TOPlist

Global Mobile Awards 2015: Nejlepšími zařízeními loňského roku se stávají…

Ani na letošním veletrhu MWC nechybělo vyhlášení cen Global Mobile Awards za nejlepší produkty ve světě mobilních technologií v loňském roce. Tato anketa se letos konala již podvacáté, pojďme se podívat na výsledky v pro nás zajímavých kategoriích.

Ceremoniálem letos prováděl britský herec John Cleese z komediální skupiny Monty Python

Nejlepší chytrý telefon

V loňském roce se na prvním místě této kategorie umístil telefon, který má jedničku přímo v názvu – HTC One (M7). Tchajwanský výrobce však u poroty prvenství neobhájil, na první příčku se letos vyhoupla hned dvojice zařízení – Apple iPhone 6 a LG G3. První jmenovaný díky designu, výkonu a především úspěchu u zákazníků, LG G3 si porotu získalo designem a bezkonkurenčním displejem za příjemnou cenu.

Nejlepší smartphone do 100 dolarů

Souboje chytrých telefonů neprobíhají pouze v kategorii vlajkových lodí, ale i mezi těmi nejlevnějšími kousky. Díky rozmachu čínských výrobců na globální trh je dnes možné zakoupit i za malé peníze dobře vybavený smartphone. Na tuto hru navíc přistoupili i renomovaní výrobci telefonů a i v jejich nabídce se dají najít telefony, které nabídnou za málo peněz hodně muziky. Loni byla tato kategorie omezena 150 dolary a vítězství si odnesla Nokia Lumia 520, letos se limit snížil na 100 dolarů a vítězství bere Motorola Moto E. Podle poroty se jedná o model bez kompromisů, který dostává poměr ceny a výkonu na zcela novou úroveň.

Nejlepší tablet

Apple letos získal cenu za nejlepší telefon, v kategorii tabletů mu však loňské prvenství uzmul Microsoft. Surface Pro 3 zvítězil díky skvělému návrhu zařízení, který spojuje dva světy a umožňuje lidem bez lítosti opustit svět PC ve prospěch světa tabletů.

Nejlepší nositelná elektronika

Loni se prodalo téměř pět milionů chytrých hodinek a náramků a z tohoto důvodu byla na Global Mobile Awards založena nová kategorie, přičemž premiérové první místo získala Motorola s hodinkami Moto 360. Vítězství si vybojovala především díky pečlivě navrženému designu hodinek.

Na kompletní výsledky všech kategorií se můžete podívat na těchto stránkách. Pokud s vítězi ve výše uvedených kategoriích nesouhlasíte, můžete nám do diskuze napsat vlastní žebříček vítězů.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.