Vodafone SMS Grátis na Windows Mobile (návod jak na to)

Databáze nejrůznějších návodů, tweaků a nápadů, jak vylepšit funkce vašich komunikátorů
maxtreme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv říj 11, 2007 14:50

Vodafone SMS Grátis na Windows Mobile (návod jak na to)

Příspěvek od maxtreme »

Zdravím používáte někdo službu pro studenty vodafone sms gratis?
Pokud ano tak zda pres javu nebo pres vodafone live a jak mate nastaveny tel?
Diky
ARow
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř říj 17, 2007 12:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od ARow »

kupuji si zrovna htc kaiser a take by me moc zajimalo zda to bude na mda funkcni....
predem diky za odpovedi...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

SMSgratis na Windows Mobile

Příspěvek od Jiří Hrma »

dnes jsem s tim laboroval cely vecer. JAVA aplikace samotna v emulatoru funguje bez problemu (Esmertec), a to jak na PPC, tak i na Smartphonu.

Problem je s overenim a stazenim aplikace z Vodafone Live! Do jad souboru se totiz ulozi heslo, ktere patri presne k vasemu tel. cislu a zatim to nejde nijak obejit.

Na foru mobilmanie je na to perfektni navod od uzivatele nickdo (zobrazit). Jelikoz nemam k dispozici zadny z podporovanych telefonu, zkusil sem to pres tu moznost s programem Teleport Pro.
Jestli jsem to dobre pochopil, tak je potreba pouzit telefon/PPC jako datovy modem pro pripojeni na net, a z toho potom emulovat pripojeni a stazeni v Teleportu (je potreba tam pro novy project nastavit vlastni HTTP User agent a take proxy - opet viz forum MM). Pak se pres stahnuti souboru prokousete az na link pro stazeni JAD a JAR souboru, a v JAD souboru je na 2. radku polozka "Password: DEMO", a zde si myslim ze je neco spatne (pri stahovani pres variantu s Teleportem Pro), jelikoz tam by se melo vygenerovat nejake unikatni heslo, ale to se nedeje, takze po nainstalovani a spusteni ta JAVA aplikace zahlasi, ze Nejste registrovanym uzivatelem sluzby SMS gratis a SMS nebude odeslana...

Pro dnesek s tim koncim :-) , ale asi to bude chtit stahnout tu aplikaci (nebo JAD soubor) v nejakem z podporovanych telefonu, aby se vygenerovalo spravne heslo, to pote prepsat do JAD souboru a zkusit nainstalovat do WM zarizeni. Pokud se pohnu z mista, dam vedet.

Jinak melo by to jit posilat i z Vodafone Live!, v nastaveni datovych sluzeb je pro to potreba vytvorit novy datovy profil (podle tohoto nastaveni - vyberte Vodafone live!), a pak se do IE musi zadat wapova adresa wsp://live.vodafone.com/ a zde byste meli v nabidce videt polozku Poslat SMS zdarma, nicmene me se tohle datove pripojeni rozjet nepodarilo a IE mi pri pripojovani vyhodi chybovou hlasku.

edit - viz dalsi dva prispevky nize: chybne heslo DEMO bylo skutecne zpusobeno tim, ze sluzba jeste nebyla aktivni, ac mi to na lince operatora tvrdili. Pres Vodafone Live! uz sms odesilat jde, nicmene JAVA klient se mi pri odesilani sms zasekne. Uvidime, zda to pujde nejak vyresit.

edit 2 - fungujici reseni pro Pocket PC
ARow
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř říj 17, 2007 12:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od ARow »

no coz oto ja ji mam na sve k750 jenze nevim jak tu aplikaci z nej dostat :( hlasi se jako zamcena a vubec se mi nezobrazuje pri pripojeni k pc...
maxtreme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv říj 11, 2007 14:50

Příspěvek od maxtreme »

čili stačí když si tu java aplikaci stahnu na nejakym podporovanym tel se svou simkou pak natahnu do pc a z nej do smartphonu?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

K dalsim experimentum s java aplikaci jsem se zatim nedostal, nicmene az dnes rano mi prisla SMS od Vodafonu, ze mam sluzbu aktivni, i kdyz u operatora na lince mi to tvrdili uz vcera vecer. Je tedy mozne, ze to heslo "DEMO", ktere se mi pri stahovani JAD souboru generovalo bylo zpusobeno tim, ze sluzba nebyla "full active". Zkusim to tedy pozdeji stahnout znovu, a uvidime, zda uz bude generovano jine heslo.

Pres Vodafone Live! funguje odesilani bez problemu. I kdyz... jak se to vezme, jako APN jsem nastavit owap (predplacena karta (zkousel jsem i data.vodafone.cz), jmeno a heslo dal wap + je potreba nastavit proxy pro wap na 10.11.10.11 a port 9201, nicmene za kazdou sms odeslanou pres Vodafone Live! ( do IE je potreba zadat URL ve tvaru wsp://live.vodafone.com ) mi to z kreditu stale odecita tak 0,20,- za SMS; uctuji se tedy datove prenosy, ktere by se pri pristupu na VF Live! uctovat nemely :-/ Za stejny peniz je totiz mozne odesilat SMS pres GiboSMS, i kdyz pravda, ne do vsech siti zdarma (T-Mobile). Budu dal experimentovat a jakmile se pohnu, dam vedet ;)

edit - fungujici reseni pro Pocket PC
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

edit: tak to heslo DEMO v JAD souboru bylo skutecne zpusobeno tim, ze sluzba na me cislo jeste nebyla aktivni, i kdyz na lince vodafonu mi tvrdili neco jineho. Nyni uz se mi vygenerovalo spravne heslo a midlet jsem do PPCcka nainstaloval. Chybova hlaska o tom, ze sluzba u me neni aktivni uz se nezobrazuje, nicmene emulator (Esmertec) se zasekne pri odesilani zpravy :-(

Budu badat dal a pripadne zkusim jeste jine emulatory (IBM Delta MIDP nebo jBlend) a uvidime.
maxtreme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv říj 11, 2007 14:50

Příspěvek od maxtreme »

nechapu co mam na Voxu spatne ale proste se na vodafone live nedostanu :-( pise mi to hledanou stranku nelze najit v dusledku nezname chyby 0x80088000.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

A nemas nahodou Voxe pripojenyho k PC kdyz se tam zkousis pripojit? :-) Jinak si dej to cislo chyby vyhledat do googlu a uvidis.
maxtreme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv říj 11, 2007 14:50

Příspěvek od maxtreme »

Ne ne..zakopany pes bude nekde jinde :-(
Haldy
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 27, 2007 15:31
Zařízení: E-Ten X500

Příspěvek od Haldy »

tuhle chybu mi to hazelo, kdyz jsem nemel zapnutou proxy. ted uz posilani sms pres live jede. radeji bych ale chtel zprovoznit tu java aplikaci, ale nevim, jak ziskat ten jad soubor. z toho navodu mi to neni moc jasne :/
maxtreme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv říj 11, 2007 14:50

Příspěvek od maxtreme »

Haldy a jak zapnu proxy?
Haldy
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 27, 2007 15:31
Zařízení: E-Ten X500

Příspěvek od Haldy »

Udelal jsem screeny, jak mam nastaveny cely profil. Zapnuti proxy je na obr. sshot016.jpg - to 2. zatrzitko.
Uz se mi podarilo stahnout i jad soubor, avsak stazeni jar-u nasledne selze :(

Kdyby se to nekomu hodilo, tak jeste napisu, jak jsme postupoval, abych se dostal k tomu jad souboru:
1) Na X500: Start -> Programy -> Internet Sharing: PC Connection: USB a Network Connection: Vodafone live! a dat Connect
2) Na PC spustit Teleport_Pro a dat New Project Wizard. Tam zadat adresu: "live.vodafone.com/smsgratis" (bez uvozovek) a odklikat to. Pak dat nastaveni proxy (File -> Proxy Server) a zaskrnout "Connect to the Internet throught this proxy server:". Adresu dat 10.11.10.10 a port 80 a dat OK. Pak jeste: Project -> Project Properities a zalozka Netiquette a v poli Agent Identity zvolit Use this Identification a vlozit nekterou proměnnou HTTP_USER_AGENT z fora mobilmanie. Ja jsem pouzil pro SE K750i:

Kód: Vybrat vše

SonyEricssonK750i/R4EA Browser/NetF/3.3 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1
3) Stahnout stranku: Project -> Start. Po stazeni vidim soubor smsgratis, ktery vsak nema zadnou priponu. Nedarilo se mi ho otevrit, az pres nejaky wml editor, a pak jsem v tomto souboru nasel neco jako

Kód: Vybrat vše

<a href="/!nejaky_strasny_maglajs">Kontrola telefonu</a>
.
4) Opakoval jsem krok 2) a 3) s tim rozdilem, ze novou adresu jsem dal: "live.vodafone.com/!nejaky_strasny_maglajs" co jsem nasel v tom wml souboru a hledal jsem neco jako odsouhlaseni. Pak jsem to udelal jeste jednou, a na potreti uz se mi stahnul pozadovany jad soubor.

Nevim, jestli jsme postupoval uplne spravne, tak by me zajimal nazor ostatnich. Diky
maxtreme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv říj 11, 2007 14:50

Příspěvek od maxtreme »

Haldy ty mas pocket pc ja smartphone..tim padem se to lisi.. jinak neda se pripojit na web vodafone live a poslat sms i pres normalni nastaveny profil vodafone internet GPRS? nebo to musi byt nastaveni primo vodafone live?
Haldy
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 27, 2007 15:31
Zařízení: E-Ten X500

Příspěvek od Haldy »

to asi ne. na vodafone live se musis pripojit pres apn: data.vodafone.cz

btw. konecne se mi podarilo zprovoznit tu aplikaci smsgratis. stacilo z toho jad souboru umazat url, z kama se bude stahovat jar a nechat tam tohle:

Kód: Vybrat vše

MIDlet-Jar-URL: Frog0917.jar 
pak uz se aplikace nainstaluje a ani se nemusi stahovat z webu. i kdyz uz jsem se postupne prokousal az k tomuhle, stejne se mi nedari odesilani zpravy. napise to nejakou chybu, ze mam pravdepodobne spatne nastaveny datovy profil, coz se mi moc nelibi :( profil mam vodafone live. kdyz prepnu na GPRS Web, tak uz to funguje, ale platim za data, takze opravdu nevim....
maxtreme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv říj 11, 2007 14:50

Příspěvek od maxtreme »

Tak se mi stale nedari rozchodit pripojeni Vodafone live! Prikladam me nastaveni pokud by nekdo zjistil kde mam chybu dejte mi prosim vedet.diky
Přílohy
nastaveni.zip
(107.37 KiB) Staženo 473 x
SLT
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte říj 16, 2007 12:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SLT »

Nastavení vypadá OK, možná je problém v zadávání adresy na vodafone live! Nesmí to být s http:// ale musí to být wsp://live.vodafone.com
A připojovat se přes připojení Vodafone live-GPRS WAP....
maxtreme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv říj 11, 2007 14:50

Příspěvek od maxtreme »

Tak uz jsem tu aplikaci rozchodil na HTC Vox a slape bez problemu :-)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

a jak jedes? pres vodafone live nebo si to rozjel primo v midlet manageru?
maxtreme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv říj 11, 2007 14:50

Příspěvek od maxtreme »

Stahl jsem si tu aplikaci do K800i..z tama vytahl heslo..na mobil manii stahl jad i jar do jadu jsem vlozil to heslo a moje tel cislo. Pak jad i jar nahral do Voxe nainstaloval a uz mi to jede..posilam to tedy pres java aplikaci, pro pripojeni pouzivam normalne profil GPRS internet a posila mi to zdarma..bez zapocitavani jakychkoliv placenych dat.. takze super
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů