetkáváme, její kvality si proto přiblížíme v samostatné kapitole.

-

Kromě čtyřsměrového joysticku s potvrzovacím tlačítkem uprostřed zde nechybí klasické softwarové klávesy pro snadné ovládání systému jednou rukou, tlačítka pro příjem a ukončení hovoru a vítám i klávesu Ok pro potvrzování dialogů a tlačítko Win pro snadný přístup do nabídky Start. Velice mě potěšila možnost přemapovat funkci softwarových kláves a také tlačítek Ok a Win, jejichž stisk můžete přiřadit například spuštění libovolné aplikace.

- -

Na zadní straně narazíme na tři gumové výstupky, které by měly zabraňovat klouzání přístroje po stole, bohužel svůj úkol plní jen z části. Díky nepatrně vystouplé čočce fotoaparátu se při položení telefonu gumové záslepky nacházejí několik milimetrů ve vzduchu. Vedle samotné čočky kamery nechybí zrcátko pro pořizování autoportrétů a rovněž také přisvětlovací dioda. V horní části je zároveň schovaný hlavní systémový reproduktor. Spodní část tvoří odklápěcí kryt baterie, který vykazuje malou vůli.

- -

Při pohledu na levý bok spatříme stříbrné tlačítko sloužící k regulaci hlasitosti, IrDA port a slot pro paměťové karty SD/MMC (SD/IO), který je opatřený pevnou plastovou záslepkou. Ta se v případě zasunutí karty sama schová do těla telefonu. Zapomenout nesmím ani na malé tlačítko pro provádění softwarového resetu.

- -

Na protějším pravém boku narazíme na trojici tlačítek – Power, Záznamník a Fotoaparát. Až na klávesu Power můžete všechny předefinovat, u Záznamníku bohužel nelze nastavit odlišnou akci pro krátký a dlouhý stisk. Pokud stisknete tlačítka Power + Záznamník + Fotoaparát společně a navíc provedete stylusem Soft reset, dostanete se do Testovacího režimu, ve kterém lze ověřit funkci hardwaru, kláves a dalších periférií.

- - -

Na horním boku se kromě otvoru pro stylus nenachází vůbec nic zajímavého, proto rovnou přeskočíme na dolní hranu. Na té nalezneme netradiční konektor pro připojení synchronizačního kabelu/nabíječky, otvor pro připojení headsetu a nechybí ani skulinka pro uchycení přístroje na šňůrku či poutko.

 

Numerická klávesnice
Jak jsem již zmínil, s numerickou klávesnicí se u PocketPC nesetkáváme příliš často; v dnešní době letí komunikátory s vlastní výsuvnou klávesnicí, ovšem numerický blok má také něco do sebe. U Mobody narazíme na klasických 12 kláves uspořádaných do čtyř řad. Klávesnice je stejná jako ta, se kterou se setkáváme u běžných mobilních telefonů, kromě numerických znaků je na ni proto možné psát i písmena.

Jednotlivé klávesy jsou poměrně vystouplé (cca 1,5 mm), což přispívá k lepší orientaci. Zdvih kláves je dostatečný, při každém stisku uslyšíte mírné lupnutí. Standardně je možné psát pouze číslice, abyste mohli psát i klasická písmena, je potřeba v nastavení klávesnice vybrat Tapping Pad (tuto metodu lze nastavit jako defaultní, a rovněž si můžete aktivovat/vypnout zvukové oznámení stisku klávesy). Po aktivaci tohoto SIPu budete na klávesnici psát jako na klasickém telefonu. Pokud tedy budete chtít napsat například písmeno C, stačí 3x zmáčknout klávesu 2. Zde jsem bohužel narazil na několik nedostatků – systém jako by neuměl rozpoznávat rychlejší stisk tlačítek, a tak se mi mnohokrát stávalo, že například u klávesy 2 jsem místo písmene C obdržel rovnou znak následující, tedy dvojku, a nebo naopak znak předchozí, tedy písmeno B. V původní verzi ROM byl tento jev velice častý, po upgradu na nejnovější ROM se psaní zlepšilo, ale pořád tomu něco chybí.

- - -

Pokud píšete pomaleji, nemusíte se přetáčením znaků vůbec zabývat. Pokud jste ale zvyklí psát rychle z klasického mobilního telefonu, budete s Mobodou trochu bojovat, a mnohdy budete raději psát na klasické softwarové klávesnici.

Zkusil jsem si schválně napsat krátkou větu pomocí numerické klávesnice a softwarové klávesnice. Stylusem jsem celou operaci zvládnul za 18 vteřin, na numerické klávesnici jsem pak stejný text psal 32 vteřin. I tak má ale numerický blok něco do sebe, rozhodně se vám na něm budou lépe psát sms zprávy například v jedoucím autobuse, a rovněž vytáčení čísel je znatelně rychlejší než při volbě přes displej. Problém s občasným přetáčením znaků by se navíc určitě dal vyřešit softwarově, výrobce ale zatím novější ROM nevydal.

- -

Tapping Pad nabízí možnost psát v několika režimech – abc, ABC a 123. V prvním režimu píšete klasicky nejprve písmena a pak číslice, v druhém píšete velkými písmeny, a ve třetím píšete pouze číslice. Podpora slovníku T9 bohužel chybí. Speciální znaky jako ! ? @ atd. se píší klávesami 1 a 0. Za nepříliš praktické považuji schování klasické tečky, pro jejíž napsaní bude potřeba zmáčknout klávesu 1 hned šestkrát, a to mi u tak často používaného znaku příliš nevyhovovalo (mimochodem čárka je také až na páté pozici).

Podsvícení klávesnice je bíle a rovnoměrné. Intenzita podsvícení by mohla být o něco lepší, ale na druhou stranu slabší světlo vás nebude ve tmě nikterak oslňovat. Doba podsvícení je nastavena na 15 sekund, a v systému tuto hodnotu není možné změnit.

- -

 

Srovnání s E-Tenem M600+, M700 a Qtekem 9000
- -

- -

- -

Videopohled na Mobodu 3360

 

Srovnávací tabulka     
  MoboDA 3360 Asus P525
Obrázek 

- 

- 

Operační systém  WM5.0 Phone edition WM5.0 AKU2.3 Phone edition 
Displej  Dotykový QVGA 2.8\”, 65k barev  Dotykový QVGA 2.8\”, 65k barev  
Procesor  Intel XScale PXA272 520Mhz Intel XScale PXA270 416Mhz 
Paměť 192MB ROM, 64MB RAM  128MB ROM, 64MB RAM 
Hmotnost 150 gramů 160 gramů 
Rozměry  123 x 61.5 x 22 mm 117 x 59 x 19 mm 
Klávesnice  Numerická Numerická
Podporované sítě  Triband GSM,
GPRS (třída 10), CSD
Quadband GSM,
GPRS (třída 10) , CSD
Datové funkce  Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth 1.2,
IrDA, USB 1.1
Wi-Fi 802.11b/n, Bluetooth 2.0,
USB 1.1 
Fotoaparát  1.3Mpx (1280x1024px),
přisvětlovací dioda
1.9Mpx (1600x1200px
 
Baterie  Li-Pol 1300mAh  Li-lon 1300mAh 
Slot pro pam.karty  SD, MMC (SD/IO) miniSD

 

Operační systém, technické parametry, výkon
AnexTEK moboDA 3360 nabízí operační systému Windows Mobile 5.0 for PocketPC Phone edition (AKU1.1). Z tohoto přídomku je tedy jasné, že kromě práce poslouží Moboda také k telefonování, a i když operační systém nenabízí nejnovější verzi AKU, neměl jsem po celou dobu testování problém se stabilitou.

- - -

Výrobce se v zařízení rozhodl použít výkonný procesor Intel Xscale PXA272 taktovaný na 520Mhz, který si bez problému poradí s náročnými hrami, aplikacemi a samozřejmě i s přehráváním filmů. Můj Qtek 9000 nabízí zcela stejný procesor jako Moboda, a přesto má při přehrávání videa v rozlišení 640x480px problémy – pokud jej nenapájím ze sítě, video se trhá. MoboDA 3360 však video ve VGA rozlišení přehrává bez sebemenších problémů, a to i při napájení z baterie, což musím pochválit. V nastavení napájení navíc nalezneme utilitu, pomocí které je možné výkon procesoru regulovat, čímž můžete značně zvýšit výdrž na jedno nabití. K dispozici jsou celkem tři režimy nastavení – Maximální výkon, Úsporný režim a Automatická regulace. V posledním režimu procesor většinou pracuje na frekvenci 208Mhz, při zatížení pak dojde k přepnutí na 520Mhz. Při nastavení Maximálního výkonu procesor neustále pracuje na 520Mhz, a v Úsporném režimu je frekvence napevno nastavena na 208Mhz.

Výsledky z programu SPB Benchmark
SPB Benchmark výsledky

Výkon procesoru se samozřejmě projevil i při testech v SPB Benchmarku, kde Moboda exceloval. Rovněž ve vykreslování grafiky získal tento komunikátor prvenství. Přesto mě celkový výsledek trochu překvapil (SPB Benchmark index – první obrázek), a rozhodně bych jej bral s rezervou, celkově se totiž Moboda jeví jako velice výkonné zařízení.

Dotykový displej nabízí klasické QVGA rozlišení (240x320px) a dokáže zobrazit 65536 barev. Displej ničím nepřekvapí a ani nikterak nevybočuje ve srovnání s dříve testovanými modely – barvy jsou zobrazeny správně a bílá je opravdu bílá :-) . K dotykové vrstvě také nemám sebemenší výhrady, doteky stylusem interpretuje rychle a přesně. Podsvícení displeje je možné regulovat v celkem osmi krocích, nezávisle pro napájení z baterie a ze sítě. Při nejnižší hodnotě je pak podsvícení zcela vypnuté. Pokud vyndáte baterii, vynuluje se nastavení podsvícení displeje na tovární hodnotu.

-

Moboda 3360 dostal do vínku 64MB RAM (operační paměť) a 192MB ROM. Při prvním spuštění bylo volných zhruba 27MB RAM a 106MB uživatelské paměti. Přes USB kabel se do zařízení data kopírují průměrnou rychlostí okolo 160kB/s, opačným směrem pak proudí rychlostí cca 350kB/s. Uživatelskou paměť je samozřejmě možné rozšířit díky paměťovým kartám formátu SD a MMC (SD/IO), úspěšně jsem otestoval 4GB SD kartu A-Data 150x, a Moboda s ní neměl žádné problémy.

-  -

Telefonní funkce zajišťuje Tribandový GSM modul (900/1800/1900Mhz) doplněný o podporu technologie GPRS třídy 10 (class2). EDGE bohužel chybí, což považuji za nedostatek, chuť si samozřejmě nechme zajít i na podporu sítí třetí generace. Telefonování s Mobodou musím ale pochválit, zvuk z telefonního reproduktoru je jasný a čistý, rovněž při hlasitém odposlechu je volající výborně slyšet, a to i v rušnějším prostředí. Druhá strana si při telefonování také na nic nestěžovala – slyšela mě jasně a zřetelně; Loud and clear :-)

Špatný dojem z chybějící podpory EDGE kompenzuje alespoň přítomnost bezdrátových technologií Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth verze 1.2. Wi-Fi jsem vyzkoušel s několika přístupovými body, a nikdy jsem nenarazil na žádné problémy. Během připojení byl signál stabilní a nedocházelo k nechtěným výpadkům. Díky výkonnému procesoru navíc není problém přes Wi-Fi provozovat hovory přes Skype. S Bluetooth modulem jsem úspěšně spároval několik dalších PocketPC a také svou BT GPS G-Sat BT328, a ani zde jsem nenarazil na žádné komplikace. Někoho může pouze překvapit poměrně obyčejný vzhled aplikace pro správu Telefonního modulu/Wi-Fi a Bluetooth, to ale nemá žádný vliv na její funkci. Pro komunikaci se staršími telefony je připravený infračervený port, přes který můžete do zařízení rovněž posílat soubory nebo vizitky.

-

Přísun energie zajišťuje Li-Ion baterie s kapacitou 1300mAh. Pokud budete Mobodu používat v režimu Automatické regulace výkonu procesoru, vydrží vám při běžném používání klidně i tři dny. Při nastavení na Maximální výkon procesoru je ale potřeba počítat s každodenním nabíjením.

Integrovaný fotoaparát nabízí rozlišení 1.3Mpx a k dispozici je i přisvětlovací dioda, která se hodí zejména v horších světelných podmínkách. Fotografie je možné pořizovat v maximálním rozlišení 1280x1024px (JPG), v případě potřeby jsou k dispozici ještě další dvě rozlišení – 640x512px a 320x256px. Kromě standardního režimu lze využít pětisekundového časovače nebo režimu Burst, ve kterém dojde k sejmutí pěti snímku za sebou. Aplikace pro obsluhu kamery rovněž nabízí základní regulaci vyvážení bílé barvy.

-

Celková kvalita fotografií je ale průměrná; výsledné snímky nejsou příliš ostré a fotoaparát má navíc tendenci barvy zkreslovat. Nepomohou ani dobré světelné podmínky, o čemž se můžete přesvědčit z přiložených fotografií (ty jsou zmenšeny na 800x600px, originální fotografie naleznete v Galerii). Občas se také fotografie uloží trochu rozhozeně (viz 3. fotografie s psíkem) – horní část je o několik desítek pixelů posunuta. V některých případech fotoaparát také špatně dopočítával pravý okraj, který se opět o několik pixelů posouval.

Kromě focení můžete nahrávat také video. To se ukládá ve formátu WMV a jeho maximální (a jediné) rozlišení je 320x256px. Kvalita videa je velice dobrá, ovšem přístroj stíhá snímat pouhé 3 snímky za vteřinu, díky čemuž výsledné video působí trhaně (viz ukázka). Zajímavé ale je, že na konci každého pořízeného videa je kus zaznamenán rychlostí okolo 25FPS, bohužel se vždy jedná pouze o 1-2 sekundy.

Fotografie pořízené Mobodou 3360 (1.3Mpx)
- - -

- - -

- - -

Ukázka videozáznamu

 

Bonusové aplikace
Výrobce pro své zákazníky připravil několik bonusových aplikací, které vám pomohou usnadnit práci se zařízením. Jejich funkce si nyní přiblížíme podrobněji.

- - -

Pro práci s PDF soubory je k dispozici freeware program ClearVue PDF, který umí PDF soubory pouze číst, nikoliv editovat. Pro přiblížení dokumentu můžete použít funkce Zoom.

Mnohem zajímavější je produkt firmy Shape Services, všestranný kecálek IM+, který podporuje komunikaci přes protokoly MSN, Yahoo!, AOL, ICQ, Google Talk a Jabber. Přímo v ExtROM se nachází starší verze programu (4.04), se kterou se není možné připojit na ICQ a rovněž komunikace přes MSN je nestabilní. Ze stránek výrobce jsem proto stáhl novou verzi 4.3, která se po nainstalování tvářila jako zaregistrovaná a vše fungovalo výborně. Při komunikaci se automaticky ukládá historie a pokročilejší uživatelé jistě ocení rozšířené možnosti konfigurace tohoto klienta.

- -

Jako jednoduchý záznamník do komprimovaného formátu AMR poslouží numenVoice Recorder. Ten umí hlasové poznámky ukládat do zařízení i na paměťovou kartu. Bohužel se jedná o základní verzi programu, která ukládá pouze a jen do amr, položka wav je v nastavení zašedlá.

V zařízení rovněž naleznete demo aplikace InterVision, která u nás sice mnoho uplatnění nenajde, ale její funkci stojí pár řádků věnovat. Určená je především pro zákazníky asijského trhu; díky ní a integrovanému fotoaparátu je možné snímat speciální čárové kódy (2D Barcode). Takový čárový kód je velký asi jako poštovní známka, a například v Japonsku se s ním můžete setkat v časopisu, reklamním letáku nebo třeba v restauraci. Pokud tento kód sejmete aplikací InterVision, program se ihned připojí na internet a z databáze stáhne informace, které jsou vázány ke zvolenému čárovému kódu. Díky tomu si například můžete do mobilu stáhnout speciální obsah (článek, krátké video, melodii), ale i spoustu dalších zajímavých informací.

- -

Možnosti využití snímače čárových kódů
Barcode 2D

Pokud vás někdo obtěžuje neustálým voláním nebo nevyžádanými zprávami, můžete jeho číslo přidat do blacklistu aplikace Call SMS Blocker. Tento sofistikovaný nástroj nabízí velice podrobné možnosti nastavení. Pokud vám například nešťastník volá, program hovor ihned odmítne, případně jej může automaticky přijmout a okamžitě zase položit. U SMSek je možné nastavit, zda se zpráva přesune do zvláštní složky, odstraní, nebo zda dojde k odeslání automatické odpovědi. Call SMS Blocker umí pracovat v tichém režimu, kdy o blokování nebudete vůbec vědět. V případě potřeby si pak můžete prohlédnout log, do kterého jsou všechny akce zaznamenány.

- - -

Za velice povedenou považuji rovněž aplikaci Profiles, která slouží ke spravování vyzváněcích profilů. V základu naleznete osm předdefinovaných profilů (Normální, Schůzka, V autě, Venku, Sluchátka, Doma…), a v případě potřeby je možné vytvořit profil zcela nový případně editovat některý již vytvořený. V každém profilu si můžete nastavit zcela odlišnou hlasitost, vyzváněcí melodii nebo zvuk pro SMS. Za velice užitečnou považuji funkci automatického přepnutí profilu v přednastavený čas. V případě potřeby je ještě možné změnit ikonku každého vyzváněcího profilu.

Moboda dále nabízí dva nové pluginy na obrazovku Dnes. S prvním můžete snadno přistupovat k aplikaci SIM Toolkit, druhý slouží pro spuštění Voice Recorderu.

 

Celkové hodnocení
AnexTEK moboDA 3360 je velice dobře vybavené PocketPC, které nabízí opravdu výkonný procesor a výborné výsledky vykreslování grafiky, rovněž oceňuji podporu bezdrátové technologie Wi-Fi a několik zajímavých bonusových aplikací. Potěšila mě přítomnost numerické klávesnice, kterou oceníte při telefonování a psaní sms/e-mailů; nebýt těch několika chybek v softwaru, jednalo by se o skvělý doplněk, který se u PocketPC příliš často nevidí.

Pokud se Moboda začne v České republice prodávat, bude jeho cena velice příznivá (okolo 10000,- Kč včetně DPH), a přitom podobně vybavená zařízení se u nás prodávají za podstatně vyšší částky.

Také telefonování a zvukové možnosti jsou zvládnuty na výbornou. Trochu mi vadila absence technologie EDGE, spolehnout jsem se tak musel pouze na pomalejší GPRS. Během týdenního testování jsem u Mobody nenašel žádné výraznější nedostatky na které bych si nedokázal zvyknout. Sečteno a podtrženo – Moboda je velice dobrý pracovní nástroj, jehož funkce ocení začínající i pokročilí uživatelé.

V případě nesrovnalostí a dotazů ohledně Mobody 3360 můžete využít Komentáře pod recenzí nebo naše Diskuzní fórum. Bude-li v mých silách, rád vám na vaše příspěvky odpovím.

Kompletní sadu fotografií k recenzi naleznete v naší Galerii.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku