Sledujte nás na YouTube

Google chystá vlastní helmu pro virtuální realitu: Výkon bude opět v rukách smartphonu

Google jde na virtuální realitu jinak než konkurence. Namísto náhlavních souprav s vlastním výpočetním hardwarem, senzory a vlastními displeji nabízí levný Cardboard, tedy lepenkovou krabici se dvěma čočkami pro umístění vlastního smarphonu. Tento jednoduchý koncept dokázal přilákat k virtuální realitě mnohem větší masu lidí, a tak v něm Google hodlá pokračovat, byť v serióznější formě.

cardboard
Google již distribuoval více než 5 milionů Cardboardů (více informací)

Podle serveru Financial Times se Cardboard dočká v letošním roce svého nástupce, který bude disponovat mnohem lepší konstrukcí, která má zlepšit kvalitu zobrazovaného obsahu a tím i uživatelský zážitek. Pouzdro helmy má být vyrobeno z plastu, a čočky mají být kvalitnější. Hovoří se také o tom, že software pro virtuální realitu bude nedílnou součástí příští verze Androidu, což má přispět k dalšímu šíření konzumace virtuálního obsahu.

io2016

K propagaci virtuální reality mají sloužit telefony Nexus, v nichž by ostatní výrobci smartphonů měli najít inspiraci. Díky tomu, že se veškerá výpočetní a zobrazovací technika bude stát na bedrech smartphonů, by neměla být cena nové helmy od Google příliš vysoká. Více informací se zřejmě dozvíme na vývojářské konferenci I/O, která letos začíná 18. května.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>