Pár otázok na začiatok

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
malawi
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 23, 2017 9:03
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Pár otázok na začiatok

Příspěvek od malawi »

Zdravím, som čerstvým majiteľom Windows Phone 10 konkrétne Lumia 950. Prešiel som z androidu a mám zopár otázok konkrétne nastavenia mailu. Už som hľadal, skúšal a nedarí sa. Nemôžem rozbehnúť mail v telefóne. Na ANDR som používal gmail aj aplikáciu a tu to nejak nejde. Aplikácia nieje a v Outlooku to neviem rozbehnúť. Microsoft Edge prehliadač mi blokuje stránky ako gmail.com a podobne. Vždy vypíše nieje možné sa pripojiť. Prečo je to tak? Skúste mi to prosím vysvetliť. A druhá vec je internetový prehliadač. Nieje aplikácia ako chrome pre android? Skúšal som Operu, Edge, Uc browser a nepasuje mi to. Ďakujem za odpovede.
invia
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: ned led 11, 2015 14:46
Zařízení: lumia 930

Re: Pár otázok na začiatok

Příspěvek od invia »

Edge samozrejme google stranky neblokuje. I prihlasovani na gmail mi v Outloku funguje. Ted sem to zkousel. Nemuze byt treba problem se siti? Zkousel si to na jine wi-fi popripade na datech?
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Pár otázok na začiatok

Příspěvek od pogo8303 »

Gmail.com - těžko říct, jestli to blokuje Google nebo MS - tyhle firmy se prostě mají tak nějak rády, spíš bych to viděl na schválnost ze strany googlu o nepodpoře mobilního edge... Jinak další služby jako google.com musí normálně přes edge fungovat.

Každopádně přímo v nastavení - účty - e-mailový účet a aplikace, není problém přidat přímo účet google.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Pár otázok na začiatok

Příspěvek od pogo8303 »

Jinak, konkrétně třeba gmail.com jede např. přes Maxthon browser, takže tím se vysvětluje, že edge blokuje google.
invia
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: ned led 11, 2015 14:46
Zařízení: lumia 930

Re: Pár otázok na začiatok

Příspěvek od invia »

Ale mne jede gmail i v Edge. Sice ho nepouzivam, ale ted sem se tam schvalne prihlasil a normalne se na gmail dostanu.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Pár otázok na začiatok

Příspěvek od pogo8303 »

Mám nastaven Edge na mobilní verzi a gmail.com píše chybu zabezpečení. V desktop verzi funguje...
lld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned úno 18, 2007 18:25
Zařízení: HTC 8310, HTC Uni, HTC HD2, Lumia 920, Lumia 950

Re: Pár otázok na začiatok

Příspěvek od lld »

Teď jsem zkoušel se přihlásit přes edge na gmail.com a bez problému.

Sent from mTalk
invia
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: ned led 11, 2015 14:46
Zařízení: lumia 930

Re: Pár otázok na začiatok

Příspěvek od invia »

Edge nastaven taky na mobilni. Tak nevim, kde je chyba
Obrázek
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Pár otázok na začiatok

Příspěvek od pogo8303 »

Pokud jsem nastavil zpět mobilní verzi, už mi normálně gmail funguje. Ale pokud vymažu cache prohlížeče, tak mobilní verze píše opět chybu zabezpečení - nevím jestli je způsobeno insiderem (je to možný).
malawi
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 23, 2017 9:03
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Pár otázok na začiatok

Příspěvek od malawi »

Chlapi no ja neviem, buď ja som mimo alebo to fakt nejde. Skúšal som to aj na inej wifi sieti, aj na dátach a vždy rovnako. Edge mi blokuje aj google.sk aj gmail.com. Táto stránka nieje dostupná. Ešte otázka. Telefón som odkúpil od ruky, nieje možné žeby bol telefón rootnutý alebo ja neviem čo, že to robí takú šarapatu? A v Outlooku nemôžem nastaviť google účet. Niekde som čítal že ak je Konto Microsoft rovnaké ako mail účet ktorý chcem využívať na maily tak že to môže robiť problémy. Serie ma to ale nechcel by som teraz kvôli jednému problému prejsť naspäť k andr a zanevrieť na win.
invia
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: ned led 11, 2015 14:46
Zařízení: lumia 930

Re: Pár otázok na začiatok

Příspěvek od invia »

To, ze ti edge nenacte ani google je docela divne... Delal jsi po odkupu hard reset do tovarniho nastaveni?
malawi
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 23, 2017 9:03
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Pár otázok na začiatok

Příspěvek od malawi »

Áno, bol spravený hard reset.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Pár otázok na začiatok

Příspěvek od Mich77 »

To je divné, protože Gmail v Edge mi funguje, Gmail v Outlooku taky. Taky jsem přešel z androidu a nebyl s ničím problém. Účet u Microsoftu mám stejný jako můj mail účet na Seznamu a i ten mám normálně v Outlooku, takže v tomto problém taky určitě nebude.
malawi
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 23, 2017 9:03
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Pár otázok na začiatok

Příspěvek od malawi »

No ja už fakt neviem. SKúsim spraviť ešte raz hard reset a uvidím.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Pár otázok na začiatok

Příspěvek od Mich77 »

A jaký máš build (verzi systému) v telefonu? Jinak browser je údajně super Monument browser. Vlastní zkušenost s tím nemám, vyhovuje mi Edge. A až uděláš znovu tovární nastavení, tak v Outlooku se Gmail nijak extra nenastavuje, chtělo to po mě jen přihlašovací údaje a hned to fungovalo, takže tam asi nejde co pokazit... no uvidíš
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Pár otázok na začiatok

Příspěvek od pogo8303 »

A google.com ti funguje? Google.sk mi píše stejnou chybu zabezpečení jako gmail.com, takže buď je to chyba insider sestavení, pokud jiní tvrdí, že to normálně funguje, a někdo ti prodal telefon s testovací verzí, nebo tyhle stránky nefungují opravdu v mobilní verzi edge. Když přepneš Edge do desktop verze, taky nefungujou? Jakou verzi ti píše systém v nastavení - o systému - další informace (konkrétně nás zajímá build operačního systému).
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Pár otázok na začiatok

Příspěvek od Mich77 »

Google.sk mi normálně funguje, takže jestli ty máš stejnou chybu na insideru, tak mu někdo prodal telefon a nechal tam insider. Takže WDRT a bude to v pořádku.
malawi
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 23, 2017 9:03
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Pár otázok na začiatok

Příspěvek od malawi »

No, tovarenské nastavenia obnovené, vždy to isté. Edge ma nepusti ani na google/sk/com ani na gmail.com a mail sa nedá vytvoriť. Nechapačka.
wp_ss_20170123_0002.png
(63.25 KiB) Staženo 32 x
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Pár otázok na začiatok

Příspěvek od pogo8303 »

Tak si stáhni WDRT: http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=522381" onclick="window.open(this.href);return false; - nainstaluj, připoj mobil k PC a přehraj - máš tam zkušební insider verzi.
malawi
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 23, 2017 9:03
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Pár otázok na začiatok

Příspěvek od malawi »

Čo je WDRT? A čo je vlastne ten skušobný insider verzia? Nechápem tomu nejako. Sorry za blbé otázky. :)
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů