Přechod z S7 na iPhone

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Přechod z S7 na iPhone

Příspěvek od robsol »

Již delší dobu přemýšlím zda mám přejít ze svého současného S7 (který je jinak výborný telefon, ale má
pár věcí co mi vadí) na iPhone 7.
Problémem je, že oba dva telefony/systémy mají své pro a proti.

Je tady někdo kdo řešil něco podobného a doporučil by přechod nebo naopak vyvrátil?
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Přechod z S7 na iPhone

Příspěvek od tgriger »

To je vždy na individuálnom zvážení každého. Ja som prešiel z Edge S7 na 6S Plus a neľutujem. Jedine čo mi chýba je fotoaparát. Ten má iPhone výrazne horší.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Přechod z S7 na iPhone

Příspěvek od steelspace »

Rozhodval jsem se mezi čímkoliv s Androidem a iPhonem. Nakonec vyhrál iPhone, a to z důvodu vyšší bezpečnosti a dlouhé podpory. Všechno ostatní je pak hodně individuální.
Chrono Leggionaire
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát srp 25, 2006 11:53
Zařízení: Samsung Galaxy Note 10
Bydliště: Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Přechod z S7 na iPhone

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

Já jsem iPhone 6s po roce posunul dále v rodině a přešel jsem před necelými dvěma měsící na S7 Edge, minulý týden jsem měl k dizpozici iPhone 7 Plus, nicmémě zůstávám na Samsungu. Je to hodně i o dalších zařízeních, která používáš. Pokud převažují ty s jablíčkem, tak se kvůli celkové provázanosti vyplatí zůstat,resp. přejít k iPhone.
xzeit
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát srp 08, 2014 12:30
Zařízení: Huawei P30 PRO

Přechod z S7 na iPhone

Příspěvek od xzeit »

robsol píše:Již delší dobu přemýšlím zda mám přejít ze svého současného S7 (který je jinak výborný telefon, ale má
pár věcí co mi vadí) na iPhone 7.
Problémem je, že oba dva telefony/systémy mají své pro a proti.

Je tady někdo kdo řešil něco podobného a doporučil by přechod nebo naopak vyvrátil?
Které věci to jsou, co ti vadí??
Pacikx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: čtv bře 12, 2009 19:27
Zařízení: iP 6s+ 128GB

Přechod z S7 na iPhone

Příspěvek od Pacikx »

Zkus napsat co konkrétně ti vadí, podle toho se dá poradit.

Jinak na iP by mělo cenu přejít, pokud máš nebo budeš mít například Macbook.

Pokud chceš, můžeš se ptát konkrétně, vlastním sice S7E a iP7+, ale jak klasická S7, tak i iP7 mi prošli rukama :)
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Přechod z S7 na iPhone

Příspěvek od M.BoBo »

Robsol: záleží co ti na S7 vadí a zda ti třeba jiné věci nebudou vadit/chybět na iPhone. Já jelikož jsem tvor zvědavý a pouhé přečtení recenze mi nestačí, tak jsem pustil S7 Edge po víc než půl roce (měl jsem ji hned od začátku co se u nás prodávala) a koupil jsem iPhone 7 v matné černé, která se mi líbila nejvíc.

První dojmy však byly rozporuplné. V první chvíli jsem se bal, ze si nezvyknu na prťavý displej vůči S7 Edge. To bylo nebe a dudy. Bohužel díky iPhone 7 Plus je pro mě pasé kvůli stejnému poměru rámečku, tak je to obluda. Pokud časem rámečky zuzi, nebo zcela odstraní budu jen rad. Kvalita displeje na S7 Edge byla také na míle daleko od iPhonu (S7 > iPhone).

Teď už si po par dnech začínám zvykat na ten starý známý iOS a v mnoha směrech byl Android dál (iPhone třeba nepřehraje některá videa na internetu, Android je přehrál s vestavěným Samsung browserem). Fotoaparát na S7 Edge byl také o mnoho dál, kdo říká ze ne, tak se z nej nesnaží vymacknout maximum (není to jen o kliku na ikonu spoustě). Co se mi naopak na iPhone líbí, ale není to aktuální novinkou je night shift, který používam velice často a žádnou srovnatelnou alternativu (bez nutnosti rootu) jsem nenašel. Vydrž baterie je v mem případě také srovnatelná, byť k S7 Edge jsem měl připojené smartwatch (Huawei W1).

Za mě si myslím, ze s žádným z těchto dvou chybu neudelas. Po mem důkladném vyladění S7 Edge (jiný launcher, zakázané animace, odebrání bloatware přes package disabler pro včetně touchwizz a dalších tweakach jako např. Easy home appka na možnost funkce homebuttonu bez nutnosti jeho stisku, atd) to byl nejlepší Android, který se za celou dobu nesekal a nemusel se tak restartovat. U iPhone mi trochu chybí ta možnost customizace, ale věřím, ze se to podá.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů