Windows Kamera nezaznamenává polohu

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
hotovyrado

Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od hotovyrado »

Po reinstalaci systému (W10M Redstone) jsem při prvním focení omylem odkliknul zákaz polohy ve foťáku... Nyní i když v menu Poloha tohle mám povoleno, poloha prostě ve vlastnostech fotek není. Co s tím? soft reset nepomáhá, už byl dnes i nový build a poloha ve fotkách ne a ne.... Hard reset se mi fakt dělat nechce, díky
hotovyrado

Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od hotovyrado »

dodatek... je zvlastni ze v rezimu Panorama je poloha zaznamenana... ale v klasickem ani tuk
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Re: Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od malir66 »

Já jsem nic neodklikl a taky my to nefunguje. Polohu u kamery mám povolenou a zaznamená se pouze u panoramy.
hotovyrado

Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od hotovyrado »

stejně jako já.... napsal jsem na stránky MS Community, jak tam mají tu diskusi...

Děvočka mi napsala, že jediné řešení je HR.... na což ji(m) se*u.... a doufám, že update Kamery tohle vyřeší.... Dělat HR kvůli evidentnímu bugu a ko*otině navíc, sorry, to bych opravdu musel mít na hlavě napsáno "Jsem d*b*l"..... Jen tak dál, milý Microsofte, nasíráš poslední zbytky skalních kunšaftů....
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od SmetyCZ »

Insider.
hotovyrado

Re: Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od hotovyrado »

Tohle je záležitost aplikace, nikoliv systému jako takového... Věřím, že další update fotoaparátu tohle vyřeší, jinak raději opustím platformu, než bych dělal HR... ne že by se mi nechtělo jej dělat ale míra trpělivosti se systémem je na svém konci
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od koumes »

Ja se obavam,ze to pujde pouze po HR,diky systemu.Proto nektere veci nejdou nastavit jinak,nez na zacatku.
hotovyrado

Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od hotovyrado »

vzhledem k tomu že dnes proběhla aktualizace Kamery, tak máš bohužel pravdu.... v tom případě nechápu, proč ty přepínače v oddílu Poloha jsou :-(
hotovyrado

Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od hotovyrado »

proveden HR, návrat na aktuální OFIKO build, všechny aplikace aktuální. Kamera nejen že neukazuje polohu ale nemá ani volbu Panorama. Počkám na zoficiálnění větve Redstone, možná se stane zázrak....
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od Luks »

hotovyrado píše:Dělat HR kvůli evidentnímu bugu a ko*otině navíc, sorry, to bych opravdu musel mít na hlavě napsáno "Jsem d*b*l".....
Jako vždy :-D
hotovyrado

Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od hotovyrado »

njn, prostě jsem puntičkář, tak ze sebe teho cypa zas zrobím :-))))
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Re: Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od malir66 »

Po HR opět funguje poloha u fotek.L 830.

Sent from mTalk
hotovyrado

Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od hotovyrado »

Mě už taky, poprvé to ale nešlo... a Panorama mi nejde doteď.... co kus to originál :-)
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od Luks »

Panorama je jen v insider
hotovyrado

Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od hotovyrado »

Panorama mi nechybí.... mám (zase jednou) vše funkční... polohu ve fotkách, navigace mluví, ruská klávesnice píše azbukou i s našeptávačem, Glance svítí.... raději se toho nebudu ani dotýkat :-D
hotovyrado

Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od hotovyrado »

Po aktualizaci fotoaparátu jsme tam, kde jsme byli...
Tohle jsem napsal na Winwows Feedback...


Právě proběhla aktualizace Kamery na v. 2016.722.11.0. Po jejím spuštění se telefon na polohu neoptal a jak jsem již uvedl, s předchozí verzí poloha byla zaznamenána. Nyní se ovšem vrátil starý problém, poloha je u Panoramy, u normálního režimu ne!

Nemám Vám (ne Vám osobně, Romano, ale Microsoftu) říct "běžte s takovým polofunkčním systémem který se chová na každém zařízení a po každé instalaci jinak, běžte s ním do pr*ele!".

Od Androida jsem před 3 lety odešel proto, že jsem chtěl systém, který by sloužil mi a já se v něm nemusel vrtat. Opak je pravdu. Ve Win 10 se musí uživatel (a zdaleka se nejedná jen o Insidery) vrtat mnohem více, systém se chová nekonzistentně nejen na různých zařízeních, ale i na stejných kusech podle toho, jak se "vyspí". Celý víkend jsem strávil tím, že jsem PĚTKRÁT přes Windows Device Recovery Tool nahrával osmičkový FW (na Hard Reset kašlu, protože bych musel, s tím krámem jmenujícím se Microsoft Lumia 640 Dual LTE regulérně mrsknout o zeď kdybych měl ještě trpět ten nedodělaný drek jmenující se Facebook Messenger, který nechápu proč si nehrajete s polofunkční Betou ale ofiko Messenger nenecháte stabilní osmičkový..)... takže 5x jsem se musel vracet k osmičkám, abych si ponechal osmičkový Messenger a aktualizoval aplikace ručně. Bohužel "chování" W10M ve smyslu, že po jedné instalaci nefunguje poloha, po druhé zase nemluví Windows Mapy, po třetí se zase v osmičkovém Store zakoupené aplikace (Simple Calendar, Navigon) tváří jako trial atd... takže až napopáté běhá vše košer... pět instalací od osmiček bez obnovy zálohy a nakonec se aktualizuje Kamera abych se v neděli večer vrátil tam, kde jsem začal v sobotu ráno?

Myslíte si, milý MS že mám na čele napsáno "jsem idiot"? Mám v MS storu za hlavně navigační SW utraceno asi 10000 CZK, ale vemte jed na to, že tam ty prachy nechám a můj další telefon bude postaven na jiném OS. Rok po uvedení W10M totiž nefungují naprosto zásadní funkce a další updaty aplikací je jen zhoršují. Zy svůj život jsem měl 3x HTC s Windows 6/6.5 a nyní čtvrtou Lumii, nemám problém se označit za "Windows pozitivního", ale sorry - nejsem d*b*l!!

Nehodlám již s telefonem dělat jediný HR, to jej raději zahodím a odplivnu si až mě bude natolik štvát, ale moje míra trpělivosti přetekla.

S pozdravem, Radek Hotový
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od htcjirka »

Myslis, ze se tim bude někdo zabývat?Nebude, hlavne, ze se ti ulevilo :tlem:
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od SmetyCZ »

Ahoj Rado,

mě je u pr*ele, že ti nefunguje poloha u fotek.

S láskou, Donna.
hotovyrado

Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od hotovyrado »

Pokud bude MS propouštět lidi po tisících jako doposud, nemyslím si, že by jí to časem jedno bylo... ale bohužel, jak říkáš.. Kunšafti je nezajímají....
hotovyrado

Windows Kamera nezaznamenává polohu

Příspěvek od hotovyrado »

htcjirka píše:Myslis, ze se tim bude někdo zabývat?Nebude, hlavne, ze se ti ulevilo :tlem:
nemyslím si, ale taky nejsem hňup, který si nechá kálet na hlavu. Já ty koule na to, abych ten krám vyhodil a koupil si jinou platformu mám. Je to jen o tom si přiznat, že "něco" je špatně... já už to udělal a uleví se mi až poté, co zase bude telefon sloužit mi
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů