Zahrajte si staré dobré adventury na SmartPhonu a PPC

Diskuze o hrách pro Windows Mobile
MileStorm
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 25, 2006 14:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zahrajte si staré dobré adventury na SmartPhonu a PPC

Příspěvek od MileStorm »

Objevil jsem stranku (http://www.scummvm.org/), kde se nachazi FREEWARE virtualni masina pro stary DOSovy hry (vetsinou od LucasArts), ktera se dela i pro WINDOWS MOBILE, cili 2002 az 5.0 tusim. Muzete si zahrat takovy legendy jako treba Indiana Jones, Monkey Island, Loom a i treba Goblins a dalsi na SmartPhonu! (na PPC to jde samosebou taky) Je az s podivem, jak to pekne funguje. Staci nahrat do telefonu, pridat k tomu datovy soubory ze hry, kterou si chcete zahrat (seznam kompatibilnich her ZDE) a uz to jede :)

Zajimave vyresili tvurci i absenci mysi. mys nahrazuji klavesy 2, 4, 6, 8. Joystick slouzi misto sipek. Ja osobne bych to tedy prehodil... :)
EDIT: Jde to premapovat, hura :D

Kazdopadne staci mit tu onou hru, kterou si chcete zahrat, zkopirovat a hrajete :wink:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

wow, diky za tip ! Docela rad si zahraju stare klasiky =)
ali.us
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 29, 2006 20:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ali.us »

Fakt mazec, tědka pařim beneath a steel sky, paráda :tlem:
Samuel
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 27, 2006 9:29

Příspěvek od Samuel »

Zdravím...

Já mám takový problém...
Já ani nevím jak to rozjet... ani kde co stáhnout... tam kliknu na nějakou hru (konkrétně my favourite "Broken Sword 1" a nic na stáhnutí tam není.

PLS help
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

doporucil bych ti mrknout se i na jine stranky s romkami, treba tyhle uz nemusi byt funkcni. Jinak i na tento emulator prineseme v dohledne dobe na SmartManii navod.
marash
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát čer 30, 2006 15:26

Příspěvek od marash »

tak sem si to stáhnul a na své mpx 220 sem rozjel hry, jako day of the tentacle, indiana jones atd., ale mám pár zásadních problémů...
1. jak spuštěnou hru vypnu??? zkoušel jsem všechna tlačítka, ale nic nejde, ani v nastavení ovládání není žádný příkaz pro vypnutí hry. jediné, co spolehlivě pomůže, je vyndat baterii..... :???:
2. v ovládání lze nastavit klávesu pro příkaz save, ale ten nefunguje a navíc tam ani neni nic, jako load, takže to je asi taky k ničemu....

dokáže mi někdo poradit??? jinak jsem až čuměl, jak ty hry dobře a plynule jedou
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

nema ten emulator nakej config? Milestorm pise v prvnim prispevku, ze ovladaci tlacitka jdou premapovat, tak nepomohlo by to ?
marash
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát čer 30, 2006 15:26

Příspěvek od marash »

ano, ale vždyť právě o tom tu píšu - v tom configu nikde neni položka na ukončení hry nebo aspoň já jsem si jí nevšiml, ale prohlížel jsem to důkladně několikrát... je tam akorát příkaz restart, ale když zmáčknu poté příslušnou klávesu se mi objeví hláška restart Y/N ? a nejde to ničím potvrdit
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

pak bych se jeste zkusil podivat na jejich foru, zda tam na to nemaji nejake reseni. Ja tenhle emulator nepouzivam, takze neporadim...

Kazdopadne pisu si ho do poznamek - namet na clanek :)
marash
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát čer 30, 2006 15:26

Příspěvek od marash »

tak už sem to vyřešil. tlačítko save vyvolá in game menu, ve kterém můžeme savovat, loadovat, něco málo nastavit a taky quitnout 8-)
je ale divný, že mi před tim ten save nefungoval i když sem to měl přednastavený
Luckyn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: pát kvě 19, 2006 20:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luckyn »

Nechápu proč ale když to spustim tak se mi asi na vteřinu ukáže cerna obrazovka a spadne to docela me to stve pac bych si to chtel zahrat takze muzete mi nekdo poradit co s tim ?
NIESRA
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon srp 07, 2006 20:20
Bydliště: Bílá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NIESRA »

Chtěl jsem si strašně zahrát The Legend Of Kyrandia, ale jak spustim emulator a najdu tu hru a dam spustit, tak mi to napise toto nejakou tabulku "ScummVM error" a je tam text: "Assertion failed _str && idx > = 0 && idx < _len (../../../common/str.h, 83)". Nevíte co s tím. Díky
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

je docela mozne, ze si s ni emulator neporadi. Mrkni na tohle http://www.scummvm.org/compatibility.php?details=kyra1 . Nektere romky proste nefunguji :(
NIESRA
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon srp 07, 2006 20:20
Bydliště: Bílá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NIESRA »

Tak uz to pokrocilo dal. Ted to pise chybu ScummVM error- "no matching INDEX file found". Nevíte co tohle je?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

A pouzivas spravnou verzi pro Windows Mobile (tenhle emu existuje pro hodne platforem). Tu spravnou stahuj zde.
NIESRA
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon srp 07, 2006 20:20
Bydliště: Bílá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NIESRA »

JJ, stahuju pro WM, ale porad mi to pise tam to, nevim co to je. Jestli nahodou ta hra Kyrandia neni blba. Ma jen 65 Kb a na celou hru se mi to nezda.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

a jine romky si zkousel ? pokud sly, tak bude problem skutecne v ni (psal jsem ti to uz na zacatku...)
NIESRA
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon srp 07, 2006 20:20
Bydliště: Bílá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NIESRA »

Jo, zkousel sem WM5 1.06c, 2.01a, 3.00a a ani na jednom to neslo. Tak potom nevim co to je.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

ja jsem ale nemel na mysli romky operacniho systemu, ale romky jinych her :-)
NIESRA
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon srp 07, 2006 20:20
Bydliště: Bílá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NIESRA »

Jo takhle, no ja mam strasne pomaly pripojeni, tak download mi trva hodne dlouho. Ale co mi zbyva.
Odpovědět

Zpět na „Hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host