Koupit dnes Lumia 950 XL???

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od robsol »

Potřebuji nutně nový telefon. Nějak podvědomě bych chtěl dát znovu šanci Windows Mobile. Již proto, že používám i na notebooku W10 tak to dává celé smysl. Ale.....

Vím, že je to hodně ožehavé téma pro diskusi, ale můžete mi prosím pomoci s rozhodováním zda koupit ještě v dnešní době L950 XL když stav okolo mobilní divize Microsoftu je takový jaký je nebo se na to rovnou vykašlat a koupit nějaký vlajkový model na Androidu?
Přeci jen to nestojí pár korun tak bych si chtěl udělat trochu obrázek a poradit.
Martin II
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 18, 2012 15:14
Zařízení: HTC Mozart

Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od Martin II »

Za mna, mozes kupit. Dostanes vynikajuci HW za dobru cenu. MS sice nechce dalej vyrabat HW ale pokracuje vo vyvoji W10M nadalej. Skontroluj si dopredu ake aplikacie potrebujes.
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Re: Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od Martin.K »

Určitě. Dlouho jsem měl L920, teď L950XL, celá rodina má Windows platformu na mobilech, na všech PC W10, všichni si pochvalují jednoduchost, přehlednost, provázanost a podobnost ovládáni MT a PC. Teď jsem po delší době nasadil Insider na tablet i L950XL a vidím výrazný pokrok RS proti TH v rychlosti. Osobně nevěřím, že W10M zanikne, na to je MS příliš silný a vazba desktopu a mobilu silná i z hlediska marketingu. Spíš se z něj stane něco na způsob BB, platformy pro korporátní sféru a profesionály, preferující bezpečnost. Na druhou stranu, ani drahý telefon není investice na 5 let a nevěřím tomu, že by v průběhu 2-3 let mělo dojít k nějakému problému, pominu li nedostatek komerčně pojatých aplikací

Sent from mTalk
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od vauvauvau »

a co si pouzival doteraz?, rozhodne sa nemas coho bat a to ze ms konci s mobil hw nie je pravda, iba skoncila modelova rada lumia a maka sa na novej, nieco sa predalo, oddelilo sa teda zrno a plevel, inak si zavahal lebo je myslim vypredana a ceny vyskocili hore
Uživatelský avatar
xhonzax
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát čer 19, 2009 22:43
Zařízení: Nokia Lumia 820

Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od xhonzax »

Upřímně za mě ne. Nechci být rejpal, ale několik let jsem takovou šanci MS s jeho mobilním systémem dával. Většina lidí tvrdí, že nemůžeme čekat podporu na telefonu, který je třeba tři roky starý. Ale u mobilních Windows je situace (alespoň pro mne) trochu jiná. Když jsem měl Windows Phone, stále jsem dělal nějaké kompromisy. Ta aplikace nebyla, tam přestala podpora, ona šlužba měla appku na iOS i na Android, ale pokud měla vyjít na WP (dnes WM) bylo to i třeba s třičtvrtě ročním zpožděním (například Mobilní Banka od KB). Nyní jsem na Androidu a vše co potřebuji tam již je, nebo je to tam hned.

Taky jsem patřil do společnosti lidí, kteří zarytě obhajovali mobilní platformu od MS. Vadí mi na MS jeho politika komunikace se zákazníky. Několikrát něco sliboval. Z 99% slib nedodržel. Měl jsem Lumii 820. Vím, žádné dělo. Ale počítal jsem s update na WM10. To MS odpískal. Teď jsem tam nacpal přes změnu reistrů poslední build WM10 z větve redstone a šlape normálně. Další podpásovka je od MS zaříznutí Skypu u WP. Je toho hodně a jde o to, jaký si o tom uděláš obrázek. Já už na mobilní Windows zanevřel.

Na druhou stranu je pravda, že cena za 950 XL je samotným MS sražena na takové dno, že u ostatních platforem skoro není konkurence. Ale levná pořizovací cena může být zatížená daní kompromisů, co tato platforma má. Jak už psal někdo výše, jde i o to, co hodláš používat za aplikace. Avšak nemůžeš si naplánovat rok/dva dopředu, co budeš používat za aplikace. ;)

Upozorňuji, že jde jen o můj názor. :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od htcjirka »

Pokud najdes všechny aplikace co pouzvas není co resit a do 950XL jdi.Ja vse co pouzivam a chci používat ve store mam a 950XL bych nevymenil za zadny z high-end androidu, Apple/iOS apod.Cenove dnes za ty peníze dostanes jako celek vynikajici HW a spickovy OS, který se konecne temrer po roce doplazil k tomu, tak jak mel vypadat při vydani.Rozvoj OS pokracuje, ukončovat se nebude, takze na nejake 2-3 roky mas vystarano.A pokud rad menis telefony casteji, do toho roku se něco dalšího objevi.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od M.BoBo »

robsol: Dle výčtu tvých zařízení Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950 tedy hiendů, je spíš otázka zda jsi s WM spokojen. Pokud ano, není se čeho bát a směle do ní, je teď za super peníze.

Já osobně bych do ní nešel, Windows Mobile je skutečně omezující, a ta stabilita také není co bývala u WP7 (případně ještě WP8).
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od mposvar »

Za mne ano.
Zkoušel jsem také ostatní os jak je na tom iOS i Android v současnosti (iPhone 6S plus a SG6/7 i LG4).
Závěr pro mne - L950XL.
A proč je výše od ostatních popsáno a souhlas.
A alespoň jeden důvod Ti uvedu - foto a video včetně zvuku je prostě nej (a nečekej na HP Elite x3, měl jsem tento týden krátce "tu čest", a je horší).
Za tu cenu to nemá konkurenci, ale musí ti "sedět" mobilní Windows, potom je volba jasná.
Kadison
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: sob črc 23, 2016 13:01
Zařízení: Nokia Lumia 730

Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od Kadison »

Ja mám podobnú dilemu. Zvažujem kúpu Lumie 950 (pre mňa vhodnejšia veľkosť oproti 950xl). Tak odporúčate kúpiť alebo má pre mňa ako dlhoročného používateľa telefónov s windowsom zmysel prejsť na niečo s androidom (iOS nieee)? Uvažoval som aj nad nexusom 5x. Ďakujem za prípadné návrhy v porovnateľnej cene.
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od vauvauvau »

sak sa zoberte chodte a kupte, mas moznost vratit to aj ked nechcel by som byt v kozi predajcov keby mi furt vracali tovar, zoberte si za riesenie nazor ktory uz tu niekto pisal hore a fest sa mi pozdava - takze ak v winstore najdes to co vyuzivas niet lepsej volby ako 950, boze moj radost tie fotky, vsetko
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Re: Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od Martin.K »

To je věc, kterou musím potvrdit. Fotky jsou prostě super. Já navíc patřím mezi lidi, kterým prostě v telefonu nic nechybí a s ničím nemají problém. Zázrak?
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od Krayzie »

Zalezi na tom ci poznas mobilny windows a ci by si nasiel vsetko co potrebujes. Ja som tento mesiac kupil L950 (230 EUR nova) aj L950XL (260 EUR tyzden pouzivana) pre polovicku. Za tie peniaze nebolo co riesit, kedze mi koncom juna odisla L925. Osobne som sa silou mocou snazil prejst na droida. Vyse mesiaca som sa vyslovene nutil pouzivat Sony Xperia Z5 Compact. Predsa ked je ten AOS pouzivany takou masou ludi, tak musi byt uplne skvely (btw, to bol uz moj treti pokus o prechod na droida). Nepodarilo sa. Este ked som mal L925, tak vzdy okolo obeda (rano som si vzdy povedal, ze od dnes uz len Xperia) som radsej prehodil SIM do L925 a po zvysok dna pouzival W10M. Ked mi odisla, tak som chvilu stravil na starom Ativ S s WP8.1, ale W10 mi uz tak chybal, ze som potreboval urychlene riesit situaciu. Nastastie, Xperiu som predal, a za ziskane peniaze + doplatok 160 EUR kupil obe Lumie. Zatial maximalna spokojnost.
Petr Dvořák
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 05, 2015 8:23
Zařízení: Lumia 930

Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od Petr Dvořák »

Pánové nechoďte do toho, já koupil před čtyřmi měsíci Lumia 950 a dodnes lituju a budu prodávat. Nyní například řeším že z nového store nelze nainstalovat jediná aplikace, nenašlo mi to microSD kartu v nastavení pro ukládání fotek přestože ten prohlížeč mi to nabízí a mohu tam i kopírovat. Z pozitiv tak HW je luxusní, hlavně foťák.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od iljusin66 »

950 je v pohodě, tebou zmíněné problémy rozhodně nejsou standardem u tohodle telefonu. Všechno se může někdy, někde podělat.
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od osso »

Petr Dvořák píše:Pánové nechoďte do toho, já koupil před čtyřmi měsíci Lumia 950 a dodnes lituju a budu prodávat. Nyní například řeším že z nového store nelze nainstalovat jediná aplikace, nenašlo mi to microSD kartu v nastavení pro ukládání fotek přestože ten prohlížeč mi to nabízí a mohu tam i kopírovat. Z pozitiv tak HW je luxusní, hlavně foťák.
urob reset cez wdrt budes mat aj posledny firmware ak nepomoze tak reklamacia, takto sa to normalne nesprava


Sent from mTalk
Petr Dvořák
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 05, 2015 8:23
Zařízení: Lumia 930

Re: Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od Petr Dvořák »

Předtím jsem měl Lumia 930 (WP 8.1) a tam se zase stávalo že mizely dlaždice z obrazovky, měl jsem problém i zazálohovat fotky, posílal jsem to přes bluetooth protože kabel ani NFC nic. Provedl jsem zpet tovarni nastaveni a par mesicu to fungovalo, pak se to vrátilo, po třetí jsem to vzdal. Buď jsem smolař nebo nevím. Systém L950 mám up to date, udělat HW reset po 4 měsících se mi fakt nechce protože zase budu muset vše preinstalovat aby se mi to zase za chvíli podělalo. Možná to udělám ale pravděpodobnější je že přejdu ke konkurenci. Po vlastních zkušenostech bych už Windows Mobile nikomu nedoporučil.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od mposvar »

Petře, jdi do iOS tam tyto problémy mít nebudeš, neboť třeba fotky se ti ani ukládat nebude po L950 chtít, natož je někomu posílat.
Jinak jsi smolař...
ladin1001
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř kvě 08, 2013 19:36
Zařízení: lumia 2520 a1520

Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od ladin1001 »

Přechazel jsem z 1520 na teď 950 XL a nelituji, Jak 1520 fajně fotila.Tak 950XL je o třídu lepší.A navíc na store je teď nová fantastická appka,která mě zakazuje používat klávesnici a to je teda pro mě velká úleva .Androidu se o takové appce se muže jenom zdát.Vyzkoušejte si pokud ji neznáte Action note a je velmi dobře převázaná s winama .Je třeba je mít nainstalované jak v mobilu tak v pc aby se využil naplno potenciál této aplikace.Cokoliv dělám na pc a potřebuji něco přenést jakoukoliv poznámku do mobilu tak to pc aplikace přenese do mobilu a jde to i naopak.Nedopsané poznámky lze pokračovat na jakékoliv platformě.Weby lze přenášet jako živé odkazy do mobilu aniž bych používal klávesnici..Pro mě parádní aplikace a moc mi ulehcuje život při psaní poznámek z webových stránek abych je měl v mobilu aniž bych používal mobil.Jinak Lumia 950Xl je dnes už naprosto použitelný mobil oproti době kdy přišel na trh s nedodělanýma win10


.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Koupit dnes Lumia 950 XL???

Příspěvek od Tedy »

Lumia 950XL DS jsem vystavenou v datartu, včera ze zvědavosti zkoušel a za cenu 11499,- je to fajn telefon, nevím jak verze desítek tam byla, ale šlapal svižně, běhající tečky jsem viděl snad dvakrát za tu čtvrt hodinu v nastavení jinak v pohodě, app že store jsem nezkoušel nainstalovat.
Na můj vkus je ale moc velká, pokud však tyto rozměry někomu vyhovují, bude asi spokojen a jak píše htcjirka pred koupi zjistit stav aplikaci na store aby tam byly všechny které dotyčný chce, budoucnost os je nejistá ale třeba se to někdy změní, každopádně nynější cena je už adekvatni tomu co člověk dostane, ale kdybych kupoval nový telefon,radeji za tu sjmu koupím droida, v mém případě jsou hlavním důvodem aplikace a samozřejmě i ty od google které používám několik let a nechci se jich vzdát, ostatně to byl taky hlavní důvod proč jsem 640 DS pobtrech měsících používání, před časem prodal.
Pouze jsem si všiml na bílém pozadí, že AMOLED tu bílou po ploše vykresloval trochu flekatě, možná špatný kus, podobné jako u LCD TV clouding, tedy flekaté podsvícení ala mraky a taky že při i menším náklonu šly barvy výrazněji do modra, AMOLED u mé moto x to dělá také ale není to tak viditelné a namísto do modra ujíždí bílá spíše mírně dožluta..
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů