TOPlist

Google představil DayDream View: Cardboard na steroidech

V červnu letošního roku představil Google na vývojářské konferenci I/O platformu pro virtuální realitu nazvanou DayDream, která má standardizovat virtuální realitu na smartphonech a má zajistit maximální možnou kvalitu zobrazení s nízkými latencemi. Bohužel dosud nebylo jasné, jakou výbavu musí „DayDream ready“ smartphony obsahovat, žádný ze současných telefonů ji nepodporuje a podporovat nebude. Prvními smartphony s podporou DayDream jsou právě dnes představené Pixely ve spolupráci s novou náhlavní soupravou, která se jmenuje DayDream View.

Náhlavní souprava DayDream View je jakousi evolucí lepenkové krabice Cardboard, je však vyrobena ze tkaniny z mikrovláken ve třech různých barvách; brýle tak mají být velmi pohodlné a nikde netlačit. DayDream View má být až o 30 procent lehčí, než většina konkurenčních řešení. Připnutí k hlavě obstará popruh, telefon se vkládá do sklopných dvířek na přední straně a připojuje se bezdrátově přes Wi-Fi.

https://www.youtube.com/watch?v=rLLAA4ENIP4

Na samotných brýlích se nenachází žádné ovládací prvky, k ovládání slouží přibalený oblázek, na němž jsou tlačítka, dotyková ploška a uvnitř spousta senzorů. Ovladač lze navíc při nepoužívání vložit přímo do náhlavní soupravy, tudíž by měl být „odolný“ vůči ztrátě.

Google se na příchod svého headsetu připravoval s mnoha partnery, takže již při zahájení prodeje bude schopen nabídnout zajímavý obsah. Kromě vlastního obsahu poskytovaného skrze YouTube, Google Filmy či StreetView se do hry zapojí i Netflix, Hulu či HBO. K dispozici bude i pár zajímavých her, či výukových programů.

all-headsets-1

DayDream View včetně ovladače bude k dispozici v listopadu za cenu 69 EUR (asi 1 900 korun), kromě nových Pixelů má brzy podporovat i další zařízení od partnerů Google.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku